zamknij

Wiadomości

Wojna o Face 2 Face w Rybniku. Policja ruszyła z pałkami, gazem i bronią hukową

2021-01-31, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Tak dramatycznych zdarzeń jeszcze nie było w Rybniku. W nocy pod otwartym mimo obostrzeń klubem Face 2 Face doszło do starć policji z przeciwnikami zamknięcia lokalu. Policjanci uzbrojeni w pałki, gaz pieprzowy, broń hukową i gładkolufową ruszyli na protestujących. W stronę mundurowych leciały za to szklane butelki, śnieżki i inwektywy.

Reklama

O mały włos, a tej nocy doszłoby do regularnych starć z policjantami. W sobotę o 21.00 otwarty został klub Face 2 Face. Na miejsce przybyli mundurowi z Rybnika i liczne posiłki prewencji z KWP Katowice.

Ulica Wiejska została zamknięta z dwóch stron, każdą z nich blokowały radiowozy i mundurowi. Napięta sytuacja była zwłaszcza przy skrzyżowaniu z ul. Raciborską. Tam całą szerokość drogi zablokowali policjanci w pełnym rynsztunku – na głowach białe hełmy, w rękach tarcze, pałki, broń gładkolufowa i gaz pieprzowy. Nikt nie mógł zbliżyć się do wejścia Face 2 Face.

Z relacji świadków wynika, że policja weszła do klubu i miała zakończyć zabawę.

- Wpadli jak bandyci. Powiedzieli „koniec imprezy”. Zrobiło się zamieszanie, ludzie zaczęli się tratować. Pani z megafonem dostała gazem pieprzowym i została sprowadzona do parteru – mówi nam jeden człowiek.

 

- Ludzie zaczęli się pchać, byli wystraszeni. Przewróciłam się, uderzyłam głową o podłogę. Jak policja blokuje lokal, to niech to robi z głową. Każą wy******* i gówno ich to obchodzi. Jedna nasza koleżanka została w lokalu, bo była na górze a jej kurtka na dole – słyszymy od dziewczyn.

W protestującym tłumie znalazły się osoby w samych krótkich koszulkach – one nie zdążyły znaleźć swojej odzieży, wyszły na mróz bez okrycia.

Co widzieliśmy przed Face 2 Face? Pokaz agresji i siły. Wielu protestujących wyzywało mundurowych, często padały okrzyki „Je**ć PiS”. Zdarzały się jednak momenty, gdy imprezowicze robili selfie na tle kordonu policji. Doszło też do rękoczynów względem mundurowych. W takich przypadkach policjanci używali gazu pieprzowego lub powalali grupą delikwenta na ziemię, a następnie zaciągali za mur tarcz. Z drugiej strony protestujący zarzucają policji prowokacje tym pokazem siły, które podgrzały i tak napiętą już atmosferę.

W pewnym momencie nastąpiła wymiana ciosów. W stronę policjantów poleciały szklane butelki i śnieżki. Oni z kolei najpierw poinformowali o nielegalnym zbiorowisku. Po chwili użyli broni hukowej. Rozpoczęli przeć przed siebie z podniesionymi tarczami. Ludzie zaczęli rzucać się do ucieczki w dwie strony ulicy Raciborskiej, a za nimi podążyli policjanci. Agresja wśród tłumu zaczęła gwałtownie narastać, istniała obawa, że dojdzie do regularnych starć z opancerzonymi i uzbrojonymi w broń gładkolufową mundurowymi.

Protestujący rozpierzchli się, ale blokada ulicy trwała jeszcze długo. W międzyczasie przed kordonem znów pojawiła się grupa protestujących.

Wiadomo, że są osoby zatrzymane. Rozeszła się też plotka, że jedna z osób została ranna i straciła przytomność. Przed 3.00 w nocy policjanci zaczęli wracać do swoich jednostek. Klub Face 2 Face został zamknięty.

Będziemy zbierać dla Was informacje w tej sprawie ze strony właścicieli klubu i policji. Jedno jest pewne, Rybnik w najnowszej historii jeszcze nie doświadczył takich wydarzeń.

