TS Volley Rybnik ponownie przegrał z MKS-em Andrychów

2023-01-14, Autor:

Siatkarze TS Volley Rybnik po raz drugi w tym sezonie przegrali z MKS-em Andrychów. Tym razem przed własną publicznością.

W połowie października rybniccy siatkarze przegrali na wyjeździe z MKS-em Andrychów 0:3. W sobotę mocno liczyli na zrewanżowanie się za tamtą porażkę.

Pomimo tego, że MKS plasuje się dużo wyżej w tabeli II ligi, TS Volley był blisko sprawienia niespodzianki i zdobycia choć jednego punktu. W pierwszym secie co prawda przegrał 20:25, ale w drugim zwyciężył 25:22. Kolejna partia była bardzo zacięta, ale ostatecznie padła łupem przyjezdnych. Porażka 23:25 oddaliła podopiecznych trenera Wojciecha Kasperskiego od ostatecznego tryumfu. Czwarty set okazał się ostatni. W nim rybniczanie przegrali 21:25 i mecz zakończył się wynikiem 1:3.

W następnej kolejce TS Volley zmierzy się na wyjeździe z sąsiadami w tabeli, czyli Błękitnymi Ropczyce.

14. kolejka 4. grupy II ligi:

TS Volley Rybnik - MKS Andrychów 1:3 (20:25, 25:22, 23:25, 21:25) MCKiS Jaworzno - UMKS Kęczanin Kęty 3:1 (26:28, 25:21, 25:22, 25:20) Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - Karpaty Krosno Glass - PANS Krosno 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 23:25) AKS V LO Rzeszów - MKS "Gamrat-MOSiR" Jasło 0:3 (16:25, 8:25, 18:25) KS Hutnik Kraków - Extrans Sędziszów 3:1 (28:30, 25:17, 25:18, 25:13) KS Błękitni Ropczyce - Tyski Klub Siatkarski 3:0 (25:20, 25:14, 25:22)