zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

Wkurzeni Przedsiębiorcy – to nowa inicjatywa śląskich biznesmenów walczących o przeżycie

2020-03-24, Autor: tora, źródło: Śląski Biznes

Z inicjatywy rybnickich właścicieli firm powstała grupa Wkurzeni Przedsiębiorcy. Właśnie przedstawiła 10 postulatów, których spełnienie pomoże przedsiębiorcom przetrwać ciężki czas epidemii koronawirusa.

Reklama

"Ile jeszcze wytrzymamy? Jest nas trzy miliony i nikt z nami się nie liczy. Pokażmy swoją siłę, bo tylko siłą do władzy można przemówić. Powiedzmy dość wyzyskowi sektora małych i średnich przedsiębiorców. W grupie naprawdę możemy więcej. Mamy w planie konkretne inicjatywy. Niektóre są w trakcie realizacji. Dołączcie do nas. Bądźmy w stałym kontakcie. Inspirujmy się wzajemnie. Działajmy wspólnie. To czas, kiedy musimy zacząć się bronić. Pokażmy, że potrafimy działać razem dla własnego dobra" czytamy w opisie grupy na Facebooku.

Upadek sektora MŚP to problem wszystkich Polaków

- To oddolna inicjatywa, apolityczna i pokazująca, że zaraz małe i średnie firmy zbankrutują, a wraz z nimi ich właściciele i pracownicy. Zaburzy to całą tkankę społeczną, bo sektor MSP to ponad 60% PKB. Więc tak naprawdę my wszyscy Polacy mamy problem – mówi Tomasz Pruszczyński, przedsiębiorca z Rybnika, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia.

10 postulatów Wkurzonych Przedsiębiorców

Wkurzeni Przedsiębiorcy sformułowali 10 postulatów, których spełnienie, w opinii grupy, jest konieczne, żeby biznes przetrwał:

1. Zwolnienie z ZUS dla tych którzy chcą (najwyżej będą mieli mniejszą emeryturę;

2. L4 pracowników płatne przez ZUS od pierwszego dnia zwolnienia (w końcu po coś pracownicy płacą te składki);

3, Pracownik dostaje pełne wynagrodzenie od pracodawcy i sam (z automatu) odprowadza wszystkie podatki tak żeby wiedział ile Państwo mu zabiera;

4. Maksymalne ograniczenie przepisów, regulacji, zakazów;

5. Maksymalne uproszczenie przepisów podatkowych;

6. Zmniejszenie biurokracji i jej maksymalna cyfryzacja;

7. Ograniczenie kosztów funkcjonowania Państwa;

8. Pełna transparentność finansów Państwa;

9. Odpowiedzialność finansowa i karna urzędników za źle podjęte decyzje;

10. Możliwość odwołania posła/senatora jeżeli nie spełnia swoich obietnic wyborczych.

Inicjatywa powołana została do życia zaledwie dwa dni temu, a już dołączyło do niej ponad 1800 osób. Grupa jest otwarta i przyjmuje kolejnych członków.

Dołączycie do Wkurzonych Przedsiębiorców?

Oceń publikację: + 1 + 770 - 1 - 176

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (52):
 • ~Franek7 2020-03-24
  10:19:32

  Wcale się nie dziwie. Rząd Morawieckiego dużo gada a mało robi i szczerze mówiąc jedyne na co mogą liczyć przedsiębiorcy od Morawieckiego to ta miska ryżu o której mówił na nagraniach u Sowy.

 • ~zak 2020-03-24
  10:27:26

  Pomarzyć to sobie mogą . Pokażcie mi jeden kraj w którym tak jest?
  Przerzucić wszystko na barki pracownika i państwa,a oni tylko frukta będą zbierać . Znowu się zacznie... najniższa krajowa , a ty pracowniku jeszcze się z tego opłacaj , żeby mnie na nowa furę starczyło

 • ~kukulka123 2020-03-24
  10:28:35

  brakuje informacji od kogo ta apolityczna inicjatywa wypłynęła coś mi tu KODziarskim środowiskiem zalatuje : ) jeszcze ta nazwa Wkurzeni przedsiębiorcy ....

 • ~Franz Kawka 2020-03-24
  10:30:27

  Teraz priorytet rządu to wybór Maliniaka na nastepna kadencję.

 • ~waldus 2020-03-24
  10:35:01

  Kilka miesiecy temu byly wybory i Narod wybral PIS. Tzw przedsiebiorcy zachecali do PO,. Trza bylo glosowac na Konfederacje bo prezentowane postualty to mniej wiecej ich program. Chcieliscie demokracji to ja macie i nie wyglupiajcie sie z jakimis protestami. Oczywiste frazesy ,ktore powtarzane sa przy kazdej okazji. Jak juz cos pozytywnego przyniosl wirus to fakt ze lewactwo nie pisze juz o globalnym ociepleniu, ktore nas mialo zabic za 100lat.

