Pływanie. RMKS Rybnik: Anna Duda z nowym rekordem mistrzostw Polski

2022-12-21, Autor:

W Poznaniu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu. Na starcie stawiło się 450 zawodników z całego kraju i z zagranicy. Nasze miasto reprezentowała Anna Duda z Rybnickiego Młodzieżowego Kubu Sportowego.

Anna Duda w Zimowych Mistrzostwach Polski w kategorii Masters w pięciu swoich startach indywidualnych wywalczyła pięć medali!

Rybniczanka ustanowiła również nowy rekord Polski na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, który od 2009 roku czekał na pobicie. Tym samym na tym dystansie została mistrzynią Polski zdobywając złoty medal.

Tytuł wicemistrzowski wywalczyła na dystansach 50 metrów stylem motylkowym, 100 metrów stylem zmiennym i 50 metrów stylem dowolnym. Na dystansie 200 metrów stylem zmiennym uplasowała się na trzeciej pozycji.

Trenerem zawodniczki jest Mirosław Kubis.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 1