Siatkówka. II liga: TS Volley Rybnik nie wykorzystał kilku piłek meczowych. W Krośnie górą gospodarze

2024-01-29, Autor:

W zaległym spotkaniu 16. kolejki II ligi siatkarze TS Volley Rybnik stoczyli blisko dwuipółgodzinny bój z wyżej notowanymi Karpatami PANS Krosno.

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli kibice, którzy w Krośnie zobaczyli mecz TS Volley Rybnik z miejscowymi Karpatami.

Pierwszą partię wygrali rybniczanie, choć w pewnym momencie przegrywali już 5 punktami 9:14. Udało im się jednak szybko doprowadzić do wyrównania 14:14 i ostatecznie wygrać 25:22.

Drugi set dostarczył jeszcze większych emocji. W jego trakcie żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż 3 punkty. W bardzo nerwowej końcówce górą ponownie był TS Volley. Tym razem zwyciężył 30:28.

Taki obrót spraw zmobilizował gospodarzy do odrabiania strat. Pokazali to szczególnie na początku trzeciego seta, zdobywając pięć pierwszych punktów. Rybniczanie zdołali wyrównać na 19:19, ale ostatnie akcje nie ułożyły się po ich myśli i przegrali 21:25.

Piąty set był długo wyrównany. TS Volley przegrywał 16:17 i wtedy coś się zacięło. Karpaty zdobyły cztery punkty z rzędu (16:21). Po tym ciosie rybniczanie już się nie pozbierali i przegrali tę partię 20:25.

Nadszedł tie-break, który zdecydowanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Rybnika. Korzystny wynik 7:3, a następnie 9:4, dawał nadzieję na ostateczny sukces. Przy stanie 14:11 TS Volley miał trzy piłki meczowe. Nie wykorzystał żadnej z nich, a po chwili przegrywał 14:15. W końcu udało się zdobyć dwa punkty i wyjść na prowadzenie 16:15. Decydujący głos mieli jednak miejscowi, którzy wygrali seta 18:16 i cały mecz 3:2.

W następnej kolejce siatkarze trenera Wojciecha Kasperskiego zagrają na wyjeździe z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla.

II liga, 4. grupa – 16. kolejka:

Karpaty - PANS Krosno - TS Volley Rybnik 3:2 (22:25, 28:30, 25:21, 25:20, 18:16)