 • ~Franek7 2020-03-24
  10:37:33

  Już się pisowska tropienia odezwała. Jeśli firmy upadną to ludzie stracą pracę. Póki co wszystko zmierza w tą stronę a trole z PiSu już próbują nastawić społeczeństwo negatywnie do kolejnej grupy społecznej ( po lekarzach, nauczycielach, sędziach itp). Stare sprawdzone komunistyczne metody. PiS=PZPR

 • ~zak 2020-03-24
  10:40:00

  A priorytetem totalsow wybranie " inspiratorki" na prezydenta :) już wolę Maliniaka , ten przynajmniej z kartki nie wali i błędów nie robi.

 • ~Qwety 2020-03-24
  10:40:59

  Wszyscy walczymy o przeżycie. Jak trwoga to do państwa. Przedsiębiorcy potrzebują kasy i zwolnień? A jak z 500+ to śmiech był? Rodzina ma sobie radzić sama, ale przedsiębiorcy "państwo pomóż"! Wszyscy chcemy przeżyć tę pandemię, więc nie zrównujcie walki o dotychczasowy poziom dochodów z walką o życie, o przetrwanie o uniknięcie śmierci. Trochę powagi.

 • ~zak 2020-03-24
  10:43:58

  95 53

  Franek7 znowu o trollach , obsesję kolego masz , ty to już pewnie po nocach śnisz o nas . Mniej śpij :) następna grupa społeczna ? ile tam członków w tych wkurzonych jest? pewnie prezes + zastępca .

 • ~tomek325i 2020-03-24
  10:45:21

  Mnie tylko zastanawia jedna rzecz. W TV też mówili o tym że przedsiębiorcy mają ciężko. Skoro ja, szary zwykły pracownik staram się co miesiąc zaoszczędzić trochę kasy bo nigdy nie wiadomo co się może przytrafić to czemu Ci wszyscy przedsiębiorcy tego nie robią? NIKT mi nie powie ze ktoś kto ma swoją firmę po opłaceniu wszystkiego wychodzi 3000zl na rękę miesięcznie bo jeb... śmiechem. Rozumiem że jak firma się kręci to każdy się bawi w najlepsze, wczasy, auta w leasing itd a jak przychodzi na 2 tygodnie zamknąć interes z powodu wirusa to już zwijają interesy.

 • ~zak 2020-03-24
  10:47:40

  Qwety masz racje , ci co zawsze na rząd pluli , teraz chcą , żeby rząd
  wszystkim pomagał .Przedsiębiorcy też muszą pasa przyciagnąć , a nie wszytko na pracowników i rząd zwalać.

 • ~ 2020-03-24
  10:50:11

  Większość prywaciarzy jakich znam to lektorat PO KO KAKAO . Starałem się ich nawet zrozumieć dlaczego ? I rozumiem - wcześniej bez problemu można było nie płacić podatków ,lub płacić w minimalnej wysokości , bo lewe faktury fruwały w powietrzu , a później państwo teoretyczne się skończyło . Co dostaliście szanowni przedsiębiorcy od poprzednich rządów? Tylko slogany ; " trzeba się było ubezpieczyć " , " Sorry taki mamy klimat " , no to Sorry taką mamy demokrację , a suweren wybrał.

 • ~ka22 2020-03-24
  10:52:33

  Czy ktokolwiek z komentujących przeczytał te postulaty ? Np. numer 2 ? Skoro pracownik płaci ZUS to dlaczego pracodawca MUSI pracownikowi płacić pensję przez pierwsze 6 tygodni chorobowego ? Przecież ZUS to jest ubezpieczenie od choroby, to po jaki wuj komu takie ubezpieczenie. Pracodawcy nie chcą pieniędzy dla siebie, tylko na pensje dla pracowników.
  Dla nieogarniających najprostszy przykład - fryzjerka, zatrudniająca dwie pracownice, musi im zapłacić pensję przez półtora miesiąca, musi zapłacić czynsz, podatek, ZUS. Z czego, skoro państwo jej zabrało możliwość zarabiania ?

 • ~rzyt 2020-03-24
  10:56:48

  76 13

  Inicjatywa może dobra /postulaty ok/ ale jest nierealna. Urzędników mamy niedecyzyjnych, chowających się za wspólną odpowiedzialnością, państwo i rząd dystrybuuje pieniądze z podatków i opłat samo nic nie produkując /drukuje pieniądze ?/, odwołanie posła 30% głosów jakie otrzymał w wyborach, o cyfryzacji lepiej zapomnieć-ile kosztował system ZUS, a my dalej przez 50 lat mamy trzymać dokumentację pracowników; jeszcze większa inercja wtedy nastąpi.

  Też jestem przedsiębiorcą i wiem co nas zabije: płace pracowników, podatki municypalne; kwartalnie mam ponad 200 k, spłaty kredytów obrotowych przy zaniku przychodów z działalności operacyjnej, spekulacja na giełdzie warszawskiej, która straciła już połowę swojej wartości od 22 stycznia/dlaczego nie zamrożono jej działalności?/, spadek wartości pln tak jakby tylko Polska miała problem z wirusem, w dalszej kolejności zubożenie społeczeństwa ograniczy siłę nabywczą i powiększy dziurę w dochodach państwa VAT, podatki...

  W krajach ostrzących sobie zęby na zamianę obecnie drukowanych tam pieniędzy na polskie aktywa realne już się mrożą szampany...

  Pozdrawiam i życzę radości z tego, że jeszcze żyjemy.

 • ~Franek7 2020-03-24
  11:02:54

  86 79

  ZAK przedsiębiorcy to ci, którzy utrzymują to państwo. Po drugie to te państwo im zabroniło prowadzić biznes. Wiec do kogo się maja zwracać po pomoc w czasie epidemii? Więc niech teraz państwo będzie odpowiedzialne a nie tak jak ty mówisz” niech się prywaciarze gonią na drzewo”.

 • ~goliat 2020-03-24
  11:14:06

  Drogi przedsiębiorco, niestety ale tu nie chodzi o dobro twojego pracownika, ale o Twoje. Trzeba było odłożyć sobie na ciężkie czasy. Czas przeżyć za 3000 na mc, a nie za 30000, może to Cie czegoś nauczy. Wiem z dużego stołka dłużej i boleśniej jest upaść. Popatrz, ze ludzi którzy maja źle jest multum, a sobie radzą i nie płaczą jak Wy :-). Sprzedaj jedno auto , będziesz miał z czegoś żyć!. Tylko jak będziesz wyglądał przed sąsiadem :-)

 • ~goliat 2020-03-24
  11:16:00

  70 48

  Franz Kawka, boicie się tego Maliniaka co, trzepiecie portami, bo w końcu weźmie się za te waszą kastę. :-)

 • ~Arteks 2020-03-24
  11:22:01

  78 72

  To dobry moment na taką inicjatywę. Państwo powinno bardziej liczyć się z małym biznesem bo przedsiębiorczość w młodszych pokoleniach zanika. Co raz więcej młodych ludzi woli pracować na etacie u kogoś niż wchodzić w niełatwe życie przedsiębiorcy w Polsce. Nastał czas w którym wiele biznesów staje się zagrożonych, a zapowiedzi władz są mgliste i nieadekwatne dla skali bankructw jakie mogą nastąpić w najbliższych miesiącach.

 • ~zak 2020-03-24
  11:22:14

  69 51

  Franek7 a to państwo wymyśliło sobie koronawirusa? może dla dobra przedsiębiorców miało wszystko zostawić , tak jak było ? dają tyle ile mogą , a ty zamiast pomoc , tylko roszczenia ślesz w eter. Jak sobie nie dają rady , to zamkną interes , nie raz już kryzysy były, nowi się pojawią .

 • ~ 2020-03-24
  11:26:08

  91 60

  do franek lat 7 - PO-KOwirusy....szczujnia działa !!! Bogu dziękujmy że w tym trudnym czasie nie rządzi PO. Oni dalej w tej katastrofie epidemiologicznej myślą tylko o KORYCIE. Pomyślcie teraz jakby Państwem w tych czasach miała zajmować się PO. Apokalipsa.!

 • ~Franek7 2020-03-24
  11:27:44

  50 52

  Aha, czyli te zapowiedzi piękne Morawieckiego to bajki tak ZAK? Aaa, to dzięki że przynajmniej nie omijasz w bawełnę. Słyszeli przedsiębiorcy? Auta sprzedawać? Co, że w leasingu? Nie ważne l. Sami sobie jesteście winni i poszli won a nie tu tyłek premierowi zawracacie. Widać strategia rzadu w sprawie wirusa „ jakoś to będzie” zostaje rozciągnięta na całą gospodarkę. Brawo PiS. Dobra zmiana...

 • ~ 2020-03-24
  11:28:43

  66 43

  do franek lat 7 - Boże chroń nas przed taką opozycją. Z wrogiem sami sobie poradzimy.

 • ~ 2020-03-24
  11:30:49

  93 53

  do franek lat 7 - Pamiętacie te nasze PO-PSL 8 wspaniałych lat jak to rządziliśmy i wyprzedaliśmy Polski majątek narodowy ( społeczny )jak uwłaszczyliśmy się i jak nasi stali się bogaczami, jak działała dobrze demokracja strzelając do górników, jak wtargnęła policja do tygodnika wprost i co tam wyprawiano, jak zwolniono setki ludzi w TV, jak pięknie działały nasze sądy i jakie wydawano sprawiedliwe wyroki, jak działali nasi komornicy i ich skutki, jak wspaniale pokazywano pod palmami emeryta a później zabraliśmy wam pieniądze z OFE, jak głosowaliśmy za podniesieniem VAT z 22 % na 23 % , VAT z 8 % na 23% na ciuszki dziecięce, jak podnieśliśmy wiek emerytalny i jak Trybunał Konstytucyjny to wszystko zatwierdził. Poznajcie życiorysy naszych wspaniałych demokratów i ich dokonania , jak chcieliśmy zaludnić Europe i Polskę arabami, jak banki, supermarkety i inni wyprowadzali pieniądze do rajów podatkowych ,jak straciliśmy 260 mld. zł na przekrętach podatkowych, jak głosowaliśmy za ACTA ,głosujcie na nas w najbliższych wyborach to będziemy dalej tak działali i rządzili ale napisze że w planach w 2015 mieliśmy podniesienie wieku emerytalnego dla waszego dobra do 70 lat i wprowadzenie podatku katastralnego ale ten nie dobry PIS popsuł nam ten wspaniały program wygrywając wybory .W 2019 r znowu wygrał PIS ale proszę was Polacy dajcie się w końcu nabrać i wybierzecie naszą wyjątkowo mądrą erudytke kidawe w wyborach prezydenckich to zabierzemy wam wszystko co możliwe i puścimy was z torbami co obiecuje wam na 100 %

 • ~ 2020-03-24
  11:32:44

  71 48

  do franek lat 7 -- Pełowcom już nikt i nic, nie posprząta tego bajzlu w głowach, jaki wyrządził im TVN i Gazeta Wyborcza! Napisz sprayem na każdej ścianie w swoim domu tak. „W demokratycznych wyborach wygrał PIS, i to z dwukrotną przewagą nad PO. Zdobył drugi raz większość parlamentarną, co jest ewenementem w Europie po II wojnie światowej”.

 • ~pawelbudowa 2020-03-24
  11:32:59

  89 52

  Co z was za przedsiębiorcy skoro po niecałym miesiącu bez przychodu już bankrutujecie? Jak można prowadzić firmę i nie mieć żadnych rezerw ? Rozumiem, że jak by nie Światowy wirus a ktoś by zwlekał z zapłaceniem faktury dla Was miesiąc to od razu bankructwo? Dupy z was a nie przedsiębiorcy. Przez takich właśnie ludzi tonące w długach Państwo musi drukować prawie 50% budżetu państwa co jeszcze bardziej pociągnie nas wszystkich obywateli na dno. Wstyd. Jak cześć ludzi wpadło w problemy np. przez kredyty walutowe to jechaliście po nich równo a teraz jakieś postulaty ????? Mają firmę trzeba myśleć jak ją skutecznie prowadzić a nie wszystko na kredycie lizingi pożyczki. Byle na mieście się pokazać nową furą za 200 000 tys

 • ~zak 2020-03-24
  11:33:08

  65 34

  Franek7 tobie choćby nie wiem co Morawiecki obiecał , zawsze będzie mało. Bo ty byś tak wczasy na Karaibach i 100tyś miesięcznie i do tego jeszcze z 10 niewolników , a pewnie i to byłoby mało .

 • ~master4k 2020-03-24
  11:46:22

  78 27

  Dosłownie poraża elementarny brak wiedzy na temat gospodarki. Jak nie będziecie mieli gdzie (u kogo) pracować, to jak się utrzymacie? Do tego bez wpływu z PIT, CIT i VAT nawet najbogatsze państwo się w końcu rozpadnie. Dlatego inne kraje pompują miliony w gospodarkę próbując za wszelką cenę utrzymać produkcję i zatrudnienie. Serio myślicie, że każdy przedsiębiorca ma tyle środków co Kulczyk? Ogarnijcie się.

 • ~baal-zevuv 2020-03-24
  11:48:35

  ...dla mnie spraw jest prosta - zaczną się zwolnienia ( a właściwie już się zaczęły). Ci którzy wyzywają przeciębiorców NIGDY nie mieli firmy i NIGDY NIE BEDĄ mieli firmy bo nie mają pojęcia o ekonomii i mechanizmów finansowych. Wszyscy plujecie że przeciębiorca ni emoże przetrwać dwóch tygodni..... ciekawe jak wytrzymacie dwa miesiące BO NA DWÓCH TYGODNIACH się nie skończy!
  Już knajpy w mieście ogłaszają upadłość bo kogo stać na płacenie miesięcznie 20 tyś za czynsz nie zarabiając? (a do tego dać kolejne 20 tyś za pensje pracownikom itd itd)
  Kto utrzyma 10 aut w leasingu kiedy nie zarbiają?
  "Zakątek pod teatrem" już zwonił więkoszość pracowników - są teraz bezrobotni i bez możliwośći znalezienia pracy....a takich frm będzie coraz więcej bo epidemia (pandemia) nie potrwa jak się WAM wydaje dwa tygodnie....
  Podsumowując nie ma tu żadnego komentarza od osoby która ma jakiekolwiek pojęcie o prywatnym interesie.
  ...i jeszcze jedno... jak cię w tyłku szczype że ktoś ma lepsze auto w leasingu to proszę sobie założyć firmę! ..a jak ci pracowniku nie odpowiada twoja praca u prywaciarza to sobie ją ZMIEŃ! chyba że jesteś nieudolnym hejterem bo nawet byś pracodawcy w oczy nie pisnął że ci źle!

 • ~Piotr Czaja 2020-03-24
  11:49:53

  64 37

  Przedsiębircy mają rację.Przecież to oni zainwestowali swoje oszczędności+kredyty w firmy.Dali ludziom zatrudnienie.Nie czekali na pomoc rządu.Różnica między demokracją a duktaturą jest taka,że że w demokracji najpierw się głosuje,potem dostaje się rozkazy.Franek 7 wiesz chyba że w demokracji 99 głupków przegłosuje 1 mądrego/przekrzyczy.

 • ~Piotr Czaja 2020-03-24
  11:53:56

  38 35

  zak - Obiecać i tylko obiecać np.100tyś.mieszkań.

 • ~Tuuniaa 2020-03-24
  12:20:15

  11 45

  Wielkie galerie handlowe podobno pozywają Państwo. Zamiast płakać w internecie zorganizować się i złożyć pozew zbiorowy.

 • ~ 2020-03-24
  12:27:22

  45 24

  do Tunia - ok, nie wchodzę w szczegóły, kto kogo pozywa. Tylko jedno pomyśl. Jeżeli ktoś pozywa Państwo i Państwo musi komuś coś wypłacić, to jest to także w Twoich zarobków, przychodów i jeszcze nie wiadomo z czego. Państwo to my wszyscy. To nie jest jakiś stwór, który ma tylko dawać.

 • ~ka22 2020-03-24
  12:50:09

  41 19

  a tymczasem w Wielkiej Brytanii -

  1. Rząd sfinansuje w 80 procentach - do kwoty 2500 funtów miesięcznie - pensje pracowników, tak by jak najwięcej z nich utrzymało stanowiska. Wsparcie ma obejmować okres od 1 marca i funkcjonować przez trzy miesiące. W razie potrzeby może być wydłużone

  jest tego więcej, same konkrety

 • ~rzyt 2020-03-24
  12:58:28

  64 4

  @baal-zevuv, zarabiam na swoje konto od 1983 roku, więc mam o tym jakieś pojęcie; zatrudniam kilkudziesięciu pracowników; wielu ponad 20 lat w mojej firmie i nie mam zamiaru ich się pozbyć tak ad hoc, bo mam problem. Wpierw będą pół etaty i próba przetrwania ale bez pomocy nikt nie jest w stanie utrzymać pełnego zatrudnienia.
  Czy Prezydent Miasta Rybnik da mi wybór pomiędzy płaceniem podatku od działalności gospodarczej, która nie działa, a płaceniem wypłat pracownikom, nawet tych obniżonych pozwalających im przeżyć? Czekam na jak najszybszą deklarację w sprawie podatku od nieruchomo,sci związanych z działalnością gospodarczą i opłatami za wieczystą dzierżawę. Bo wielu przedsiębiorców musi podjąć decyzje do końca marca. Potem może być za późno.

 • ~rosthost1 2020-03-24
  13:15:15

  29 15

  Czyli kasa i biznes ponad życie tak jak w krajach zachodnich. Taka inicjatywa biznesu to przejaw że Unia Europejska stworzona głównie w celach gospodarczych sobie nie radzi!!! Każdy kraj sobie, Niemcy sobie, Francja sobie A gdzie ta Unia??? Tam trzeba solidnych zmian.

 • ~rosthost1 2020-03-24
  13:18:52

  33 12

  ka22 -skoro tak chwalisz to jedź do UK. Reakcja Borisa Johnsona na chorobę była spóźniona o min 2 tyg. Wcześniej mówił że nic nie zamknie nawet pubów i stadionów. Teraz jak spotkają się tam 3 osoby to już mandat!!!