Relacjonowaliśmy to, co działo się przed klubem:

Poniżej znajdziedzie moment, kiedy policja ruszyła na protestujących (od 56 minuty, 50 sekundy):

 

Oceń publikację: + 1 + 154 - 1 - 68

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (49):
 • ~Lahcim 2021-01-31
  07:28:39

  ***** ***
  Tak właśnie wyglada państwo rządzone przez populistów. Biznesy pozamykać, nie dać nic w zamian, a jak ktoś próbuje przetrwać to użyć siły. Takiego burdelu w kraju to dawno nie było.
  Ale trzeba przyznać, że PIS chociaż spełnił obietnice wyborczą, miało być państwo z kartonu to jest.

 • ~Klar 2021-01-31
  07:49:24

  Przykro się na to patrzy. Ale prawda jest taka, że policja musi zdecydowanie reagować na zdziczały tłum, który działa na zasadzie "róbta co chceta". Gdyby policja nie zareagowała, byłby to policja z dykty... Brawo policja!

 • ~awaks 2021-01-31
  07:54:37

  obudzcie sie ludzie zanim bedzie za pozno

 • ~Przyjaciel4567 2021-01-31
  08:07:55

  Z ZAGRANICAMI MOGĄ PRZESTRZEGAĆ PRAWA ZAKAZAMI Z PANDEMIAMI A W POLSCE NIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZY I KOBIETY ZARAZ ROBIĆ STRAJKI W POLSCE SIĘ IM PRZEWRÓCIŁO SIĘ W GŁOWACH !!!

 • ~adamczykhenryk1 2021-01-31
  08:14:33

  "Wolności nie można posiadać, wolność trzeba stale zdobywać" - tak mówił święty Jan Paweł II i
  Ministerstwo Obrony Narodowej 26.03.2018 .

 • ~corona 2021-01-31
  08:15:17

  Brawo Policja!

 • ~Jacek Jędrzejewski 2021-01-31
  08:18:42

  biale kaski robia laski staremu pedofilowi z Zoliborza.

  ebac pis i ebac psy, zycie was rozliczy niebieskie prostytutki predzej niz pozniej

 • ~Lateks 2021-01-31
  08:21:48

  Banda oszołomów z tych policjantów. Nikt nikogo nie zmusza do przebywania w tym klubie, każdy to robi na własną odpowiedzialność. A oni wchodzą jak pies do własnej budy.
  Cwaniakują bo za lanie gazem w ich stronę to byłaby czynna napaść na tych szczeniaków. Ciekawe czy mają odwagę pochwalić się przed swoją rodziną i sąsiadami co robią w pracy. Ciekawe który sąd im zezwolił na wejście do prywatnego lokalu. Teraz powinno się wziąć każdego z osobna i przedstawić w mediach, jacy to są bohaterowie że potrafią tylko ludzi pałować.

 • ~Fenrir 2021-01-31
  08:22:33

  @Przyjaciel4567
  Tylko że zagranicą jest wprowadzony stan wyjątkowy a ludzie którym zamknięto biznesy dostają odszkodowania. U nas zamiast wspierać gospodarkę pseudorząd uprawia dalej rozdawnictwo dla nierobów zasiłkowych i zajmuje się utrzymywaniem reliktu komuny w postaci przynoszących gigantyczne straty kopalń.

 • ~corona 2021-01-31
  08:26:23

  3 razy z hukowej i leszcze się zesrały. Mogli pokrzyczeć jeszcze je*ać PiS, jak tacy cwani byli. Policja prowokowała siłą? A ten co darł buzinkę do megafonu „wyp**rdalać” to nie prowokował Policji? Bardzo dobrze że to opanowali. Mają pełne poparcie większości społeczeństwa. Zaznaczam większości społeczeństwa, nie tego portalu, nie internetu.

