Tytuł mistrzowski dla Szweda

2004-08-30, Autor:
Antonio Lindbaeck został mistrzem Europy juniorów na żużlu. Zawody rozegrane zostały na rybnickim torze.

Na sobotnie rozgrywki do Rybnika zjechali najlepsi młodzi żużlowcy. Każdy z nadzieją na zdobycie tytułu Mistrza Europy. Polskę reprezentowało pięciu zawodników: faworyt tego turnieju Adrian Miedziński oraz Paweł Hlib, Mirosław Jabłoński, Krzysztof Buczkowski i Karol Ząbik. Niestety zabrakło wśród nich przedstawiciela rybnickiego klubu. W sumie na liście startowej widniało 16 nazwisk.
    Zawody rozpoczęły się o godz. 19.00. Pierwszy wyścig wygrał czarnoskóry żużlowiec ze Szwecji – Antonio Lindbaeck. Jak się później okazało w taki sam sposób kończyły się wszystkie wyścigi, w których uczestniczył. Szwed był bezkonkurencyjny. Zdobył 15 punktów i tym samym mistrzostwo Europy należało do niego. O tym, kto poszczycić się będzie mógł srebrnym medalem, decydował wyścig dodatkowy. Zmierzyli się w nim Karol Ząbik oraz Duńczyk Morten Risager, którzy w części zasadniczej turnieju uzbierali po 12 punktów. Spod taśmy lepiej wystartował żużlowiec z Danii, szybko jednak wyprzedził go Polak utrzymując prowadzenie do końca biegu.
    Poza Ząbikiem pozostali reprezentanci naszego kraju nie spisali się najlepiej. W dużym stopniu zawinił sprzęt. Defekty zaliczyli Miedziński, Hlib i Jabłoński.