 • ~rosthost1 2020-03-24
  13:22:04

  41 8

  Śląski biznes - wygląd strony jak rybnik.com.pl PRZYPADEK? A Tomasz Pruszczyński już wrócił z tTeneryfy?

 • ~rosthost1 2020-03-24
  13:32:19

  44 8

  Inicjator siedzial cala zime na Teneryfie, wrocil a tu chaos.

 • ~ka22 2020-03-24
  13:36:31

  9 23

  rodhost - podałam fakt, jesteś z tych, co się kłócą z faktami ?
  Nie martw się, na forum jest was więcej

 • ~ 2020-03-24
  14:02:34

  12 16

  @~rosthost1
  W UK sytuacja jest inna.
  Rzeczywiscie Johnson dal plame - ale obywatele tez nie sa swieci.
  Zaden zwolniony pracownik nie bedzie bez pieniedzy - rzad uruchamia program wyplat dla ludzi kt stracili prace 80% pensji. Firmy maja gotowke na kryzys.
  Tutaj bardzo szybko sie dziala i jest chyba zarzadzanie kryzysowe bardziej rozwiniete.
  Ja siedze w swojej pustej firmie i pilnuje majatku po prostu - jest to duza posiadlosc. Firma mi placi jak placila i to sie nie zmieni - moi koledzy siedza w domach po prostu. A moj dyrektor codziennie na conference callu domaga sie od zarzadu nowych rzeczy...

 • ~waldus 2020-03-24
  14:42:45

  30 13

  ~master4k: buhahaha ... kraje pompuja pieniadze? ... drukuja pieniadze. Czym sie konczy pusty dodruk pieniadza powinienes wiedziec specjalisto ekonomisto.
  Wracjac do przedsiebiorcow, to chyba ta grupa ktroa najglosniej krytykowala 500+. To jak teraz chca sloidarnosci i wsparcia panstwa? Hipokryzja ...

 • ~master4k 2020-03-24
  17:15:59

  9 17

  @ waldus

  "~master4k: buhahaha ... kraje pompuja pieniadze? ... drukuja pieniadze. Czym sie konczy pusty dodruk pieniadza powinienes wiedziec specjalisto ekonomisto.
  Wracjac do przedsiebiorcow, to chyba ta grupa ktroa najglosniej krytykowala 500+. To jak teraz chca sloidarnosci i wsparcia panstwa? Hipokryzja ..."

  Drukują pieniądze powiadasz? Podaj źródło. Nie musi być 5. Starczy jedno. Tylko nie z tych Twoich dziwnych stron o babie z brodą, albo podwodnych cywilizacjach. Pytam o poważne źródło.

  I wiem czym się kończy drukowanie pieniędzy. Nie nazywam się Lepper. Tak samo jak wiem co się stanie kiedy przeżresz całe zapasy i nie masz perspektywy na zarobek. Głód zagląda w oczy.

  A jak już sprawdzamy kto jest specjalistą z jakiej dziedziny, to powiedz mi z czego jest 500+? Nie przypadkiem z podatków? A co generuje wpływy do tego budżetu? Napisz coś mądrego.

  Tak na na marginesie, to koledzy z konfederacji wiedzą, że skrycie popierasz socjalizm? Bo właśnie popełniłeś swój coming out. Brawa za odwagę. A jeśli myślisz, że programy socjalne, w tym 500+ będą dalej obowiązywać, to możesz się ciężko zdziwić. Budżet nie jest z gumy i pobożnych życzeń.

  Jeśli pod tym wątkiem prowadzony jest jakiś konkurs na analfabetyzm ekonomiczny, to jesteś czarnym koniem całej imprezy. Zamiast siedzieć na forum lepiej leć na zakupy, bo jak tak dalej pójdzie, to w tym swoim Ukeju będziesz miał mniej gorzej od nas.

 • ~waldus 2020-03-24
  19:11:59

  9 3

  ~master4k: od kilku dni media o niczym inym nie mowi tylko o ratowaniu gospadrki i tzw programach pomocwoych. nawet twoja gazeta o tym wsponiala. Skoro juz teraz panstwa maja deficyty budzetowe a planuja ratowanie gospodarek to co pieniadze sie beda mnozyc jak kroliki? 500+? Nigdy nie popieralem i nie pobieralem w przeciwienstwie do Ciebie ,jak na rasoweo krytyka rzadu PIS przystalo. Co do UK to sie zgadzam.Widzisz jak sie postarasz to naprawde cos tam madrego wydumasz.Ciekawi mnie co na obecna sytuacje powie twoja noblistka, ktora twierdzi ze globalne ocieplenie spowolnil Kolumb i kolonizacja Ameryki. Zadowolona? Wedle szacunkow 70mln na swiecie ludzi moze dokonczyc zywota przedwczesnie. Ufff... Nasza planeta jest uratowana.

