zamknij

Wiadomości

Przez weekend policja spisała pod klubem 377 osób. Co dalej?

2021-01-26, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Blisko 400 osób zostało w miniony weekend spisanych przez policję pod klubem Face 2 Face w Rybniku. Lokal pomimo obostrzeń otworzył drzwi. Teraz sprawa trafiła do prokuratury w Rybniku. Czy ta zamierza każdą z 377 wylegitymowanych osób przesłuchać?

Reklama

O tym wydarzeniu mówiło się w całej Polsce. W miniony piątek o 21.00 po zapowiedziach właściciele klubu Face 2 Face otworzyli drzwi dla klientów. Oficjalnie w środku rozpoczęło się spotkanie członków Strajku Przedsiębiorców. Każda osoba chcąca być w lokalu musiała zapewnić, że jest zdrowa i stosować się do rygorów sanitarnych.

Obszerny materiał znajdziecie w artykule >>Tłumy na otwarciu Face2Face. Przyjechała policja (foto, wideo)<<

Przed klubem interweniowała jednak policja. Jak informowała w sobotę asp. Bogusława Kobeszko, w nocy wylegitymowano 139 uczestników wydarzenia.

- Kilka godzin wcześniej rybniccy mundurowi rozmawiali z właścicielem lokalu i poinformowali go o obowiązujących obostrzeniach. Mężczyzna jednak oświadczył, że lokal jest prowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, a tego dnia odbywa się zebranie "tzw. strajku przedsiębiorców". Jak się okazało, w miarę upływu czasu, w lokalu pojawiało się coraz więcej osób. Część z nich nie przestrzegała obowiązku zakrywania twarzy, spożywała alkohol w miejscu objętym zakazem oraz próbowała wprowadzić interweniujących policjantów w błąd, podając fałszywe dane osobowe. Za te wykroczenia osoby zostały ukarane mandatami – powiedziała policjantka.

Następnej nocy z soboty na niedzielę klub też był otwarty. Mundurowi wylegitymowali jeszcze więcej osób, bo aż 238.

- Ujawniliśmy też 16 wykroczeń, policjanci pouczali, wypisywali mandaty i wniosek do sądu o ukaranie – dodaje Bogusława Kobeszko.

W sumie przez weekend policjanci spisali 377 osób będących w pobliżu klubu w Rybniku.

Dokumentacja dotycząca weekendowych wydarzeń przed klubem trafiła do Prokuratury Rejonowej w Rybniku. Oprócz tego śledczy otrzymali dwa zawiadomienia.

- Otrzymaliśmy dwa maile od osób prywatnych. Jedną wiadomość wysłał mieszkaniec województwa łódzkiego, drugą – rybniczanin. Obaj złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 165 kodeksu karnego, czy sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób – mówi nam Malwina Pawela-Szendzielorz, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku.

Czy śledczy zamierzają wzywać do siebie każdą z 377 wylegitymowanych osób? To nie jest wcale takie pewne.

- Na pewno jakieś osoby będą przesłuchane, ale czy wszystkie? Nie wykluczamy, że wezwiemy też właścicieli klubu – dodaje Malwina Pawela-Szendzielorz.

Zaznacza, że zawiadomienia zostały wysłane „w sprawie”. Nie są więc personalnie kierowane przeciwko konkretnym osobom. Nasza rozmówczyni podkreśla, że prokuratura będzie teraz analizowała wszystkie materiały.

Właściciele Face 2 Face jeszcze przed otwarciem klubu spodziewali się kłopotów, choć zaznaczali, że będą działali zgodnie z prawem. Mieli dość obostrzeń, które ich zdaniem nie mają podstawy prawnej, co wykazał sąd w Opolu.

- To nie jest tak, że my nie wierzymy w wirusa, że mówimy, że go nie ma. Oczywiście, że jest. Ale wydaje nam się, że w takiej sytuacji musimy się przyzwyczaić do tego i żyć z tym wirusem. Bo niestety, jeśli praktycznie wszystko jest puszczone, to my też chcemy w końcu zacząć działać - tłumaczyła Sandra Konieczny w rozmowie z Tomaszem Raudnerem ze Śląskiego Biznesu.

