zamknij

Wiadomości

Tłumy na otwarciu Face2Face. Przyjechała policja (foto, wideo)

2021-01-22, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Jak zapowiedzieli, tak też zrobili. Dzisiaj punktualnie o 21.00 właściciele klubu Face2Face otworzyli swój klub w centrum Rybnika. W kolejce do lokalu czekało kilkaset osób! Wydarzenie nie umknęło uwadze policji. Do naszego miasta ściągnięto posiłki z Katowic.

Reklama

Już pół godziny przed otwarciem klubu, kolejka ciągnęła się kilkadziesiąt metrów wzdłuż ul. Wiejskiej. Zapytaliśmy się osób oczekujących otwarcia drzwi, co sądzą o tym wydarzeniu.

- W końcu! Jesteśmy młodzi, a nas zamykają w domu. Mamy tam siedzieć albo w pracy. Najlepsze, że wesela mogą być do 50 osób, to w takim razie robimy jedno wielkie wesele. Oby otworzyli jeszcze więcej klubów. Mamy nadzieję, że nie zapomniałyśmy jak się tańczy – śmiały się Dorota, Estera i Magda.

Jak dodają dziewczyny, z COVID-em trzeba nauczyć się żyć.

- Nie ma miejsca na codzienne choroby, istnieje dzisiaj tylko COVID – ironizują.

Mateusz mieszka 7 kilometrów od centrum Rybnika.

- Brakowało klubów. Te restrykcje trwały zbyt długo, a życie publiczne jest ważne. Absurd jest taki, że zamknęli siłownię – miejsca, gdzie człowiek „robi” formę, by wyeliminować wirusa – zauważa.

Z kolei Bartosz przytacza historię właściciela piwa kraftowego z Warszawy, który jest na granicy bankructwa.

- Coś jest nie halo, że dzieci mogą wrócić do szkół, a ludzie bankrutują. Gdzie państwo pomogło? - pyta retorycznie.

W kolejce stał też Daniel, działający w branży estradowej.

- Jestem cały czas zamknięty. To, co państwo nam daje wystarcza na miesiąc, góra dwa. Nie jedna firma ma kredyty, leasingi, które są wysokie. To nie wystarcza, by pokryć wszystkie koszty. Ludzie estrady włożyli mnóstwo serca, swoje życie. Co mają jednak robić? Jesteśmy bez niczego. Dzisiaj przyszedłem wspierać swojego znajomego – współwłaściciela klubu – wyjaśnia.

Oficjalnie młodzież przyszła do klubu, by wspierać Strajk Przedsiębiorców. Przy wejściu wypełniali deklarację, że są zdrowi oraz wpisywali się pod listą jako członkowie strajku. Mieli też dostosować się do rygorów sanitarnych, a także limitu osób w lokalu. Patrząc jednak na relacje wideo w sieci - to nie było przestrzegane. Ścisk panował także w kolejce przed klubem, na co zwracali przez megafon policjanci.

Na miejsce przyjechało kilka radiowozów, a policjanci przyszli porozmawiać z właścicielami lokalu. Oznajmili im, że łamią prawo. Ci jednak odpali (mówiąc najogólniej), że wydane przez rząd rozporządzenia nie stanowią prawa. Podczas interwencji cały czas obecni byli przedstawiciele Strajku Przedsiębiorców, którzy wspierali właścicieli radą.

- Ja państwa bardzo szanuję, ale państwo nie respektują prawa. Myślę, że policja będzie nas nękać. Działamy legalnie, zgodnie z konstytucją, która pozwala nam na działanie. Rozumiem, że wykonujecie swoją pracę, macie swoje wytyczne - zwrócił się do policjantów Marcin Koza, właściciel klubu.

Mundurowi w końcu odpuścili (ale zaznaczyli, że spiszą to, co zastali na miejscu), jeszcze długo czekali przy swoich radiowozach. Co ciekawe, do Rybnika przyjechało wsparcie z KWP Katowice.

- Dajmy żyć swobodnie. To nie my łamiemy prawo, prawo łamie tylko i wyłącznie rząd i ich reżim. Nie możemy się temu poddać. Brawo Śląsk! Brawa dla was wszystkich - oznajmił tuż po interwencji policji Michał Wojciechowski - aktywista, działacz społeczny i współpracownik Pawła Tanajno ze Strajku Przedsiębiorców.

