Wzmocniona Enea AZS II Poznań pokonała RMKS Xbest Rybnik

2023-12-09, Autor:

W 9. kolejce I ligi RMKS Xbest Rybnik przegrał przed własną publicznością z Eneą AZS II Poznań.

Tylko pierwsze 7 minut dzisiejszego meczu pomiędzy ekipami z Rybnika i Poznania miało wyrównany przebieg (11:10). Z upływem kolejnych minut zaznaczała się coraz bardziej przewaga wzmocnionej zawodniczkami ekstraklasy Enei AZS II Poznań. Ostanie minuty meczu należały do zawodniczek młodzieżowych obu ekip. Ostatecznie poznanianki wygrały 88:57.

Dla drużyny z Rybnika była to piąta porażka w tym sezonie, a czwarta przed własną publicznością.

W następnej kolejce RMKS Xbest zagra na wyjeździe z Eneą AZS-em AJP II Gorzów Wielkopolski.

RMKS Xbest Rybnik - Enea AZS II Poznań 57:88 (14:19, 11:30, 16:24, 16:15)

RMKS Xbest: Patrycja Rogalska 2, Zuzanna Piwkowska 2, Oleksandra Hopkalo 0, Klaudia Keller 11, Beata Jurczyńska 14, Patrycja Pendziałek 0, Alicja Roś 0, Natalia Rudzińska 2, Oliwia Keller 6, Oliwia Węglarz 12, Dominika Bednarek 8

I liga, grupa B – 9. kolejka:

RMKS Xbest Rybnik - Enea AZS II Poznań 57 : 88 Contimax MOSiR Bochnia - PZU Ślęza II MOS Wrocław 86 : 66 Widzew Łódź - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 84 : 32 Lider Swarzędz - AZS Politechnika Korona Kraków, MUKS Poznań - Isands Wichoś Jelenia Góra, Wisła Orlen Południe Kraków - KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp.