Pływanie: Anna Duda z siedmioma tytułami mistrzyni Polski w kategorii masters

2023-06-06, Autor:

Rybniczanka Anna Duda zdobyła siedem złotych medali Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii masters.

W dniach 2-4 czerwca w Warszawie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii masters. Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy reprezentowała jako jedyna Anna Duda.

Trenująca pod okiem Mirosława Kubisa zawodniczka zdobyła siedem tytułów mistrzyni Polski na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym, 50 i 100 m stylem motylkowym, 200 i 400 m stylem zmiennym i 50 m stylem klasycznym. Dodatkowo zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

To były ciężkie trzy dni rywalizacji. Miałam po dwa starty w każdym bloku. Startowaliśmy w konkurencjach, w których zazwyczaj nie startuję, czyli 200 i 400 m stylem zmiennym. Generalnie jestem sprinterką, więc te długodystansowe konkurencje były dla mnie wyczerpujące. Jestem zmęczona, ale zadowolona. Dziękuję za wsparcie wszystkim i oczywiście cały czas zachęcam tych, którzy kochają pływać, aby spróbowali swoich sił, niekoniecznie od razu w mistrzostwach Polski, ale w zawodach nieco niższej rangi. Zawsze wraz z moim trenerem służymy wsparciem – powiedziała Anna Duda.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0