- Kosztów miesięcznych mamy około 30 tysięcy, a lokal był zamknięty 10 miesięcy, więc można to przeliczyć, ile pieniędzy straciliśmy. Dostaliśmy jednorazowy przelew w wysokości 2080 zł postojowego z ZUS i to jest wszystko, co dostaliśmy od państwa – wyliczyła współwłaścicielka klubu >>Szykowaliśmy się od lipca - wywiad ze współwłaścicielką klubu nocnego, który otwiera się w piątek w Rybniku<<

Oceń publikację: + 1 + 46 - 1 - 25

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~Lahcim 2021-01-26 11:36:57

  Czemu tu się dziwić, przedsiębiorcy w głębokiej dudzie, pozostawieni bez środków na przetrwanie. Pracownikom trzeba zapłacić, ZUS opłacić (bo to nie kopalnie, że nie muszą), koncesje wykupić, wynajem lokalu uregulować a pieniądze z "tarczy" to pic na wodę o ile uda się je w ogóle dostać.
  Rządzący ograniczenia wprowadzają bez pokrycia w prawie, bo jeśli wprowadziliby stan wyjątkowy to musieliby zapłacić odszkodowania. A na to nie ma pieniędzy bo w czasach prosperity wszystko było rozdawane na bieżąco na wszystkie plusy.
  Tak się kończy głosowanie na populistów.

 • ~tesla 2021-01-26 11:40:46

  "Otrzymaliśmy dwa maile od osób prywatnych. Jedną wiadomość wysłał mieszkaniec województwa łódzkiego, drugą – rybniczanin. Obaj złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 165 kodeksu karnego, czy sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób."

  Polak Polakowi Polakiem. Od zawsze na zawsze. Zamiast mobilizować się przeciwko rządowym oszołomom, którzy robią nas bez przerwy w konia, to podkładają kłody pod nogi przedsiębiorcom, którzy są na granicy bankructwa. W tym państwie nic się nie zmieni, nie łudźcie się. Zmiana pokoleniowa nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, genów nie wyplewisz tak szybko.

  97 61
 • ~alojz51 2021-01-26 11:45:25

  Rozumiem desperację przedsiębiorców, oraz znikome wsparcie ze strony państwa. Uważam jednak, że otwieranie klubów podczas trwającej pandemii COVID-19 to jawne plucie w TWARZ wszystkim ludziom walczącym z wirusem. Nie chciejcie trafić na oddział covidowy, bo wtedy najlepsza impreza w klubie, czy nowy hit w kinie, nie ma już dla Ciebie żadnego znaczenia. Wówczas nawet ateiści zaczynają prosić Boga, aby ten dał im jeszcze jedną szansę, by wrócić do domu, do rodziny…

 • ~mokujin 2021-01-26 12:24:52

  Jak się okazuje, dotychczasowe zamknięcie biznesów z prawnego punktu widzenia to tylko dobra wola przedsiębiorców.

  41 27
 • ~jan277 2021-01-26 12:25:11

  cała Europa się zamyka godziny policyjne itd a w rybniku klubów otwartych się im zachciewa dzikie miasto dziki kraj

  92 76
 • ~Arteks 2021-01-26 12:29:38

  @jan277 - cała Europa się zamyka, przedsiębiorcy otrzymują odszkodowania i zasiłki. Każdy ma z czego żyć. W Polsce sensowną pomoc otrzymuje tylko Rydzyk. A gastronomia, hotelarze, kluby muzyczne czy fitness otrzymały jałmużnę i... nikogo to nie interesuje z czego ich właściciele mają pokrywać koszty i straty jakie mają. Masz rację - dziki kraj w którym nie można polegać na państwie. Państwo liczy na podatki przedsiębiorców, oni nie mogą liczyć na państwo... Niech te desperackie próby ratowania biznesów będą świadectwem obojętności władz na "polski biznes".

