W zaciętym starciu z Kęczaninem górą TS Volley. Rybniczanie awansowali na 5. miejsce w tabeli

2023-11-25, Autor:

Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odnotował TS Volley. Rybniccy siatkarze pokonali przed własną publicznością Kęczanina Kęty.

W 9. kolejce II ligi rybniccy siatkarze rozegrali bardzo zacięte spotkanie z Kęczaninem Kęty. Pierwsze dwa sety gospodarze wygrali dwoma punktami 25:23. W trzecim Kęczanin zachował więcej zimnej krwi w końcówce i tym razem on był górą 26:24. Rybniczanie zmobilizowali się w czwartym secie. Wygrali 25:21 i cały mecz 3:1.

Było to drugie w tym sezonie zwycięstwo drużyny z Rybnika za 3 punkty. Dzięki temu TS Volley awansował na 5. miejsce, wyprzedzając m.in. Kęczanina.

W następnej kolejce rybniczanie zmierzą się na wyjeździe z Tyskim Klubem Siatkarskim (2 grudnia).

9. kolejka II ligi (4. grupa):

AVIA Solar Sędziszów Małopolski - UKS VT Alukoncept Bobrowniki 3:1 (25:17, 23:25, 25:19, 27:25) KS Hutnik Kraków - MKS "Gamrat-MOSiR" Jasło 3:0 (25:17, 25:16, 25:21) Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce - Tyski Klub Siatkarski 3:0 (27:25, 25:20, 26:24) TS Volley Rybnik - UMKS Kęczanin Kęty 3:1 (25:23, 25:23, 24:26, 25:21) Karpaty - PANS Krosno - MKS Andrychów 3:1 (20:25, 25:18, 25:18, 25:17)