 • ~hanahaniula 2020-03-24
  19:49:10

  7 2

  I teraz znowu hejt na przedsiębiorców...
  Postulaty są dobre, ale według mnie nie realne - wystarczyłoby gdyby chociaż rząd zniósł konieczność płacenia składek ZUS to przedsiębiorcy nie mieliby tyle problemów żeby zamknąć interes na 2 tygodnie... Nikt nie jest na to przygotowany, bo nikt o tym nie ostrzegał, a zaległe faktury trzeba zapłacić.. I niestety ale nie każdy przedsiębiorca jest w stanie odłożyć pieniądze bo to nie jest tak, że przychodzi 10-ty i jest wypłata...
  Sama mam od stycznia swój biznes i go nie zamknę, bo nie będę miała z czego zapłacić ZUS pracownika, który i tak nie ma prawa do żadnego urlopu.

 • ~rzyt 2020-03-24
  19:55:09

  7 3

  @master4k, USA ma wydrukować 750mld $. A to wg zapowiedzi początek "produkcji". Potem za te pieniądze kupią parę giełd w "emergency" krajach po ćwierć ceny, bo na giełdzie warszawskiej już jest 50% przeceny od 22 stycznia br. Resztę profitu załatwi upadający złoty, który da około 20% dodatkowego plusu w zysku. Wydrukowanie 100$ banknoty to tylko 10 centów.

  Pozdrawiam optymistów.

 • ~Franek7 2020-03-24
  21:39:12

  4 5

  Kolego Rzyt drukować pieniądze to nie grzech, jeśli ma się na nie pokrycie. USA ma a my nie mamy. Jak się kończy drukowanie pieniędzy bez pokrycia to ci Grecy powiedzą. Inflacje mieliśmy w lutym 7,4% r/r a w marcu obstawiam ponad 10%.

 • ~1floyd 2020-03-24
  21:58:30

  12 5

  Jak mawiał mój dziadek. Jest taka gra, w której ktoś mówi sprawdzam. A życie to nie je bajka. Ten czas nadszedł. Poważny sprawdzian, dla ludzi biznesu. Ci z prawdziwego zdarzenia, jakoś przetrwają. Ci którzy "tworzyli koszty" czyli jechali na krawędzi by płacić jak najniższe podatki popłyną. Zjedzą ich leasingi, czy kredyty. I nie pomoże święty boże. Skończyły się czasy, jazdy bez trzymanki. Ich pracownicy szybciej się ogarną, bo mają fach w rękach. I od lat liczyli się każdą złotówką. Łatwiej zrezygnować z wypadu do McD niż przesiadka z nowego merca do punciaka...

 • ~master4k 2020-03-24
  22:00:43

  8 4

  @ waldus

  Ze ścianą się łatwiej dyskutuje. Skala trudności Cię przerosła? Bo jak widać sporo z moich argumentów i zapytań nie zrozumiałeś.

  "Od kilku dni media o niczym inym nie mowi tylko o ratowaniu gospadrki i tzw programach pomocwoych."
  Tak, ale które z nich konkretnie piszą o drukowaniu pieniędzy o którym to procederze samemu wyraźnie napisałeś wcześniej? Jeśli nie odróżniasz uruchamiania rezerw od drukowania pieniędzy, to ta dyskusja nie ma sensu. Nawet mój pies widzi różnicę między jednym, a drugim.

  " nawet twoja gazeta o tym wsponiala." Jaka moja gazeta? Mam jakąś gazetę? Może jeszcze jestem jej redaktorem naczelnym? Koniecznie napisz o którą chodzi, bo naprawdę nie wiem.

  "Skoro juz teraz panstwa maja deficyty budzetowe a planuja ratowanie gospodarek to co pieniadze sie beda mnozyc jak kroliki?' Widzę, że nawet w czasach kryzysu myślisz tylko o przyjemnościach. Odsyłam do fragmentu wykorzystaniu rezerw, kapitałowych lub materiałowych np. złoto. I tyle Ci musi wystarczyć, bo tego mechanizmu na bank nie pojmiesz.