 • ~ 2021-01-26 12:43:30

  Nie "Otrzymaliśmy dwa maile..." tylko "Otrzymaliśmy dwa e-maile..." - nóż mi się otwiera w kieszeni jak to czytam. Jeszcze parę lat temu poloniści się zastanawiali nad pisownią "e-mail" czy "email", teraz wydaje się, że problem zniknął, z lenistwa ludzie piszą "mail".

  To błąd. Mail = poczta tradycyjna - znaczek, list, koperta, listonosz. E-mail - list elektroniczny. Nikt w Polsce nie mówi na e-booki - booki... Niejednokrotnie widziałem jak Polacy znający dość dobrze angielski w sytuacjach slużbowych robili z siebie idiotów. "Dlaczego ona mi mówi,ze mam jej to wysłać pocztą, mówił mi znajomy, przecież pracujemy w tym samym budynku..."

  20 45
 • ~jan277 2021-01-26 12:48:41

  polaczki byli są i zawsze będą płaczkami

  26 26
 • ~Franek7 2021-01-26 13:11:48

  Będą mogli im naskakać. Póki co to takie strachy na lachy... Każda osoba zdrowa ma prawo przebywać gdzie i kiedy jej się podoba. Ale podoba mi się to, że dzięki tej akcji przybyło 370 ciu nowych przeciwników kaczyzmu...

  54 56
 • ~exx 2021-01-26 13:13:31

  Mam tylko nadzieję, że obywatele tego kraju odeślą ten pseudo rząd na śmietnik historii przy następnych wyborach. I oby słuch po nich zaginął!

  56 45
 • ~Fidzi 2021-01-26 13:25:35

  Franek7, właściciel Franuszexu vel.polski wyzyskiwacz/kombinator,

  Wiedziałam, że kto, jak kto, ale Ty na pewno zrobisz tutaj wpis w przewidywalnym tonie :)))
  Jak Ty mnie zaimponowałeś !!! ;)))
  Franek !!! Dawaj przykład !!! Sam się podstaw i walcz w sądach z karami !!! Pokaż, że masz cojones !!!
  Nie !?? Ty NIE !??
  Ty tylko podjudzić potrafisz,a sam się boisz ???
  Gdzie ten Twój wyrok, sygnatura i uzasadnienie , które obiecywałeś ?????
  Nie ma ??? Jeszcze Ci nie dali ??? Oj! Ty biedny !!! Jak mi Cię żal !!!

  31 22
 • ~Franek7 2021-01-26 13:31:44

  Najlepiej ma się Ojciec dyrektor. Od początku rządów PiS, otrzymał on z bierzemy państwa 288 913 649 zł. To daje ponad 154 tysiące złotych dziennie. Mam nadzieje że ktoś kiedyś odpowie za okradanie kasy państwa w ten sposób...

  67 28
 • ~Jan Krupa 2021-01-26 14:15:46

  a co jak POkemony rządziły to rydzyk nie dostawał kasy ? oj dostawał i to może jeszcze wiecej niż teraz z tym ze dostawał pocichu

  29 24
 • ~ 2021-01-26 14:18:39

  @Fidzi - Franek pisze tylko to co chce i strasznie lubi podjudzać młodych do strajków , demonstracji itd. , już mu nieraz to wytknąłem , wtedy tak jakby nie widział moich pytań . Z nim nie warto wchodzić w polemikę . Znowu w Rybniku i okolicach wzrosną statystyki zakażeń.

  22 21
 • ~Noname1212 2021-01-26 14:22:57

  Trochę z innego frontu wojny,
  Pewnie dużo osób nie wie, ale do prokuratur są też składane wnioski o ściganie przestępczych działań rządu w tym: morawieckiego, witek, szumowskiego Niedzielskiego i innych, chodzi między innymi o zablokowanie służby zdrowia, i doprowadzenia do śmierci tysięcy osób w związku z np. Odwołaniem operacji, wstrzymania leczenia, a także śmiercią pierwszej osoby w Polsce po podaniu szczepionki na. Tzw. Covida.

