Wicelider z Andrychowa bezlitosny dla rybniczan

2021-01-16, Autor:

Wszystkie mecze 14. kolejki piątej grupy II ligi zakończyły się w trzech setach. Nie inaczej było w spotkaniu TS Volley Rybnik z MKS-em Andrychów.

Na parkiecie w Andrychowie gospodarze byli bezlitośni dla rybniczan. Miejscowy MKS, który jest wiceliderem II ligi, rozprawił się z TS Volley w trzech setach, wygrywając kolejno do 19, 12 i 20.

Po tej porażce rybniccy siatkarze nadal zajmują szóste miejsce w tabeli. Ich kolejnym rywalem będzie lider, UMKS Kęczanin Kęty. Mecz odbędzie się 23 stycznia na parkiecie w Rybniku.

Przypomnijmy, że po zakończeniu rundy zasadniczej zespoły z miejsc 7-10 utworzą dwie pary play-out (7-10, 8-9, do 3 wygranych meczów). Przegrani spadną do ligi wojewódzkiej.

Z kolei zespoły z miejsc 1-4 utworzą dwie pary finałowe (1-4 i 2-3), które rozegrają play-off do 3 wygranych meczów. Zwycięzcy uzyskają awans do turniejów półfinałowych.

14. kolejka 5. grupy II ligi: Volley Miasteczko Śląskie - Kęczanin Kęty 0:3 (13:25, 19:25, 16:25) MKS Andrychów - Volley Rybnik 3:0 (25:19, 25:12, 25:20) TKS Tychy - AT Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 25:19, 25:13) Start Namysłów - AZS Częstochowa 0:3 (14:25, 22:25, 13:25) MKS II Będzin - AZS Politechnika Opolska 3:0 (25:21, 25:18, 25:18)