Z koszykarskich boisk

2004-10-27, Autor:
II-ligowi koszykarze MKKS-u Rybnik odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonali AZS Gliwice 78:66.

Przeczytaj relacje z meczu.

O krok od zwycięstwa były młodziczki starsze RMKS-u. Zaledwie jednym punktem przegrały z bytomskim MOSM-em.
    Po pierwszych punktach zdobytych przez zawodniczki z Bytomia (prowadziły 4:0) rybniczanki najpierw doprowadziły do remisu, a następnie objęły kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywały do ostatniej minuty spotkania. Po pierwszej kwarcie wygranej przez RMKS 13:7, drugą koszykarki z Rybnika również rozstrzygnęły na swoją korzyść (16:18) i po przerwie prowadziły 8 punktami (31:23). W trzeciej kwarcie przewaga zmalała do 3 punktów, ale już w ostatniej części spotkania rybniczanki ponownie wypracowały sobie 6-cio punktową przewagę. Pechowy okazał się jednak koniec meczu, kiedy to za 5 fauli boisko opuścić musiały najwyższe w zespole RMKS-u Michalina Torebko i Justyna Chrobok, chwilę później ten sam los spotkał Malwinę Szymik. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem celny rzut za 3 punkty zawodniczki z Bytomia zniwelował przewagę RMKS-u do 3 punktów. Po serii niecelnych rzutów wolnych (w ciągu 2 ostatnich minut na 6 rzutów wolnych rybniczanki trafiły tylko raz) gospodynie zdobywały kolejne punkty (głównie dzięki celnym rzutom wolnym) i wyszły na 1-no punktowe prowadzenie. Rybniczanki miały jeszcze kilka okazji do zdobycia punktów, jednak błędy kroków pod koszem rywalek i dwie straty piłki w okolicy połowy sprawiły, że ze zwycięstwa cieszyły się zawodniczki z Bytomia.

MOSM Bytom - RMKS Rybnik 56:55 (7:13, 16:18, 17:12, 16:12)