Pływanie: Iga Łapeta z RMKS-u Rybnik podwójną mistrzynią Śląska

2023-06-15, Autor:

Bardzo dobrze w Letnich Mistrzostwach Śląska Open w Gliwicach spisali się pływacy RMKS-u Rybnik.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, tym razem w dniach 9-10 czerwca, na gliwickiej pływalni „Olimpijczyk” odbyły się Letnie Mistrzostwa Śląska Open w pływaniu na basenie 50-metrowym. RMKS Rybnik wystąpił w składzie: Natalia Cnota, Iga Łapeta, Jakub Mandrysz, Olaf Groborz, Wiktor Żak i Paweł Burda.

Najlepiej zaprezentowała się Iga Łapeta, która w kategorii 16-latek dwukrotnie wywalczyła mistrzostwo Śląska na dystansach 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym, ustanawiając przy tym rekordy życiowe. Dodatkowo wywalczyła srebrny medal na 200m stylem dowolnym oraz brązowy medal na 400m stylem dowolnym.

Dorobek medalowy rybnickiej sekcji wzbogaciła również Natalia Cnota, która w rywalizacji grupy wiekowej 17 lat i starsi zdobyła srebrny medal na dystansie 100m stylem dowolnym, a także Olaf Groborz, który wśród 16-latków na dystansie 100m stylem grzbietowym również wywalczył srebrny medal. Dodatkowo wśród zawodników 17 lat i starszych, Wiktor Żak zdobył brązowy medal na dystansie 200m stylem klasycznym. Bardzo dobrze zaprezentował się także w najstarszej grupie rocznikowej Paweł Burda, który na dystansach 50m i 200m stylem dowolnym uplasował się na najbardziej nielubianym przez sportowców czwartym miejscu.

Mistrzostwa Śląska były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się w lipcu mistrzostwami Polski.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 1