TS Volley Rybnik pierwszy raz w tym sezonie zgarnął pełną pulę w II lidze

2023-11-01, Autor:

W 5. kolejce II ligi siatkarze TS Volley Rybnik po raz pierwszy w tym sezonie wygrali za 3 punkty.

Rybniccy siatkarze zmierzyli się we własnej hali z wyżej notowanymi Karpatami Krosno. Pierwszy set nie zapowiadał zwycięstwa gospodarzy. Tę partię przegrali 20:25. TS Volley jednak się nie załamał i po niezwykle zaciętej końcówce drugiego seta wygrał go 27:25.

Kolejny set to spokojna gra i pewna wygrana rybniczan 25:19. W czwartej partii ponownie rozgorzała walka o każdy punkt, z której zwycięsko wyszli nasi siatkarze 25:23. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Był to pierwszy mecz w tym sezonie, w którym TS Volley wygrał za 3 punkty. Dzięki temu awansował na 8. miejsce w tabeli.

W następnym spotkaniu rybniczanie zmierzą się na wyjeździe w Krakowie ze Spartą. We własnej hali zagrają 11 listopada z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla.

5. kolejka II ligi (4. grupa):

Tyski Klub Siatkarski - UKS VT Alukoncept Bobrowniki 3:0 (25:20, 25:19, 25:22) MKS "Gamrat-MOSiR" Jasło - UMKS Kęczanin Kęty 3:0 (25:17, 25:21, 31:29) AVIA Solar Sędziszów Małopolski - MKS Andrychów 3:1 (26:28, 25:19, 25:17, 25:19) KS Hutnik Kraków - AT Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 22:25, 26:24, 25:15, 16:14) Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce - UKS Sparta Volleyball Kraków 3:0 (25:21, 25:11, 25:16) TS Volley Rybnik - Karpaty - PANS Krosno 3:1 (20:25, 27:25, 25:19, 25:23)