TS Volley: świetna inauguracja i 1. miejsce w tabeli

2011-09-26, Autor:
W I kolejce II ligi grupy II w sezonie 2011/2012 siatkarze TS Volley Rybnik pewnie wygrali w trzech setach z drużyną AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra.

Opolanie, którzy w ubiegłym sezonie pewnie wygrywali z naszym zespołem przyjechali do Rybnika po punkty. Plany te spaliły jednak na panewce. Mecz rozgrywał się od początku do końca pod dyktando gospodarzy.

W pierwszym secie rybniczanie od początku kontrolowali przebieg spotkania, a szczególnie dominowali w bloku (Arkadiusz Terlecki i Tomasz Warda). Pierwsza część tej partii rozgrywała się przy niewielkiej przewadze punktowej rybniczan, aż do momentu gdy dobrą zagrywką popisał się Grzegorz Jaruga, a później Rafał Rybarczyk. Ponadto dobra gra w obronie pozwala na wyprowadzenie wielu kontrataków. Urozmaicony atak kierowany przez Łukasza Lipa był nie do zatrzymania (25:15).

Druga i trzecia partia miały podobny przebieg. Mocny początek i kilkupunktowa przewaga gości, a następnie bardzo dobra gra w bloku Terleckiego oraz Wardy doprowadzały do remisu. Dobra gra w obronnie libero Kamila Łyczki umożliwiały wyprowadzenie kontrataków, gdzie kolejne punkty zdobywali głównie Michał Łata oraz Grzegorz Jaruga. W drugim secie bardzo dobrą zmianę dał 17-latek Dawid Małysza, który wszedł na boisko przy niekorzystnym wyniku (5:10) i odważną grą przyczynił się do odwrócenia losów tego seta.

Inauguracja sezonu 2011/2012 była bardzo udana - liczna publiczność, wspaniały doping (m.in. organizujący się Klub Kibica) i dobra gra.

Kolejny mecz nasi siatkarze rozegrają na wyjeździe z pretendentem do awansu do I ligi TS Victoria PWST Wałbrzych. Natomiast u siebie zagramy 8 października z KS AZS Rafako Racibórz. Zapowiadają się emocjonujące derby.

TS Volley Rybnik - AZS Politechnika Opolska 3:0 (25:15, 25:22, 25:21)

TS Volley - Łukasz Lip, Rafał Rybarczyk, Michał Łata, Grzegorz Jaruga, Tomasz Warda, Arkadiusz Terlecki, Kamil Łyczko (L) - Karol Graff, Dawid Małysza, Bartosz Inglot, Sebastian Inglot, Konrad Stajer
Trener: Włodzimierz Madej