TS Volley: wygrana i awans na 4. miejsce

2012-11-22, Autor:
W 8. kolejce II ligi siatkarze TS Volley pokonali w hali „Ekonomika” drużynę Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0.

W meczu z częstochowianami pierwszy set podopieczni Włodzimierza Madeja rozpoczęli od zagrywki Rafała Rybarczyka, który demolował rywali do stanu 5:0. W tej części spotkania nasi siatkarze imponowali grą w bloku (Arkadiusz Terlecki, Tomasz Warda) oraz skutecznością w pierwszej akcji. Pierwszego seta wygrali oni 25:15.

Drugi set to od samego początku niewielkie prowadzenie gości. Po błędach w przyjęciu naszej drużyny prowadzili oni nawet 13:9. Dobra gra na skrzydłach Pawła Raniszewskiego oraz Rybarczyka pozwoliła zbliżyć się do rywali na 17:16. Niestety błędy w przyjęciu Kamila Łyczki pozwoliły odskoczyć podopiecznym Stanisława Gosciniaka na 21:19. Przełom nastąpił, gdy blokiem popisał się Michał Łata (24:23). Przyjezdni obronili kilka piłek setowych, sami też mieli okazję zakończyć tę partię na swoją korzyść. Ostatecznie  drugi set, po dramatycznej grze oraz ofiarności w obronie, wygrali siatkarze TS Volley 33:31. Decydujący punkt zdobył rybnicki blok złożony z Raniszewskiego i Łaty.

Trzeci set to już spokojna i pewna gra naszych siatkarzy, którzy zatrzymywali gości skutecznym blokiem (15 bloków w całym meczów) i kończyli na skrzydle prawie wszystkie piłki. W tym elemencie gry na szczególne słowa uznania zasłużył Łata. Rybniczanie wygrali tego seta 25:18 i cały mecz 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu TS Volley awansował na 4. miejsce w tabeli.

Następny mecz rybniczanie rozegrają na wyjeździe z Victorią PWSZ Wałbrzych.

Volley Rybnik - Delic-Pol Częstochowa 3:0 (25:15, 33:31, 25:18)

TS Volley: Lip, Łata, Rybarczyk, Raniszewski, Warda, Terlecki, Łyczko (L) - Cichoń, Małysza, Stajer, Świstak.