Pływanie: Anna Duda pobiła 10-letni rekord Polski

2022-06-12, Autor:

W dniach 10- 12 czerwca w Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii masters. Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy reprezentowała Anna Duda, która trenuje pod okiem Mirosława Kubisa. Występ rybniczanki zdecydowanie należy uznać za udany.

W Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu Anna Duda pobiła dotychczasowy rekord Polski na dystansie 50m stylem motylkowym. Warto dodać, że rekord ten nie był pobity przez żadną zawodniczkę przez 10 lat! Tym samym rybniczanka została mistrzynią i rekordzistką Polski na tym dystansie.

Jednak to jeszcze nie koniec sukcesów zawodniczki RMKS-u. Tytuł mistrzyni Polski zdobyła również na dystansie 50m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym. Na drugiej pozycji uplasowała się na dystansie 100m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym, natomiast na dystansie 50 m stylem grzbietowym była trzecia.

W zawodach brało udział 350 zawodników z 76 klubów sportowych.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0