zamknij

Wiadomości

Wojciech Kiljańczyk wiceprezydentem Rybnika

2023-12-22, Autor: 

Jednak dojdzie do roszady! Wojciech Kiljańczyk – dotychczasowy przewodniczący Rady Miasta Rybnika, obejmie (po Piotrze Masłowskim) od nowego roku stanowisko wiceprezydenta miasta.

Reklama

Przypomnijmy, nie tak dawno pisaliśmy o tym, że prezydent Piotr Kuczera przejmie obowiązki po swoim zastępcy – Piotrze Masłowskim, który jest obecnie senatorem. Okazuje się jednak, do dojdzie do roszady w prezydium miasta. Wiceprezydentem Rybnika zostanie Wojciech Kiljańczyk.

Wojciech Kiljańczyk urodził się w 1986 roku w Rybniku. Jest absolwentem IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej oraz studiów doktoranckich w dyscyplinie socjologii. Ukończył również dwuletni międzynarodowy program Executive MBA prowadzony przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów, walidowany przez Aix-Marseille Graduate School of Management. Jest certyfikowanym menadżerem innowacji (TUV NORD), posiada certyfikaty zarządzania projektami oraz ryzykiem.

Doświadczenie zawodowe zdobywał, prowadząc projekty europejskie w ramach zatrudnienia w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (lata 2009-2014), a także pracując w zarządzie spółki celowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach SPIN-US Sp. z o.o. (lata 2014-2023). Prowadził również punkt biznesu Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (lata 2009-2014). Od kilku lat prowadzi również działalność gospodarczą.

W pracy zawodowej był odpowiedzialny za realizację i rozliczanie projektów dofinansowanych ze źródeł krajowych oraz z budżetu Unii Europejskiej, a także za rozwój Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Od 2013 roku zajmował się sprawą powołania spółki celowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a od 2014 roku zasiadał w jej zarządzie odpowiadając za kwestie realizacji badań zleconych, projektów B+R, negocjacje warunków handlowych, wycenę przedsięwzięć badawczych, zarządzanie zespołami naukowymi oraz rozwój sieci współpracy. W toku działalności w spółce był zaangażowany w powoływanie spółek typu spin-off wraz z pełnieniem nadzoru właścicielskiego w powołanych podmiotach w imieniu i na rzecz spółki celowej SPIN-US.

Wojciech Kiljańczyk od 2010 roku jest Radnym Miasta Rybnika, od 2018 roku pełni funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika. Jest członkiem Europejskiej Sieci Radnych Regionalnych i Lokalnych. Pełnił funkcje radnego w Radzie Dzielnicy Chwałowice oraz Radzie Dzielnicy Śródmieście.

Interesuje się sportem, lubi dobrą książkę oraz uwielbia spędzać czas z rodziną.

---

Na 28 grudnia (godz. 16.00) planowana jest dodatkowa Sesja Rady Miasta Rybnika, na której Wojciech Kiljańczyk planuje złożyć rezygnacje z funkcji Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika. Porządek obrad zwołanej na wniosek Prezydenta Miasta Rybnika sesji przewiduje także wybór nowego przewodniczącego w głosowaniu tajnym.

Oceń publikację: + 1 + 57 - 1 - 86

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Apollo2 2023-12-22
  11:13:30

  31 22

  Pan Kiljańczyk to kompetenta osoba ale został wiceprezydentem tylko dlatego ,żeby nie było wrażenia że jego poprzednik był niepotrzebny.

 • ~tuptyś 2023-12-22
  11:46:50

  22 27

  Bardzo poukładany człowiek, powodzenia.

 • ~Lepszyrybnik.pl 2023-12-22
  14:31:41

  26 14

  Pan Kiljańczyk tak interesuje się sportem, że chciał wraz z wiceprezydentem Masłowskim obciąć finansowanie sportu dzieci i młodzieży do zera. Pamiętamy!
  Mamy nadzieję, że będąc teraz wiceprezydentem wreszcie wdroży forsowaną przez siebie, nietanią strategię Rybnik 360. Nadal na to czekamy.

 • ~Lateks 2023-12-22
  15:34:31

  22 10

  Czego się uczy na tych wszystkich studiach z zarządzania? Wystarczy poczytać oświadczenia majątkowe by zobaczyć jak tytuły mają się do praktyki. Ale mimo wszystko gratuluję awansu. Więcej zarobi przez te kilka miesięcy bycia zastępca niż normalnie zarabia w rok..

 • ~gpileczka 2023-12-22
  16:42:24

  31 8

  To zwykła rozrzutność i niegospodarność władz miasta. Wystarczy przypomnieć, że dzięki wnioskowi p. Kiljańczyka obecny Prezydent zarabia 100% wynagrodzenia dopuszczalnego przepisami, choć na to nie zasłużył, bo przecież ma mniej na głowie co np. Prezydent Warszawy. Czy to jest już korupcja polityczna?

 • ~1234onet 2023-12-22
  17:02:46

  31 9

  Pan Kilijanczyk pelni podobną rolę jak Pani Witek dla Jaroslawa Kaczynskiego. To stanowisko to zapłata za przychylnosc prezydentowi Kuczerza, a z drugiej strony to pewnie deal aby Kilijanczyk nie startowal na prezydenta miasta Rybnika.Niedobrze się człowiekowi robi jak o tym mysli.

 • ~kurier 2023-12-22
  23:15:23

  6 24

  Mlody człowiek z osiągnięciami, prezencja i zapoznany z pracą samorządu. Myślę że to przemyślany wybór prezydenta Kuczery

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 3966