Nasz rozmówca nawiązał też do ostatnich afer z politykami.

- Jak pani Emilewicz, która niczym się od nas nie różni może z dziećmi jechać na narty, to dlaczego my nie możemy? Czym różni się kościół i święta kościelne od miejsca Face 2 Face? Uważam, że niczym. A czym się różni to, że pan Kaczyński robi rocznice śmierci swojej mamy i jest 50 osób, a na pogrzebie może być tylko 5 osób? Czy oni są inni od nas? - pytał retorycznie.

Relacjonowaliśmy wydarzenie na żywo. Oglądajcie:

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 210 - 1 - 146

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (35):
 • ~tf2 2021-01-22 23:56:06

  No widzicie i po co się szczepić? Przecież nie ma żadnego zagrożenia a cała ta "pandemia" to po to żeby nas zaczipować i bez podstawnie i złośliwie trzymać w domach.
  Zamiast tego wywiad - zapowiedź otwarcia i reklama kolejnego lokalu.

  Jak PO dojdzie do władzy to zrobi z tym porządek: sprzeda szczepionki za grosze Niemcom (albo odda im za darmo), wszystko pootwiera i pozwoli działać po staremu. Nie będzie odnotowanych więcej żadnych zachorowań, bo jak można chorować na coś co nie istnieje? Nie będzie żadnych lockdownów, będziemy jedynym krajem na świecie wolnym od covidu, bo "jesteśmy już tym wszystkim zmęczeni i chcemy się naje**ć".

 • ~Hunter 2021-01-23 00:04:56

  Te trzy młode dziewczyny inteligencją za bardzo nie grzeszą, restauracje pozamykane na cztery spusty a wesela mogą robić do 50 osób?

 • ~RMG 2021-01-23 00:25:42

  Współczuję rodzicom i dziadkom tych młodych i wszystkim, którzy tam się bawili bez obaw. Oby ich nie zarazili.

 • ~ 2021-01-23 02:03:25

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  62 55
 • ~lukson997 2021-01-23 05:19:58

  ,,Działamy legalnie, zgodnie z konstytucją...." Nie ma to jak wybiórczo stosować się do konstytucji.

 • ~marys76 2021-01-23 06:45:27

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  55 17
 • ~Sinner 2021-01-23 07:34:17

  Gdzie sa te wesela do 50 osob? Co za tempoty. Wszyscy tam powinni zabulic kare za zlamanie obostrzen.

 • ~MTWWD 2021-01-23 08:03:24

  Wreszcie ludziska zaczynajom widzieć o co idzie we tym. Tak to idzie robić: https://www.youtube.com/watch?v=s9XHpF7d2WE

  43 71
 • ~Franek7 2021-01-23 08:13:43

  No i zaraz się dowiemy czu liczka zakażeń wzrośnie. W mojej ocenie nie wzrośnie i tego efektu obawia się rząd bo znowu wyjdą na głupich a ludziom się w końcu otworzą oczy.

 • ~Franek7 2021-01-23 08:26:13

  Lukson co to znaczy wybiórczo stosować konstytucję? Rząd ma prawo wprowadzić te zakazy jeśli wprowadzi jeden ze stanów nadzwyczajnych. Póki tego nie zrobi to ci ludzie mogą tam być i się bawić. To jest proste jak budowa cepa. Poza tym dla osób w ich wieku wirus jest kompletnie niegroźny. Nawet jeśli się zarazą to nawet nie poczują że go przeszli. A im więcej ozdrowieńców tym lepiej dla naszej odporności populacyjnej. Taką taktykę zastosowała Szwecja i dziś ten kraj funkcjonuje całkowicie normalnie. A nasi chcą nas trzymać w areszcie do niewiadomo kiedy. Niby do zaszczepienia odpowiedniej ilości osób. Jaka jest szansa że stanie się to w najbliższym czasie to już wiemy a żadnego innego planu ze strony rzadu nie słychać. Wiec do kiedy mamy ten areszt domowy mieć? Jeszcze pięć lat?

