zamknij

Wiadomości

Wybory: kampania przyśpiesza, liderzy odwiedzają Rybnik

2011-10-03, Autor: ww, bm, gs, ig
Już za tydzień będziemy wiedzieli kto w naszym regionie został posłem, a kto musi przełknąć gorycz porażki. Dlatego na finiszu kampanii lokalnych kandydatów wspomagają politycy znani ze szklanego ekranu.

Reklama

W piątek z poparciem Magdalenie Ogórek przyjechał lider warszawskiej listy SLD i jedna z najbarwniejszych postaci polskiego parlamentu – Ryszard Kalisz. - Miałem przyjemność współpracować z Magdą przez 2 lata w ministerstwie spraw wewnętrznych i mam o niej jak najlepsze zdanie. Myślę, że swoje doświadczenie doskonale mogłaby wykorzystać w pracy dla mieszkańców regionu rybnickiego – komplementował kandydatkę SLD Ryszard Kalisz.

Kalisz był również zachwycony nie tylko urodą Magdaleny Ogórek, ale i spotkanych na ulicach naszego miasta rybniczanek. - Po ich wyglądzie wnioskuję, że to bardzo mądre kobiety – powiedział poseł.

 

Również w piątek do Rybnika przyjechał przewodniczący PJN – Paweł Kowal. Jednym z punktów jego wizyty w naszym regionie była wizyta u... kowala w Bieńkowicach.

 

W sobotę na rybnickim kampusie odbyła się debata kandydatów do sejmu ze studentami. Wygląda jednak na to, że studenci zamiast spotkania z politykami postanowili skorzystać ze słonecznej pogody, bo aula świeciła pustkami. Na debatę z udziałem Łukasza Bombika (PO), Stefana Dąbkowskiego (SLD), Mateusza Kaczmarczyka (Ruch Palikota), Szymona Kempnego (Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke), Izabeli Kloc (PiS) i Piotra Szeredy (PSL) przyszło ledwie 50 osób, w większości zwolenników uczestników debaty.

 

Gospodarze debaty przygotowali dla zaproszonych gości pięć pytań, które dotyczyły: zatrudnienia w regionie młodych osób, nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych przedmiotów typu przedsiębiorczość, problemów mieszkaniowych młodych ludzi, kwestii ewentualnej liberalizacji prawa dotyczące  tzw. miękkich narkotyków oraz opłat za użytkowanie autostrady A1 na terenie naszej aglomeracji. W opinii uczestników debata trwała zbyt długo a pytania i odpowiedzi nie zawsze były konkretne. - Była to dla nas dość pouczająca lekcja, z racji tego, że była to pierwsza debata którą organizowaliśmy. Wiemy jakie popełniliśmy błędy, czego jeszcze musimy się nauczyć, ale właśnie po to jesteśmy, po to aby zdobywać doświadczenie, aby szlifować swoje umiejętności – przyznała organizatorka debaty Sylwia Gomułka z Rybnickiego Koła Naukowego Politologów.

 

Niewiele osób przyszło też w niedzielne popołudnie do rybnickiego „Okrąglaka”, gdzie z wyborcami spotkał się kandydat na senatora Józef Makosz. Podobnie jak w wywiadzie dla Rybnik.com.pl, Józef Makosz, zadeklarował chęć pojednania ze swoimi przeciwnikami politycznymi i współpracę na rzecz rozwoju naszego regionu oraz tworzenia lepszego prawa w senacie.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (24):
 • ~ 2011-10-03 12:52:37

  Pytanie do zwolenników SLD, skoro Napieralski obiecał nową silną nowoczesną lewicę, to co na ich listach wyborczych robią stare skompromitowane komuchy ? typu Miller, Kwaśniewski, Oleksy (podobno Oleksy się wycofał, ale znając życie napewno koledzy coś mu dają za poparcie) i wielu innych znanych z afery zarówno Rywina jak i Starachowickiej ? dlaczego nie wyrzuci ich na zbity pysk tylko daje im 1 miejsca na liście? jaka jest zatem wiarygodność "nowej" lewicy?

  0 0
 • ~Kubic 2011-10-03 12:59:35

  ja powiem ciekawsza rzecz :D Pytanie do Kandydata z SLD - Co pan sądzi o nowej ustawie o Szkolnictwie Wyższym. Odpowiedz " no program w gimnazjach i liceach trzbea mzienic i połozyc nacisk na kształcenie bardziejw kierunku zaowdu i godziny z doraddzami zawodowymi"

  Pytanie w sprawie narkotyków a kandydatka na posła z PiS nazmiast o narkotykach i ustawie mówi o GMO itd. totalnie nie odpowiadajac na pytanie ...

  Jak dla mnie młodzi wypadli duzo lepiej niz starzy "działacze" partyjni, a wystapienie PiS i SLD było jedna wielką kompromitacja.