 • ~Klar 2021-01-31
  08:31:38

  Porównanie: tak jak zdziczałemu tłumowi Marty Lempart bynajmniej nie chodzi o wyrok Trybunału Konstytucyjnego, tak zdziczałemu tłumowi w Rybniku bynajmniej nie chodzi o obronę klubu. To tylko fasady. Chodzi o zwykłe awanturnictwo. Podejrzewam, że większość uczestników tego zdziczałego tłumu nie potrafiła by rzeczowo odpowiedzieć sobie na pytanie: "Dlaczego właściwie zachowuję się jak de*il?".

 • ~Przyjaciel4567 2021-01-31
  08:34:10

  ~Fenrir W POLSCE TEŻ DODAJĄ ODKODOWANIA

 • ~Franek7 2021-01-31
  08:34:27

  Urzędowy Państwowy bandytyzm. Rozliczymy każdego milicjanta od Kaczyńskiego...

 • ~korniszon 2021-01-31
  08:40:17

  posypią się odznaczenia....za aktywność

 • ~Franek7 2021-01-31
  08:41:53

  Jesteśmy pierwszym krajem na świecie w którym milicja pałuje ludzi za to, że przyszli na dyskotekę i robi z nich demonstrantów... Jprd co to za kraj się zrobił...

 • ~VeB 2021-01-31
  08:56:59

  I bardzo dobrze !
  Polecam na YT wpisać sobie "Pani uczy sanepid i policję prawa" to jest dobitny przykład jak wygląda interwencja policji i sanepidu w restauracji , Kultura i prosta wymiana swoich argumentów.
  A nie na dyskotece każdy nawalony jak policję widzi to wiadomo włącza się agresor jak każą mi coś robić.

 • ~Tomek 2021-01-31
  09:02:22

  "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, [...]" - Józef Cyrankiewicz.

 • ~julek83 2021-01-31
  09:10:50

  BRAWO Policja

 • ~Lukasz570 2021-01-31
  09:10:58

  Na dyskotece niestety brak szans na dyscypline... wódka, głośna muza , luz - wrzeszczenie i plucie do siebie :/

 • ~master4k 2021-01-31
  09:14:03

  Jeszcze tylko czołgu do kompletu zabrakło...

  Od zawsze uważałem, że jeśli ten kraj nie będzie państwem prawa z prawdziwego zdarzenia, to pogrąży się w chaosie. Uważam również, że obostrzenia epidemiczne nie są jakimś kaprysem, tylko są podyktowane aktualną sytuacją panującej w kraju i na świecie.

  Jednakże obecnie sytuacja jest taka, że władza w ramach jawnego naruszenia prawa próbuje autorytarnie na innych swoje własne "prawa" wymusić. Skoro stosowanie obostrzeń jest arbitralne (np. szkoła narciarska Jadzi Emilewicz), częstokroć nielegalne (np. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu sygn. akt II SA/Op 219/20) lub pozbawione jakiejkolwiek logiki (np. zakaz wstępu do lasu), to opór będzie jedynie narastał, a nie malał.

  Przestaje się dziwić właścicielom restauracji, dyskotek czy innych lokali usługowych, skoro o pomocy finansowej słyszą tylko w TVP, albo widzą jakieś symulacje na slajdach Pinokia, a potem patrzą na konto na którym są same Ziobra. A jak sobie na domiar złego przypomną o tym, jak niejaki Glapiński (Prezes NBP - ten od blondynek) prawie rok temu opowiadał o "nieprzebranej ilości gotówki" przeznaczonej na pomoc, to mieli dość dużo czasu żeby dojść do dwóch wniosków: albo tej kasy nigdy nie było, albo została rozkradziona.

  W kontekście pandemii nie widzę wielkiej różnicy między imprezą u Rydzyka, a pierwszą lepszą dyskoteką. No ale DJ z Torunia prowadzi agitację polityczną, więc jemu wolno więcej. A taki np. DJ Pietrek już nie, to może paść z głodu razem z resztą suwerena.

