TS Volley Rybnik: jeden punkt w Ropczycach

2023-10-17, Autor:

W 3. kolejce II ligi TS Volley Rybnik przegrał na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce 2:3.

Nie udał się wyjazd rybnickich siatkarzy do Ropczyc. Zawodnicy trenera Wojciecha Kasperskiego po dobrym meczu z Hutnikiem Kraków liczyli na udany występ w meczu z Błękitnymi i pierwsze punkty w sezonie.

Mecz Ropczycach był bardzo nerwowy, a szczególna motywacja rybniczan niestety w tym przypadku nie pomogła. Pierwsze dwa sety to wyraźne zwycięstwo gospodarzy, natomiast set trzeci to kolejny siatkarski horror. Po niezwykle zaciętej końcówce, w której rywale mieli piłkę meczową, TS Volley wygrał 32:30. Wydawało się, że dobra gra wróciła do zespołu z Rybnika, bo czwarty set to jego pełna dominacja i zwycięstwo 25:12.

Piąty set zaczął się od serii nieudanych zagrań rybniczan, dzięki czemu przeciwnik wypracował sobie bardzo dużą przewagę 10:2. W końcówce seta gra Volleya poprawiła się, ale strata okazała się zbyt duża do odrobienia. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 3:2.

W następnej kolejce TS Volley Rybnik podejmie UKS VT Aluconcept Bobrowniki. Mecz zostanie rozegrany 21 października o godz. 17:00 w hali przy ul. Grunwaldzkiej 18.

3. kolejka II ligi (4. grupa):

UMKS Kęczanin Kęty - UKS VT Alukoncept Bobrowniki 3:0 (25:19, 25:20, 25:20) Tyski Klub Siatkarski - MKS Andrychów 1:3 (25:20, 23:25, 21:25, 23:25) MKS "Gamrat-MOSiR" Jasło - AT Jastrzębski Węgiel 3:1 (23:25, 25:19, 26:24, 25:19) UKS Sparta Volleyball Kraków - AVIA Solar Sędziszów Małopolski 0:3 (13:25, 18:25, 20:25) KS Hutnik Kraków - Karpaty - PANS Krosno 3:2 (23:25, 28:26, 21:25, 25:19, 15:10) Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce - TS Volley Rybnik 3:2 (25:20, 25:18, 30:32, 12:25, 15:8)