zamknij

Biznes

Siedem firm wystartowało w przetargu na budowę „Parku nad Nacyną”

2014-02-19, Autor: 
Dziś w rybnickim magistracie odbyło się otwarcie ofert w przetargu na budowę parku tematycznego nad Nacyną. Swoje oferty zgłosiło łącznie siedem firm.

Reklama

W budżecie miasta na budowę „Parku nad Nacyną” zabezpieczono 8 mln 608 tys. złotych. Do przetargu zgłosiło się siedem firm, w tym dwie z Rybnika. Złożone oferty opiewają na kwotę pomiędzy 7,4 a 9,7 mln złotych:

- Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe BUDMEX z Nowego Sącza – 7 mln 448 tys. 429 złotych;
- Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane ERBUD z Rybnika – 7 mln 686 tys. 324 złotych;
- Firma Park M ze Starego Sącza – 8 mln 92 tys. 36 złotych;
- Konsorcjum firm: REMONTEX Marek Gajewski z Rybnika, REMONTEX Sp. z o.o. z Rybnika – 8 mln 158 tys. 305 złotych;
- Firma inżynieryjno-budowlana KRISBUD z Trzebini – 8 mln 515 tys. 909 złotych.
- Spółka J&G z Zabrza – 8 mln 518 tys. 401 złotych;
- Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane Kubik S.J. Jan Kociałkowski, Zbigniew Kudej w Krakowie, Spółka Complex oraz PPUH Edward Matula EDAMET z Orzesza – 9 mln 714 tys. 186 złotych;

 

Wszystkie firmy zagwarantowały zakończenie prac do 29 sierpnia tego roku.

Najniższą cenę za budowę parku zaproponowało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe BUDMEX z Nowego Sącza. Czy jednak to będzie wykonawca inwestycji przy ulicy Kotucza zdecydują urzędnicy, po zweryfikowaniu oferty.


„Park nad Nacyną” to kolejna wielka inwestycja w centrum Rybnika. Wykonawca będzie musiał stworzyć od podstaw park tematyczny, zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi magistratu. Częścią parku będą: ogrody-kolekcje, urządzenia eksperymentalne, trzy place zabaw (w tym kamienie wspinaczkowe), boisko wielofunkcyjne, mała architektura, place i ścieżki utwardzone (w tym ścieżka rowerowa), a także mostek nad Nacyną.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~karolVTEC 2014-02-19
  16:34:52

  6 0

  I tak wygra najtańszy, a nie najlepszy. Taka to już przypadłość urzędników w tym dziwacznym kraju....

 • ~ 2014-02-19
  17:02:45

  8 0

  A jak ocenić kto jest najlepszy? Największym konsorcjom zdarzają się mega wpadki. Patrz Alpine. Poza tym dużo firm buduje firmami podwykonawczymi.

 • ~Negro 2014-02-19
  17:30:39

  11 0

  Jestem ciekaw czy odnowiony będzie błotnisty bulwar po drugiej stronie Nacyny, na który będą wychodzić dwa nowe mostki? Bulwar prowadzi do Plazy i Raciborskiej, dziwnie to będzie wyglądać jeśli pozostanie w takim fatalnym stanie jak obecnie.

 • ~Lider 2014-02-19
  20:10:13

  5 0

  Moja przepowiednia firma Budmex zostanie odrzucona, wygrana trafi w ręce firmy Erbud. Tak jakoś w twierdzi paznokieć w mojej lewej nodze :P

 • ~michalekz 2014-02-19
  21:35:25

  7 0

  Jeśli nie będą mieć błędów formalnych to urząd może na rzęsach stanąć a nic nie poradzi. Więc Twoje paznokcie co najwyżej można obciąć ;]

 • ~frbro 2014-02-20
  12:21:32

  7 0

  Smuci mnie, że przy sprzyjających warunkach pokończą te populistyczne inwestycje do końca sierpnia, a potem przyjdą wybory i ciemny lud zapomni, że nie ma gdzie pracować, a włodarze nie mają żadnego pomysłu jak przyciągnąć biznes inny niż markety.

 • ~michalekz 2014-02-22
  09:02:54

  3 0

  kolego nasze Miasto od lat wielu wydaje na inwestycje najwięcej w regionie (pomijam najbliższe nam Gliwice) czy są wybory czy nie. ale fakt jest taki że najbardziej medialne inwestycje są przed wyborami. ale rewitalizacja raczej nie będzie ukończona w terminie, tam PEC najpierw musi ułożyć 1km ciepłociągu a dopiero później firma może robić przezbrojenia i układać kosteczkę.

 • ~ 2014-02-22
  12:49:18

  7 0

  @Vafel:
  na ocenę każdej oferty składa się kilka czynników, sam ich wszystkich nie znam, ale pierwsze z brzegu które przychodza mi do głowy masz poniżej. problem polega na tym, że najważniejszy który brany jest pod uwagę to cena, często ponad 90% wagi końcowej oceny.
  gdyby wprowadzić więcej czynników i przyznać im większą wagę , np.
  - 20% za długość przyznanych bezpłatnych gwaracji na realizony projekt
  - 20% wielkość gwarancji kredytowych firmy , bo w przypadku bankructwa firmy pozwala odzyskać pieniądze
  - 60% wagi oceny końcowej to cena

  Taki przykładowy rozkład sprawiłby że :
  - większą wagę przywiązałyby do dostarczenia dłuższej gwaracji na realizowane usługi -> lepiej wykonałyby swoją pracę bo nie ryzykowałyby by potem co miesiąc coś poprawiać w inwestycji
  - firmy większą wagę przywiązałyby do gwarancji finansowych

  To takie pierwsze z brzegu. Inne to na przykład ile osób firma zatrudni przy budowie, to mógłby być jakaś nieduża część oceny, albo ile osób pracuję na umowie o pracę, albo jaka jest średnia wysokość wynagrodzenia dla pracowników - wtedy lepsza ocena. Albo czy firma nie zalega z żadnymi płatnościami w odpowiednich urzędach.

  Generalnie zagranico mają troszku lepszy system przetargowy i można by chociaż sie zaznajomić z tym jak tam pewne rzeczy organizują sobe.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak zamierzasz spędzić wakacje 2024?

Oddanych głosów: 422