  Gdyby przedsiębiorcy dostali obiecaną im pomoc państwową, do takich żenujących spektakli by po prostu nie dochodziło. Ludzie otwierają swoje lokale nie dlatego, że lubią robić komuś na złość. Otwierają je dlatego, że nie chcą wylądować pod mostem. Skłamałbym mówiąc, że jakkolwiek popieram, ale na pewno w 100% rozumiem.

  @ corona

  "Brawo Policja!"

  Moralność Kalego. Policja pałuje górników - źle. Ta sama policja pałuje smarkaczy - dobrze.

  "Zaznaczam większości społeczeństwa, nie tego portalu, nie internetu."

  A widziałeś ostatnie sondaże wyborcze? Możesz się grubo zdziwić. Czekaj jak spałują kogoś na Podhalu. Dopiero się zacznie jazda bez trzymanki.

 • ~Rexio 2021-01-31
  09:19:43

  Trudno mi tylko zrozumieć dlaczego ten cały tłum daje się tak manipulować ludziom z megafonem czy kamerką na wysięgniku. Ci pseudo reporterzy podpuszczają tylko ludzi żeby zrobić materiał i na nim zarobić. Ciekawe ile za te filmiki wpadło im do kieszeni. Gdyby nie te krzyki przez megafon weszła by pani z sanepidu lokal zamknęła wszyscy poszli by do domu i tyle, ale nie potrzebna była kolejna sensacja. A policja przez takich zamiast łapać gwałcicieli pedofili i złodzieja tyczy pod jakimś lokalem.

 • ~PewienRybniczanin 2021-01-31
  09:21:08

  Czy kogoś dziwi, że policja użyła gazu? Tak samo te cwaniaczki zachowują się w klubach jak i przed co widać na paru transmisjach. Im więcej wódy tym większy bohater, a potem płacz.

 • ~skuty 2021-01-31
  09:23:14

  I co? Warto było sprzedać swoją wolność za 500 zł miesięcznie? Macie swój komunistyczny syf rządzony przez dziada z żoliborza.

  "Będzie was pis ***** aż was będą kukle swędziały!"


  Nieudolność tego rządu jest przerażająca, no ale ważne że "13, 14 dali, na bąbelki 500+ dali, co z tego że kraj upada, byle lewaków dupa piecze"


  ***** ***

 • ~Kwinto 2021-01-31
  09:25:11

  Jak widzę niektórym nadal bardzo podoba się pałowanie ludzi, przypomniały wam się stare czasy co?
  Wystarczyło parę godzin by spełniły się moje przewidywania z poprzedniego wątku. Kto będzie następny jakaś restauracja?
  Co do Policji żal mi was, tracicie autorytet z dnia na dzień, ciekawe czy dowiemy się kto wydaje te polecenia i kto już niedługo awansuje za dobrą postawę.

 • ~jean 2021-01-31
  09:26:09

  Je..ne Pisowskie Psy CHWDP robią co chcą za nasze podatki , niech się weżną lepiej za skorumpowaną Policję .... i tego zasranego kaczora ...

 • ~j-u 2021-01-31
  09:26:18

  97 94

  Bardzo dobrze wj..
  Jak jest zakaz to jest zakaz a nie pajacować jak te pe...y
  Fitulikengeszeft i tyle.

 • ~Franek7 2021-01-31
  09:30:16

  Policjantów i pracowników Sanepidu należy pozywać indywidualnie do Sądu za naruszanie dóbr osobistych. Są już pierwsze pozwy. Nic tak nie zadziała studząco na ich działania jak wizja zapłaty kilku tysięcy złotych zadośćuczynienia z własnej kieszeni.

 • ~corona 2021-01-31
  09:30:21

  98 59

  Franek7, przecież goście tego klubu sami podpisywali kartki że są uczestnikami strajku, czyli demonstrują swój sprzeciw. Przecież tym małolatom nie chodzi o interes właścicieli a o samych siebie. Muszą się wyszaleć, naćpać, napić. Tym dziewczynom też brakuje bliższych spotkań.

 • ~Leon59 2021-01-31
  09:33:55

  A teraz powinni podobnie z kościołami zrobić, gdzie więcej niż na drzwiach napisane pałować, gazować ,faroża ukarać i biznes mu zamknąć.