  99 78
 • ~Franek7 2021-01-23 08:31:00

  Kto się obawia albo jest w grupie ryzyka niech się izoluje. Reszta powinna funkcjonować normalnie. Ale niestety jak mówi jedna z teorii człowiek ( rząd ) zaczyna postępować racjonalnie dopiero wtedy kiedy wszystkie inne sposoby zawiodły. Może w końcu gamonie z PiSu się obudzą i zrozumieją że ich taktyka nie dala żadnych pozytywnych rezultatów tylko ogromne szkody.

  96 89
 • ~MTWWD 2021-01-23 08:32:36

  ~Franek7 Mosz racja. Zawsze misi być jaki winny. Tera bydom mieli pretekst do nowych ograniczeń. Jeszczy nowe mutanty powykrywajom potem inne mutanty i zasik inne i tak to bydzie. Trza wypierdo...ć nierząd i postawić kraj od nowa. Za chwila zrobiom zakaz godki na ulicy a niemcy już przegotowujom se zawrzycie granic. Zobaczycie co sie bydzie dzioć.

  53 52
 • ~MTWWD 2021-01-23 08:36:22

  ~Franek7 Mylisz sie teroz. Ich taktyka je przemyślano. Ona mo wprowadzać chaos i zamieszanie o to idzie. Ludzie tego nie widzom. Ludzie sie kapnom dopiero ja nie bydzie żarcia we biedronce. Ludzie patrzom we telewizor kaj trwo przedstawienie pod tytułem pandemia i śmiertelny wirus.

  44 42
 • ~Kwinto 2021-01-23 08:49:37

  Mamy państwo policyjne, to musi być dużo policji.
  Właściciele klubu jak i reszta przedsiębiorców w zasadzie nie mają wyjścia, muszą działać aby przeżyć więc ich rozumiem. Co do młodych oni już wiedzą że w Polsce pandemia szybko się nie skończy i muszą z nią jakoś żyć. Grupa wiekowa 0-40 nie ma szans na zaszczepienie się w tym roku więc prędzej czy później i tak będą latać po dyskotekach i galeriach.

  77 40
 • ~Eugeniusz Jankowski 2021-01-23 08:52:21

  Mieli podpisać jeszcze jedną listę - że odmawiają leczenia po ewentualnym zarażeniu na COVID

 • ~77Monia 2021-01-23 08:56:53

  ~Eugeniusz Jankowski - SROVID

  42 84
 • ~Dintojra 2021-01-23 09:40:32

  Czytając opinie i wypowiedzi uczestników imprezy zgadzam się z nimi, należy znieść natychmiast wszystkie obostrzenia i zakazy.
  Jeśli jest jakiś wirus to zakazi się nim 50-60% obywateli i w ten sposób za rok będziemy się śmiali z tego wirusa... oczywiście nie wszyscy.

  30 49
 • ~Klar 2021-01-23 09:40:37

  Zastanawia mnie po co Redakcja portalu tak nagłaśnia to zdziczałe wydarzenie. To co jest tu opisane i pokazane jest ani ciekawe, ani mądre, ani interesujące. A przytoczone wypowiedzi uczestników tego wydarzenia tylko pokazują poziom ich "inteligencji"...

 • ~ 2021-01-23 09:47:49

  1. Z jednej strony masa nieodpowiedzialnych gowniarzy, ktora bezpiecznie przejdzie Covid, zarazajac i swoich rodzicow i byc moze zabijajac swoich dziadkow. Zwlaszcza, ze ludzie z okolicznych miejscowowsci zyja raczej w rodzinach wielopokoleniowych 2. Z drugiej strony, zyjac w takim domu, majac te 20 kilka lat mniej, zima, gdzie okolicznosci przyrody sa jakie sa dostalbym kota bedac zamknietym pol roku z ta sama rodzina (jakkolwiek dobra by ona nie byla, ale tak zawsze nie jest), z ludzmi, ktorzy ci jojcza, marudza, nie nadaja na tych samych falach bo sa za starzy. Czlowiek musi wyjsc, zeby miec jakis wentyl, zeby spuscic z siebie frustracje. Silownie zamkniete, nawet nie mozna fizycznie sie porzadnie zmeczyc, a sprzet sportowy do cwiczenia w domu drogi, plus trudno z powodu pandemii. Zle i niedobrze.

