Szermierka: weterani z Rybnika walczyli w GP

2016-11-15, Autor:

W miniony weekend w Sosnowcu odbyło się V Grand Prix Polski Weteranów w szermierce.

W zawodach zorganizowanych przez ZKS Sosnowiec pod egidą Stowarzyszenia Polskich Weteranów Szermierki oraz Polskiego Związku Szermierczego wzięło udział blisko 60 zawodników w wieku powyżej 30 lat, którzy rywalizowali w szpadzie, szabli i florecie.

Na planszach nie zabrakło reprezentantów Rybnika. W sobotnich zmaganiach szpadzistów w kategorii 0 (30-39 lat) Marcin Matras (IKS Bushido) zajął 5. miejsce, natomiast Roman Forajter (RMKS Rybnik) – 6.

W zawodach szablowych nasze miasto reprezentował Marcin Matras, który ostatecznie zajął 6. miejsce w połączonych kategoriach 0+1 (30-49 lat) oraz 2. miejsce w kategorii 0 (30-39 lat).

Sosnowieckie zawody kończyły tegoroczny cykl zawodów o Grand Prix Polski. W klasyfikacji generalnej szpady w kategorii 0 Roman Forajter uplasował się na 3. miejscu, Marcin Matras, startujący w dwóch broniach (szpada, szabla) zajął odpowiednio miejsca 15. i 2.

Przed rybnickimi weteranami ostatnie zawody w tym roku - mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 3-4 grudnia w Bytomiu.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0