 • ~Fenrir 2021-01-31
  09:44:28

  82 58

  @corona
  To może i kopalnię powinni ci zamknąć bo przecież rylom nie chodzi o interes firmy tylko o to żeby się móc penisami po twarzy na powitanie pookładać i brać kasę za odbijanie gruch kijem.

 • ~ 2021-01-31
  09:53:01

  96 26

  @~Przyjaciel4567

  Za granica biznesy i pracownicy unieruchomieni przez obostrzenia dostaja gruby hajs za ich przestrzeganie.

  Powiem ci jak to wyglada z mojej perspektywy.
  Jestem "Front of house" managerem w jednym z 11 najbardziej znanych zabytkowych hoteli w UK. 95% moich kolegow z pracy siedzi w domach, ma zakaz wykonywania jakiejkolwiek pracy i dostaje od panstwa 80% pensji. Od kwietnia ubieglego roku. Jesli sa potrzebni wzywa sie ich do pracy, za co placi pracodawdca, ale wiekszosc z tych 80% placi panstwo. Ja, moj szef i kilka innych osob jestesmy jako kluczowi pracownicy dla biznesu normalnie zatrudnieni, jak przed pandemia.
  Ja przychodze sobie do pustego miejsca pracy, zastanawiam sie, czy odpowiedziec na jednego emaila z trzech, ktory przyszedl dzisiaj, czy zostawic sobie na jutro.
  Prezes zarzadu (i wlasciciel) tylko pyta, czy jestesmy wszyscy zdrowi. Oczywiscie doklada do interesu i bedzie dokladal do MAJA, bo prawdopodobnie dopiero w maju bedzie luzowanie dla calej branzy, ale stresu nie ma, bo za wiekszosc placi panstwo (podatnik).
  Takze, jesli rzad czegos zabrania to powinien placic za to odszkodowania.
  Osobiscie mam czas swojego zycia, zwolnilem tempo, zaczalem cwiczyc i traktuje ten okres jako dlugie (ponadroczne) wakacje po 40 stce, ktorych ani pokolenie rodzicow, ani ich rodzicow nigdy nie mialo. Do lipca bedziemy wszyscy zaszczepieni (juz prawie 9 milionow jest!) i ruszamy ponownie...

 • ~Bernard Jona 2021-01-31
  09:57:40

  Prawa obowiązujące w kraju należy przestrzegać. Jeżeli więc prawo czegoś zabrania to nie należy tego robić. Za nieprzestrzeganie zasad prawa ponosi się konsekwencje. W tym rybnickim klubie prawo ewidentnie zostało złamane więc nastąpiła prawidłowa reakcja Policji.
  Można łatwo sobie wyobrazić co by się działo gdyby takich reakcji służb nie było?
  Wstyd powinno być redagujących rybnik.com.pl że swoimi artkułami sami jakby zachęcają do różnych form łamania prawa obowiązującego w Polsce.

 • ~frbro 2021-01-31
  10:02:05

  91 64

  Mamy przewidziane w prawodawstwie środki które pozwoliłyby na legalne zamknięcie klubu i dałyby chociaż cień uzasadnienia dla tych wszystkich opresyjnych akcji. Rządzący jednak mają to prawo w nosie i robią co chcą, bo pan prokuratur i tak wyrzuci wszystko do kosza, a policja przyjedzie na telefon jak chłopak z pizzą. Choć jako że policjant zrobi wszystko co Pan sobie zażyczy, to może istnieje lepsze porownanie niż do chłopaka z pizzą...

  Mam nadzieję, że wkrótce odczujecie jak rodzina się wami brzydzi, policjanci bez krzty honoru. Ostracyzm i pogarda to i tak najlepsze na co zasługujecie. Czekam aż na rozkaz z góry zaczniecie pałować żony. Przecież rozkaz to rozkaz, prawda?