  45 37
 • ~PawelE39 2021-01-23 09:47:56

  Eee no bez przesady. W kauflandzie było więcej ludzi, tam też policja z Katowic przyjechała?

  71 33
 • ~Michael Alexander 2021-01-23 10:08:20

  A nad ranem cała ta hołota ruszyła w stronę Nowin rycząc na całe gardło, tłukąc butelki i oddając mocz gdzie popadnie.
  Akurat tak się składa, że pod moim oknem zawsze robią se przystanek.
  Trzeba było słyszeć to słownictwo.
  Zdolną mamy młodzież, że klękajcie narody.

 • ~ 2021-01-23 10:29:11

  nie wiem czy to demokratyczne ale można by zrobić taki eksperyment,otworzyć patolom kluby pod warunkiem że w razie zarażenia koronawirusem zrzekną się opieki medycznej

  74 35
 • ~Morin 2021-01-23 11:56:15

  ~pleszew - Jasne!
  Ale pod jednym warunkiem. Państwo zrzeknie się pobierania opłat na NFZ z mojego paska wynagrodzeń. Dlaczego mam sponsorować innych?

  60 10
 • ~Katarzyna Sz 2021-01-23 13:25:35

  zwierzęta

  27 33
 • ~Lomot3 2021-01-23 13:55:01

  Katarzyna s bardzo inteligentny komentarz brawo ty

  31 21
 • ~ 2021-01-23 18:54:40

  katarzyna ja cię proszę nie obrażaj zwierząt

  18 9
 • ~Adas Poland 2021-01-24 01:30:31

  jestem ciekaw czy te samochody które stały na chodniku czy dostały mandaty gdzie była straż miejska na pewno spała

  12 7
 • ~bartezz 2021-01-24 12:02:26

  Adas - jeżeli nie ma tam znaku zakazu postoju a zostawiły 1.5m. dla pieszych to mogły tam stać zaparkowane.

  10 6
 • ~ 2021-01-24 13:09:45

  Gdyby byli sędziowie pokoju , to teraz ta młodzież by w ramach kary zasuwała w hospicjach , albo DPSach , tam to by dostali szkolę życia , drugi raz by już by się nie stawiali . Właśnie się dowiedziałem , ze zmarła mama koleżanki na covida.

  14 9
 • ~artefaks 2021-01-24 13:31:31

  @Zak. Napisz w jaki sposób można byłoby ciebie asygnować na sędziego pokoju ? Jak przedstawiciel jedynie słusznej partyi nadaje się na RPO. To na sędziego pokoju też się nada.
  Mówi ci coś nazwa IRCHa. To byli sędziowie pokoju od razu na miejscu wymierzający sprawiedliwość
  ( dla dodania tu nie chodzi o irchę do wytarcia czornych bryli)

  5 7
 • ~artefaks 2021-01-24 13:38:01

  ~pleszew 2021-01-23 10:29:11

  nie wiem czy to demokratyczne ale można by zrobić taki eksperyment,otworzyć patolom kluby .

  @Pleszew. Patolom otwarto już kluby gdzie bez maseczek pląsają abba ojcze . A Państwowa Inspekcja Sanitarna ( PIS) udaje że niczego nie widzi

  11 8
 • ~ 2021-01-24 13:45:53

  @artefaks- niestety nie mamy sędziów pokoju , a szkoda . Bo takich jak ty , Franek i kilku innych podjudzaczy , można by trochę życia w społeczeństwie nauczyć. Powinno liczyć się "MY '' a nie tylko "JA "

  11 7
 • ~Zoltan666 2021-01-24 16:36:33

  Natura od zawsze weryfikowała populację różnymi wirusami. Zdrowi i silni przeżywali, chorzy i słabi umierali. To brutalne ale prawdziwe.

  5 4
 • ~Franciszka Tania 2021-01-24 20:28:32

  BEEEEEEEEEEEEE beeeeeeeeeeeeeee kto tak beczy

  1 2
 • ~Franciszka Tania 2021-01-24 20:33:41

  Mateuszek mieszka 7 kilometrów od Rybnika.Twoja rodzinka na pewno sie dobrze wysypia.A moze przenieść taki klub do twojej miejscowości 7 km od Rybnika .Nie trzeba się męczyć z przyjazdem wszystko na miejscu.

  5 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1137