Złota Iga! Pięć medali rybnickiej pływaczki w mistrzostwach Śląska

2023-11-23, Autor:

Iga Łapeta z RMKS-u Rybnik zdobyła pięć złotych medali pływackich Mistrzostw Śląska Open w Gliwicach.

W Mistrzostwach Śląska Open w Gliwicach rywalizowali juniorzy RMKS-u Rybnik: Natalia Cnota, Wiktoria Skiba, Iga Łapeta, Jakub Mandrysz, Olaf Groborz oraz Jakub Buchcik.

Fantastycznie pływała Iga Łapeta, która w rywalizacji juniorek 16-letnich zwyciężyła we wszystkich konkurencjach, w których startowała. Pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium na dystansach 50, 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem motylkowym. Tym samym została najlepszą zawodniczką mistrzostw Śląska wśród 16-latek.

Olaf Groborz dwukrotnie uplasował się na trzecim miejscu na dystansach 100 i 200 metrów stylem grzbietowym wśród 16-latków.

Natalia Cnota, Wiktoria Skiba i Jakub Buchcik również mogą zaliczyć zawody do udanych, poprawiając rekordy życiowe.

Uzyskane rezultaty dobrze rokują przed grudniowymi mistrzostwami Polski.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 0