  Dodatkowo paniz PiS ciagle dogadywała i komentowała przerywajac wypowiedzi innym kandydatom. Niegrzeczne.

  Ale ogolnie fajny pomysł z debtata, szkoda ze ludzie i media nie dopisały.

  0 0
 • ~grzesnick 2011-10-03 13:16:48

  każdy kto z panią Izabela Kloc miał do czynienia wie, że to nieprzyjemna i niekulturalna osoba. Oczywiście dla tych, którzy maja czelność mieć inne zdanie niż ona

  0 0
 • ~inzynier 2011-10-03 13:48:34

  grzesnick nie przekazuj na forum swoich odczuć subiektywnych o osobie ,której nie znasz.Jeżeli tylko tyle masz do powiedzenia , to po co zabierasz głos

  0 0
 • ~grzesnick 2011-10-03 15:27:38

  inszynier - po pierwsze miałem do czynienia z tą panią kilka razy, po drugie - to co czytam o niej dokładnie potwierdza moje opinie, po trzecie - całe komentowanie opiera się na subiektywnych odczuciach po czwarte - pouczać to sobie możesz kolegów

  0 0
 • ~ogloszenie1 2011-10-03 15:38:37

  Moim zdaniem polityk powinien jeszcze "wyglądać" i "prezentować się".

  0 0
 • ~ 2011-10-03 15:49:33

  ~grzesnick potrafisz czytać? jak nie to cofnij się o 4 klasy, bo czytać uczą w 2 klasie szkoły podstawowej. Artykuł dotyczy pani Magdaleny Ogórek a nie pani Izabeli Kloc. Poza tym wszyscy dobrze wiemy, że pałasz chorą nienawiścią do wszystkiego co nie jest z PO, a szczególnie do PISu. Daj już proszę spokój z tą kampanią nienawiści i pisania kłamstw o wszystkich którzy nie są związani z PO, bo raz, że nie jesteś już dawno wiarygodny, a dwa zwykła ludzka inteligencja i kultura osobista wymaga od nas tego, aby umieć sie zachować w określonych sytuacjach tj. nie robić desperackiej nagonki na opozycję tydzień przed wyborami. Bo naprawdę masz zero wiarygodności w tym momencie. Pozdrawiam wszystkich którzy się już obudzili i nie dają sobą manipulować.

  0 0
 • ~grzesnick 2011-10-03 16:07:30

  na swoje nieszczęście potrafię czytać i rozumować "a wystapienie PiS i SLD było jedna wielką kompromitacja. Dodatkowo paniz PiS ciagle dogadywała i komentowała przerywajac wypowiedzi innym kandydatom. Niegrzeczne. Ale ogolnie fajny pomysł z debtata, szkoda ze ludzie i media nie dopisały"To cytat z komentarzy.

  0 0
 • ~Mohort 2011-10-03 16:51:37

  "...wciąż istnieje niebezpieczeństwo że miejsce marksizmu, zająć może ateizm w innej postaci, który wychwalając wolność, zmierza do zniszczenia moralności ludzkiej i chrześcijańskiej". To apropos pzpr-u naszych czasów, oraz prowadzonej przez nich polityki. I tego żałosnego tancerza z parad wyzwolonych pederastów, pedałów i innych odchyleńców od normy.

  0 0
 • ~Arteks 2011-10-03 17:36:21

  Widzę, że niektórzy powtarzają ciągle jedne i te same bzdury. Znacie w miarę moje poglądy, sympatie i antypatie. Mimo, że się nie opowiadałem nigdy wyraźnie za którąkolwiek partią to chyba najbliżej mi do PO ze względu na moje wolnorynkowe i liberalne poglądy. Ale dziwię się, że ludzie potrafią np. z Kwaśniewskiego robić "starego skompromitowanego komucha" w sytuacji kiedy większość obywateli wybrała go dwukrotnie na prezydenta! I w tej roli sprawdził się doskonale - mając skazę na swoim życiorysie potrafił pozyskać do siebie nawet ludzi o poglądach prawicowych czy narodowych. On po prostu nie dzielił społeczeństwa i nikogo nie prowokował! Nawet w czasach PZPR Kwaśniewski zajmował się sportem jako minister odpowiedzialny za tę działalność i chyba nikomu żadnej krzywdy nie zrobił skoro nikt nie wypomina mu jakichś nikczemnych czynów z tamtych czasów. Myślę, że czasem warto porzucić przynależność partyjną i oceniać ich przez działalność. Ja mam ogromny szacunek do Kwaśniewskiego (kimkolwiek nie był w przeszłości), lubię Piechę (mimo, że to PiS!), uważam że Grabarczyk to najgorszy minister infrastruktury po 1989 roku (mimo, że jest z PO!). Tak samo Fudalego i jego działalność uważam za korzystną dla miasta (mimo, że to człowiek który wywodzi się z radykalnego AWS). Liczą się przede wszystkim czyny i postawa ludzi. Jak się zachowują, jak traktują wyborców, co mówią. Na to należy zwracać uwagę, a nie na to czy ktoś był w PZPR. Prawdę mówiąc Tygrysku niektórzy z PiS też byli w PZPR