 • ~master4k 2021-01-31
  10:22:15

  81 42

  @ Bernard Jona

  Jest Pan pewien, że prawo zostało złamane? Sądy jak dotąd mówią dokładnie inaczej. Jest Pan jakimś sądem? Jeśli tak, to proszę o wyrok w takim stanie faktycznym.

  Władza na mocy rozporządzenia nakazuje oddawać majątki wszystkim osobom, których pierwsze imię to "Bernard". W związku ze zrozumiałym oporem adresatów nowego "prawa" państwo wysyła policję celem jego egzekucji. Policja co prawda słyszała, że wydano wyroki podważające nowe "prawo", ale i tak robi swoje, "bo ktoś im kazał".

  Proszę o rzeczową analizę. Zamieniam się w słuch.

 • ~mario87 2021-01-31
  10:29:54

  60 40

  Propaganda i popisówka musi być. Oczywiście nie można było przyjechać wcześniej do właściciela i zamknąć lokal jeśli są ku temu przesłanki albo odpuścić jeśli luka w "prawie" pozwala mu w tej formie działać. Właściciel mial by możliwość skorzystania z porady prawnika i nikt by dymu nie robił ale nie trzeba było przyjechać jak juz ekipa w klubie sie napiła bo wiedzieli z tym to się będzie liczyć. Trzeba było pokazać Milicyjne metody działania. Osoby które zleciły interwencję w taki sposób powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności za sprowadzenia zagrożenia.
  Jeśli już tak restrykcyjnie podchodzą do tego "prawa" to zapraszam do marketów w dniu promocji na warzywka tak emeryci dają pokaz swoich możliwości z maską pod nosem albo w kościele gdzie wszyscy maja w d... "przePISy" i tam proszę prewencję sprowadzić i pałować. Oczywiście dyskoteki są miejscem gdzie nie da się zachować jakichkolwiek standardów jestem za tym zeby je zamknąć ale nie bezprawnie . Niech dadza właścicielom 80 % na wypłaty i pokryją wszystkie koszty utrzymania biznesu do czasu odmrożenia tej branży.

 • ~zak 2021-01-31
  10:34:15

  67 75

  Przecież te dzieci traktują starcia z policją jak zabawę . Ten co dostał po oczach gazem , też będzie się chwalił jaki to z niego geroj. Ci którzy na tym forum straszą policjantów odwetem , powinni mieć zarzuty prokuratorskie za zastraszanie . Tak jak inni , wykonują swoją prace .
  Szczególnie -frbro - szczucie zza pulpitu .

 • ~Arteks 2021-01-31
  10:36:49

  73 54

  Władze naszego kraju już dawno obrały kurs na wschód. Rozwiązywanie wszelkich problemów społecznych też będzie siłowe tak jak w Rosji czy na Białorusi.

 • ~Sinner 2021-01-31
  10:37:46

  21 20

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Morin 2021-01-31
  10:40:11

  57 33

  Muzykom dać po 500 tys., a na resztę wysłać policję z pałami. Witamy w Polsce.

 • ~Adas Poland 2021-01-31
  11:15:12

  49 39

  jest zakaz co ci młodzi ludzie tam robili ale to jest nie do przyjęcia zachowanie tych ludzi co do policji wykonują rozkaz są w pracy młody chłopak głupie pytania zadawał policjantowi ja mam pytanie co ci młodzi ludzie tam robili ZFOTAGRAFI SĄ ZNANE NAM OSOBY ROBIĄ ZADYMY A PÓZNIEJ MÓWIĄ POLICJA MNIE POBIŁA I PŁACZĄ GAZEM MI SIKLI W OCZY NIE MA TŁUMACZENIA …KARY POZDRAWIAM

 • ~Klar 2021-01-31
  12:11:06

  15 9

  Frbro, o jakim ostracyzmie czy pogardzie piszesz? Nie pierwszy już raz pokazujesz swój "wygórowany" poziom...

