Szermierka: A. Mroszczak na podium Pucharu Europy

2013-02-21, Autor:
Szpadzistka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak zajęła 3. miejsce w Pucharze Europy Kadetek w Krakowie.

W Krakowie odbył się ostatni sprawdzian zawodników przed Mistrzostwami Europy Kadetów, które zostaną zorganizowane pod koniec lutego w Budapeszcie. Najlepiej zdała go Anna Mroszczak, która dotarła aż do półfinału, przegrywając po bardzo emocjonującej walce z Vladą Charkową z Ukrainy 13:15. Zawodniczka RMKS-u Rybnik zajęła 3. miejsce będąc jednocześnie najlepszą z Polek, które startowały w turnieju. – Tym startem nasza zawodniczka zakwalifikowała sie na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata Kadetek oraz umocniła się na pierwszym miejscu listy klasyfikacyjnej PZS – powiedział trener Artur Fajkis. W rankingu europejskim Mroszczak zajmuje 14. miejsce. W turnieju kobiet startowała jeszcze Kinga Brawańska, która zajęła 77. miejsce.

– Nasza zawodniczka coraz lepiej walczy w zawodach o takiej randze. Przypomnijmy, że niedawno zajęła bardzo dobre 5. miejsce w PE w Bratysławie. Mamy nadzieję, że start w Mistrzostwach Europy będzie równie dobry jak ten w Krakowie – dodał Fajkis.

W krakowskim turnieju w szpadzie męskiej rybnicki klub reprezentowało czterech zawodników: Przemysław Trzepizur, Marcin Hunt, Kacper Kordas i Łukasz Kubicki. Dobry start odnotował Trzepizur, który przegrał w walce o finałowa „ósemkę” z reprezentantem Rumunii, Adriejem Epurescu 8:15 i zajął 16. miejsce. Pozostałe lokaty zawodników RMKS-u: Kordas – 58, Hunt – 77, Kubicki – 111.

Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 0