W Tychach TS Volley lepszy od TKS-u

2016-01-11, Autor:
TS Volley Rybnik po bardzo dobrej grze pokonał na wyjeździe jednego z faworytów w walce o awans TKS Tychy.

Już sam początek spotkania zapowiadał, że będzie to bardzo wyrównane widowisko. Rybnicki zespół nie przestraszył się rywala i z animuszem wszedł w ten mecz. Zagrywki Volleya siały postrach w szeregach miejscowych. Rybniczanie byli bardzo skuteczni w grze na siatce, grali dobrze blokiem co zaprocentowało wygraniem pierwszej partii do 23. Na drugiego seta podopieczni trenera Dariusza Luksa wyszli bardzo podbudowani wcześniejszym sukcesem. Rybniczanom wychodziło niemal wszystko, natomiast kibice gospodarzy przecierali oczy ze zdumienia patrząc na nieporadną grę swoich siatkarzy. Po tym secie już z pewnością zapachniało w Tychach niespodzianką. Zdenerwowani tym faktem gospodarze od samego początku trzeciego seta przejęli inicjatywę i punktowali nieco rozluźniony już zespół Volleya. Serią atomowych serwisów popisał się przyjmujący gospodarzy Damian Miller. Pomimo efektownego finiszu rybnickiej drużyny (od stanu 16:23 do 23:24) i obronionych kilku piłek setowych dla TKS-u, ostatecznie nie udało się odrobić strat i Volley przegrał minimalnie tę partię do 23. Na nasze szczęście gra w końcówce trzeciego seta przełożyła się na kolejną partię i mimo dramatycznych sytuacji w szeregach rybniczan (kontuzji Arkadiusza TerleckiegoBartosza Jarzembowicza), to oni mogli cieszyć się po prawie dwóch godzinach gry z niesłychanie ważnej wygranej.

TS Volley: Rafał Pawlak, Bartosz Jarzembowicz, Łukasz Taterka, Błażej Podleśny, Michał Szmajduch, Arkadiusz Terlecki, Radosław Niestrój (libero), Aleksander Galiński, Michał Dudek, Michał Łata, Bartosz Skolimowski, Sebastian Zimny.

Sztab szkoleniowy: Dariusz Luks - I trener, Wojciech Kasperski - II trener oraz fizjoterapeuta Łukasz Lelek.

Następny mecz TS Volley rozegra w sobotę 16 stycznia o godzinie 17:30. Do hali Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku zawita MKS Andrychów.

15. kolejka:
Płomień Sosnowiec - UKS Strzelce Opolskie 2:3 (24:26, 21:25, 25:19, 25:18, 11:15)
AT Jastrzębski Węgiel - KOKS Radlin 3:2 (25:15, 25:15, 17:25, 15:25, 15:13)
AZS Politechnika Opolska - Winner Czechowice-Dziedzice 3:1 (25:16, 29:31, 25:20, 25:21)
MKS Andrychów - Rafako Racibórz 3:0 (25:18, 25:17, 25:20)
TKS Tychy - Volley Rybnik 1:3 (23:25, 15:25, 25:23, 19:25)
Juvenia Głuchołazy - MCKiS Jaworzno 1:3 (27:29, 17:25, 25:23, 21:25)