TS Volley Rybnik: tie-break rozpoczęty od prowadzenia 8:0

2023-01-28, Autor:

Siatkarze TS Volley Rybnik zrobili ważny krok w kierunku utrzymania się w II lidze, wygrywając dziś po tie-breaku z wyżej notowanym Kęczaninem Kęty.

W 16. kolejce II ligi rybniccy siatkarze zmierzyli się we własnej hali z Kęczaninem Kęty. Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, wygrywając pierwszego seta 25:23. W drugiej partii górą był TS Volley. Zwycięstwo 25:17 pozwoliło mu na wyrównanie stanu meczu na 1:1.

Trzeci set to porażka gospodarzy 19:25 i ponowne prowadzenie siatkarzy z Kęt. Rybniczanie odpowiedzieli w czwartej partii zwycięstwem 25:16.

O losach meczu zadecydował tie-break, który znakomicie rozpoczął TS Volley. Przy zagrywce Mariusza Jajusa objął on prowadzenie 8:0, a później tylko kontrolował przebieg spotkania, wygrywając piątego seta 15:7 i cały mecz 3:2.

Było to szóste w tym sezonie zwycięstwo rybniczan, którzy skutecznie zrewanżowali się Kęczaninowi za porażkę 0:3 w Kętach z października ubiegłego roku.

Dzisiejsza wygrana to ważny krok do utrzymania się w lidze. Jeszcze kilka punktów i będziemy mogli myśleć o nowym sezonie – usłyszeliśmy w rybnickim klubie.

W następnej kolejce TS Volley zmierzy się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków.

16. kolejka 4. grupy II ligi:

TS Volley Rybnik - UMKS Kęczanin Kęty 3:2 (23:25, 25:17, 19:25, 25:16, 15:7) MKS Andrychów - Karpaty Krosno Glass - PANS Krosno 3:2 (25:23, 24:26, 25:16, 22:25, 15:12) MCKiS Jaworzno - MKS "Gamrat-MOSiR" Jasło 3:0 (25:13, 25:12, 25:22) Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - Extrans Sędziszów 1:3 (26:28, 25:19, 19:25, 24:26) AKS V LO Rzeszów - Tyski Klub Siatkarski, KS Hutnik Kraków - KS Błękitni Ropczyce