  Przestępcy z rządu, bo tak trzeba ich nazwać, którzy doprowadzili do tego stanu rzeczy muszą stanąć przed sądem:

  https://www.facebook.com/SzlachetnieZdrowy/videos/246334000234711/

  20 24
 • ~Franek7 2021-01-26 14:23:04

  Fudżi nasz pieści Kaczyzmu mogę się z tobą założyć, że ostatecznie żadnej z tych wylegitymowanych osób włos z głowy nie spadnie... Fidżi może wam tam w PiSie jeszcze nie powiedzieli ale komunizm się już skończył. Mamy konstytucję i wolne Sądy, które stają po stronie obywateli których bezprawnie atakuje rząd PiS...

  16 28
 • ~Franek7 2021-01-26 14:47:29

  Jak czytam takiego Fidziego to przypomina mi się cytat z Saramonowicza, że Polacy to jedyny naród, który potrafi napaść sam na siebie o przegrać...

  12 19
 • ~Fidzi 2021-01-26 17:34:14

  - Franek7,

  Milczałam długo, ale moje milczenie nie oznacza że się z tobą zgadzam. Prawdopodobnie twoja głupota sprawiła że zaniemówiłelam.

  Teraz rozumiem dlaczego jesteś tak ograniczony.
  Nie może być inaczej jeżeli za swego mentora wziąłeś sobie Saramonowicza.

  ps. uparcie zwracasz się do mnie w formie męskiej. Czyżby polemika z kobietą była poniżej twojej godności? Masz coś z szowinisty? Ty? Kreujący się na demokratę-liberała o poglądach lewicowych?
  No cóż! Jak to zwykle z wami bywa: na ustach frazesy o równouprawnieniu i szacunku, a w życiu: "baba do kąta lub do garów".
  Masz kompleksy mała dziewczynko ??? ;))))))

  18 11
 • ~Franek7 2021-01-26 19:38:31

  Fidżi zacznij się odnosić merytorycznie do tematu a nie tylko na temat tego jaki ja jestem. Ja wiem jaki ja jestem a jak się w tym pogubię to się wtedy do ciebie zgłoszę po moj portret psychologiczny. Napisz z czym się nie zgadzasz w temacie ze mną nie zgadzasz i uzasadnij. Psychologowie twierdzą, że jak ktoś nie ma argumentów merytorycznych i jest tym sfrustrowany to używa argumentów ad persona. Jeśli cię to bardzo nurtuje to ja mam poglądy bardzo prawicowe ale takie rzeczywiście prawicowe i wolnościowe. Jedyna prawicową partią na naszej scenie politycznej jest Konfederacja. PiS to narodowi socjaliści jak kiedyś NSDAP...

  7 13
 • ~Adas Poland 2021-01-26 20:39:36

  to co widziałem ludzie młodzi bez maseczek ściskanie całowanie tragedia każdy powinien być ukarany prokuratura zabrała się na wniosek powiadomienia zakaz to zakaz kierowniczka klubu tak samo odpowie za załamanie zakazu do zamknięcia lokalu

  15 21
 • ~Franek7 2021-01-26 20:58:31

  Adaś ściskanie i całowanie się ludzi dorosłych nie jest jeszcze zakazane prawem. Jak mają ochotę to mogą. Ulegajcie rządowej propagandzie i praniu mózgownicy...Im więcej ludzi się zarazi i wyzdrowieje ( a w ich wieku to nawet nie poczują że mieli) tym więcej ludzi będzie bezpiecznych bo już się od nich nie zarażą. Taką taktykę przyjęto w Szwecji i dziś ten kraj funkcjonuje normalnie. Wszystko jest pootwierane normalnie i nie ma obowiązku noszenia maseczek. A my jeszcze 10 lat będziemy w areszcie domowym a udział w dyskotece będzie traktowany jak zbrodnia. Zacznijcie używać mózgów...

  17 17
 • ~Adam Maraszek 2021-01-27 10:08:14

  Każdy pajac który popiera PiS powinien przeczytać konstytucję przynajmniej dwa razy, wtedy przekona sie jak jest łamana. Lecz po nich to spływa jak po kaczce!!!

  5 9

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1006