 • ~orka 2021-01-31
  12:21:50

  31 32

  Co my tu mamy Białoruś czy co, gdzie przestrzeganie prawa (a nie jakiś rozporządzeń i widzimisie premiera,naczelnika). Kto kierował akcją policji, nieprzemyślane i głupie dążenie do zwarcia ( wystarczyło podjechać wcześniej i nie dopuścić do wejścia na dyskotekę). Wygląda na przemyślany z pełną premedytacją pokaz siły MILICJI bo policjant by się tak nie zachowywał, wstyd dla służby. Czekajcie to tylko początek....

 • ~tf2 2021-01-31
  13:08:36

  36 31

  Jednak trochę wierzę w siłę natury, która wyeliminuje ułomne, lewackie jednostki z środowiska. Jestem za samoeliminacją zwolenniczek aborcji na życzenie (odpłatnej, tak jak odpłatne dla nich powinno być potem invitro. Uważam, że można pozwolić działać przygłupom od "róbta co chceta" niech dzicz się bawi, ale w zamian obowiązkowa deklaracja, że pokryje wszystkie koszty leczenia z narkomanii, alkoholizmu, syfu i COVIDU oraz wszystkich kosztów jakie wyrządzą normalnym ludziom np.: przez dewastację mienia.

 • ~ 2021-01-31
  13:30:59

  43 36

  Bardzo dobrze i ukarac wlasciciela lokalu bo to przez niego wszystko.

 • ~cabrio 2021-01-31
  13:38:59

  29 35

  To jest właśnie UNIA EUROPEJSKA policjanci nic nie mogą bo banda zdziczałych chłystków ma gdzieś zasady nagrywa filmuje . Brakuje ZOMO (zmechanizowane oddziały milicji obywatelskiej chłopy po 2metry wzrostu z reką jak łopata) w 10minut by było po sprawie połowa w więzieniu albo omon ukrański lub rosja tam jest porządek nie ma przyzwolenia dla ludzi co im sie w głowach pomieszało

 • ~Fidzi 2021-01-31
  13:40:36

  27 17

  Pytanie do moderacji:
  Dlaczego ten wpis nie został usunięty pomimo dwukrotnego zgłoszenia o naruszeniu regulaminu (mowa nienawiści i znieważenie):

  "~Jacek Jędrzejewski 2021-01-31 08:18:42

  biale kaski robia laski staremu pedofilowi z Zoliborza.

  ebac pis i ebac psy, zycie was rozliczy niebieskie prostytutki predzej niz pozniej"

  Pytam się dlaczego? Usuwacie wpisy łagodniejsze w swej treści, a tu "poleciało"?
  Tak wygląda wasza lewacka "wolność słowa" w stylu Kalego: my obrażać dobrze, nas obrażać źle!

  Mam nadzieję, że po akcjach FB, TT i Instagrama w USA ludzie się obudzą i zmuszą polityków do takich regulacji, które skończą z manipulacjami portali internetowych.

 • ~artefaks 2021-01-31
  15:17:17

  9 16

  ~Fidzi. Domagasz się usunięcia komentarza którego treść powielasz manipulując co nieco treść ? jak redakcja usunie wskazanego posta to będzie musiała usunąć i twojego posta .Nie sądzisz ?
  Co się tak martwisz czcią stetryczałego jak on sam nie dba o swoją opinię ?Słyszałem jak był strasznie wzburzony ze demonstranci używają wobec niego brzydkich słów. Czyli ofiara musi się odnosić się do swego gnębiciela zachowując zasady savoi vivre ? Otóż przyjacielu NIE !!!
  do chama należy się zwracać w języku którym sie on posługuje i najlepiej rozumie.

 • ~Pjani33 2021-01-31
  19:52:19

  2 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~rybnik52 2021-02-10
  17:13:18

  2 1

  Akcja w stylu lat 80-tych stan wojenny formalnie zniesiony ale ZOMO grasuje na ulicach. Rząd zastrasza normalnych Polaków i wprowadza kolejne podatki zwane opłatami. Nowomowa w pełnej krasie. Polecam Rok 1984 Orwella.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz Koleje Śląskie za dobrego przewoźnika?


Oddanych głosów: 84