„Gwiazdka ze szpadą”: dwa złota i jedno srebro

2016-11-25, Autor:

W tym roku trochę wcześniej w Gliwicach odbył się turniej szermierczy „Gwiazdka ze Szpadą” w kategoriach dzieci, młodzików i juniorów młodszy. Na starcie stanęło blisko 300 zawodników z całego kraju, ale również z Litwy, Ukrainy, Białorusi i Niemiec.

W pierwszym dniu walczyli szpadziści. W kategorii dzieci najlepszym zawodnikiem RMKS-u okazał się Jakub Kurzyński, który zajął dobre 13. miejsce przegrywając jednym trafieniem z późniejszym zwycięzcą turnieju Hubertem Klughartem z MDK Olimp Lubin. Adam Sojka był 15, Augustyn Kapias 21, Szymon Hodór 61. Startowało 82 szpadzistów. W kategorii młodzików Wiktor Wałach przegrał o najlepszą „8” turnieju i zajął 13. miejsce, Krzysztof Bezuch był 25. W kategorii juniorów mł. Dominik Sojka zajął 20. miejsce, a Karol Pyszny 28.

W drugim dniu na plansze wyszły szpadzistki. W kategorii dzieci znakomicie walczyła Antonina Korduła, która zajęła 8 miejsce. Natalka Cieślik była 25, a Oliwia Mężyk 28. W kategorii młodziczek zawodniczki RMKS-u były bezkonkurencyjne. Kinga Zgryźniak i Alicja Klasik zajęły odpowiedni 1. i 2. miejsce. Patrycja Frystacka była 11. Niestety los sprawił, że w walce o najlepszą „8” turnieju musiała walczyć z koleżanką klubową, Alicją Klasik, z którą przegrała 9:12.

W kategorii juniorek młodszych startowały dwie reprezentantki RMKS-u. W tym turnieju również bezkonkurencyjna okazała się zawodniczka rybnickiego klubu Beata Pękała, która po znakomitych walkach zajęła 1. miejsce. Helena Brawańska była 11, przegrywając z Beatą Pękałą o najlepszą „8” turnieju 12:15.