  0 0
 • ~templariusz 2011-10-03 17:58:39

  Arteks, nie chwal Kwacha. Mądry jesteś a takie głupoty wypisujesz? Dwa razy wygrał wybory na prezydenta. Jasne ale jak? Pamięć zawodzi? Orzeczenie trybunału konstytucyjnego pamiętasz wtedy? Wykształcenie wyższe? Po 4 latach niedokończonych studiów? Ci co woleli mieć prezydenta z wyższym wykształceniem to wybrali nie głosując na pseudoelektryka który donosił na swoich ludzi. Grzesnick jak znasz jakieś ciekawe przykłady z tą panią to zapodoawaj.

  0 0
 • ~grzesnick 2011-10-03 17:59:36

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~ 2011-10-03 18:32:05

  tak ~grzesnick masz rację :)

  0 0
 • ~ 2011-10-03 18:33:08

  czyż Rysiu Kalisz nie jest uroczy na tej fotce?:) pewnie nie jedno dziecko marzy o tym aby się przytulić do tego wygodnego brzusia:)

  0 0
 • ~slmen 2011-10-03 18:59:27

  Nawiązując do wypowiedzi ~PiotrK - pokaż mi kandydata PiSu który zachowuje się inaczej na spotkaniu, dzięki wtrącaniu i przeszkadzaniu chcą zaistnieć o nie mają nic sensownego do zaprezentowania.
  Mam już wybranych swoich kandydatów na posłów i senatorów ale doceniam to że Ryszard Kalisz odwiedził Rybnik i spotkał się z mieszkańcami, po za sympatią do jego osoby moje poglądy i tak nie ulegają zmianie.
  Ważne aby do wyborów poszło jak najwięcej osób bo wtedy wynik będzie miarodajny a nie jak zwykle około 40% oddało głosy a 60% marudzi że nie tego kandydata chcieli by widzieć w sejmie czy senacie.

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2011-10-03 19:00:07

  a kolega Piecha nie był w PZPR?

  0 0
 • ~Robin Tell 2011-10-03 19:16:36

  Arteksy, Tygrysy, Grzesznicy i Inżynierowie. Moimi wrogami nie są PO ani PiS, ale właśnie SLD i palikociarze. Wkurza mnie to roztopierzające się lewactwo. A tak na marginesie lewackich samców - na zdjęciu Kalisz i Pająk - cechuje wydatny brzuch, czego nie można powiedzieć o lewackich samicach vide Ogórek.

  0 0
 • ~yaman 2011-10-03 19:18:54

  krótko : PRECZ Z KOMUNĄ!!! :D

  0 0
 • ~Lurker 2011-10-03 19:55:35

  Pan Ryszard Kalisz, wcześniej prezydent Kwaśniewski, pan Palikot... Czy jest jeszcze jakieś miejsce publiczne w Rybniku nie skalane postkomuchami?

  0 0
 • ~Lurker 2011-10-03 19:57:45

  Przepraszam, pan Palikot nie jest postkomuchem, jedyna różnica między tymi panami.

  0 0
 • ~ 2011-10-03 22:40:18

  Internet to ostatnie medium, którego nie udało się zablokować Partii Orlików. To odpowiedź dlaczego młodzi ludzie dziś tak nienawidzą PO, znają prawdę o tym "rządzie" i jego przydupasach.

  0 0
 • ~cige 2011-10-03 22:43:10

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~cige 2011-10-04 21:43:11

  ADMIN idź sobie, naprawdę. Jestem adminem na pewnym forum a na kilku innych piszę aktywnie ale to co Wy tu wyprawiacie to już przesada. Piszę do właścicieli tego portalu. Zmieńcie Admina bo potracicie wszystkich tu piszących lub prawie wszystkich. Zeby kasować posty w których zapodałem jakie przekręty robi Ruch Palikota to już przesada. Czyli nie jesteście bezstronni, nie jesteście wiarygodni. Dlaczego inne wpisy lub inne linki pewnych osób nie są kasowane? Po prostu schodzicie nie powiem na co, Wasze wiadomości są coraz gorsze, coraz bardziej spóźnione. Mam nadzieję że powstanie inny bardziej wiarygodny portal rybnicki niż Wy, bowiem wielbicie tylko PO, Komorowskiego i Palikota, bo tylko takie posty tu kasujecie.

  0 0
 • ~Entliczek pentliczek 2011-10-05 01:08:01

  nie wszystkie podane tu informacje sa zgodne z rzeczywistoscia ;] ale coz... zdarza sie ;]

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3383