  "500+? Nigdy nie popieralem i nie pobieralem w przeciwienstwie do Ciebie ,jak na rasoweo krytyka rzadu PIS przystalo.:"
  Nie pobierałeś, bo nie mogłeś. Jesteś rezydentem innego kraju. Polacy nie pobierają benefitów z UK. Więc nie rób się oszczędnym altruistą. Nikogo nie nabierzesz. Dopłaty w UK już zasysasz aż miło. Popierałem 500+? Znajdź na tym forum fragment, w którym popierałem ten program. Powodzenia. Popierałem za to odpisy podatkowe i to większe niż 500 zł od osób pracujących. Krytykowałem PIS? No pewnie. Tak samo jak wszystkie inne partie, które niemądrze postępują. Jestem krytykiem głupoty i marzycielstwa ekonomicznego. Nie mam żadnych afiliacji politycznych.

  "Widzisz jak sie postarasz to naprawde cos tam madrego wydumasz."
  Dziękuję. Ty za to starałeś się wiele razy. Zawsze z tak samo marnym skutkiem.

  "ciekawi mnie co na obecna sytuacje powie twoja noblistka, ktora twierdzi ze globalne ocieplenie spowolnil Kolumb i kolonizacja Ameryki. Zadowolona? Wedle szacunkow 70mln na swiecie ludzi moze dokonczyc zywota przedwczesnie. Ufff... Nasza planeta jest uratowana."
  Jaka znowu moja noblistka? Czy ja mam na nazwisko Tokarczuk? A tak w ogóle, to dobrze się czujesz? Piszesz jakieś kocopoły niezwiązane z tematem. Nie pierwszy z resztą raz. Pomijając wszystko, to jaki to ma w ogóle związek ze sprawą pomocy państwowej dla przedsiębiorców? Mnie pytasz czy jestem zadowolona? Jeszcze do tego płeć zmieniłem? Chyba masz objawy infekcji, bo coś bredzisz w wysokiej gorączce.

  Myślałem, że w życiu tego nie napiszę, ale już chyba wolę dyskutować z Arteksem o corocznym nabijaniu klimy.

 • ~waldus 2020-03-25
  10:29:33

  1 0

  Wszyscy mówią o do druku pieniądza a Ty ciągle swoje. Jednak być może masz rację i złoto będzie nas ratować.ty to jednak jesteś... no wiesz. Dzięki za troske.mam się świetnie. Apropo Twojego kolegi to rzeczywiście odbieracie na podbnych czestotliwosciach. Moim zdaniem watpliwy jednak powód do dumy.

 • ~Stanisław Kostka 2020-03-26
  03:07:26

  3 5

  Wkurzeni na kogo ? na rząd ? COVID 19 to wina rządu ? rząd ma w statucie utrzymywania waszych firm ?
  a najlepszy podpunkt to ten o wypłacie "pełnego" wynagrodzenia pracownikowi który sam sobie z tego opłaci ZUS, pełnego czyli jak rozumiem pracownik dostanie na łapę całą kwotę przychodu brutto, inaczej to wy ratujecie głównie swoje dupska.

 • ~Arteks 2020-03-26
  10:50:28

  4 2

  @Stanisław - nie, rządzący nie są winni epidemii ale muszą się odnaleźć w każdej sytuacji, także tej trudnej. Premier Czech niedawno ogłosił, że rząd będzie wypłacał 50-80% wynagrodzenia tylko po to aby pracodawcy nie zwalniali pracowników. Dla porównania w Polsce zaproponowano... pokrywanie ZUS przez 3 miesiące ale tylko dla małych firm oraz jednorazowe świadczenie miesięczne ale tylko dla zatrudnionych na śmieciówki. Wszystkie inne propozycje są żałosne... np. zaproponowano sklepom umożliwiają przyjmowanie towaru w niedzielę - zamiast od razu zawiesić ustawę o zakazie handlu w niedzielę. Sytuacja jest tak zła, że w kwietniu może nagle przybyć nam 3 miliony bezrobotnych! A tego może nie wytrzymać nieprzygotowany na to budżet państwa - który musi się też liczyć ze znaczącym spadkiem wpływów z podatków przez koronowirusa i bankructwa. Gdyby ogłoszono stan klęski żywiołowej - pojawiłyby się nowe możliwości działania ale... tego stanu się nie ogłasza bo prezes Kaczyński się nie zgadza bo chce wyborów 10 V. Dla Kaczyńskiego nie liczy się interes Polaków tylko jego ambicje polityczne i interes partyjny. ;(

 • ~Jacek Kamiński 2020-03-26
  22:31:41

  1 3

  do trop leminga;
  Czemu wciąż powtarzasz KŁAMSTWA o strzelaniu do górników. Czemu bandytów dewastujących Jastrzębie zrównujesz z ciężko pracującymi ludźmi. Wówczas nawet ZZ się od tych kryminalistów odcięły. Gdyby twój dom obrzucali śrubami lub podpalili samochód też byś krytykował policję?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 522