zamknij

Biznes

Magistrat szuka wykonawcy „Parku nad Nacyną”

2014-02-04, Autor: dk
W miniony piątek Urząd Miasta Rybnika ogłosił przetarg na budowę parku tematycznego przy ulicy Kotucza. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje oferty do 17 lutego.

Reklama

„Park nad Nacyną” to kolejna wielka inwestycja w centrum Rybnika. Wykonawca będzie musiał stworzyć od podstaw park tematyczny, zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi magistratu. Oferty można składać w Urzędzie Miasta Rybnika do 17 lutego.

Przypomnijmy, w październiku magistrat otrzymał środki unijne na budowę parku tematycznego na niezagospodarowanym dotąd terenie w rejonie ulicy Kotucza i Rudzkiej. W ciągu kilku miesięcy ma tam powstać „Park nad Nacyną”, którego częścią będą: ogrody-kolekcje, urządzenia eksperymentalne, trzy place zabaw (w tym kamienie wspinaczkowe), boisko wielofunkcyjne, mała architektura, place i ścieżki utwardzone (w tym ścieżka rowerowa), a także mostek nad Nacyną.

>> Zobacz, jak będzie wyglądał „Park nad Nacyną”


Budowa Parku nad Nacyną kosztować będzie 8,6 mln złotych, z czego 7,3 mln pokryje dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Park ma być gotowy do 29 sierpnia tego roku.


Warto dodać, że do tego czasu ma również zakończyć się inna inwestycja w centrum miasta – rewitalizacja ulic Powstańców i Sobieskiego. W minionym tygodniu magistrat rozstrzygnął przetarg – rewitalizację wykona firma WASBUD z Grodkowa.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~Jaro 2014-02-04 09:10:57

  85% dofinansowania - rewelacja! Ktoś się orientuje, czy na rewitalizację ul. Powstańców też było jakieś dofinansowanie?

  2 0
 • ~ 2014-02-04 09:46:34

  Dziwnym trafem ta inwestycja oraz rewitalizacja ul. Sobieskiego zbiegają się z rokiem wyborów samorządowych. Ulica Sobieskiego miała być robiona w zeszłym roku, ale zaszły "nieoczekiwane okoliczności". Jakie? Już wszyscy wiemy. Pan Fudali chce znowu wypłynąć na tych inwestycjach na prezydencki stołek, tak jak 4 lata temu zgrabnie biegał przed kamerami po niedokończonej obwodnicy (termin też pewnie był dograny, ale zawiodła pogoda). Wszystkie słupy ogłoszeniowe w mieście są już w prywatnych rękach, co tłumaczone było chęcią "utrzymania porządku tego co się na nich pojawia". Jestem pewien, że dzierżawca słupów będzie jesienią przyjmował zlecenia na wywieszanie plakatów jednej słusznej facjaty. Fudali for ever. Miasto prywatne. Ale nikt się nie da już nabrać panie Fudali. Park obok Domusu i pana arogancję z nim związaną pamiętamy. Taczki przyszykowane.

  6 0
 • ~Anonymous 2014-02-04 11:44:57

  Znowu będą narzekania na to, że wszystko buduje się w ostatnim roku kadencji :) Moi drodzy, troche optymizmu. Cieszmy się, że to miejsce zostanie ładnie zagospodarowane, a na wyborach i tak każdy ocenia 4 lata rządów.

  4 0
 • ~IS 2014-02-04 12:42:56

  KIEŁBASY WYBORCZEJ nigdy za dużo!!! Sporo zapłacimy za zapewnienie kumplom Prezydęta kolejnej kadencji. A Ciemny Lud pamięta tylko ostatnie kilka miesięcy, w niepamięć pójdą trzy lata ciągłych kompromitacji.

  9 0
 • ~Monika900 2014-02-04 12:50:25

  ciekawe, ciekawe kto od kogo odgapia. W kamieniu w parku atrakcji urządzenia eksperymentalne już są!. A tak swoją drogą ciekawe jak długo te urządzenia na Nacyną przetrwają. Wybory wybory.

  8 0
 • ~mieszkanka R 2014-02-04 13:19:57

  Nam w Rybniku potrzeba pracy za którą się utrzymamy, głodnemu jest obojętne czy idzie polną drogą czy Parkiem nad Nacyną, czy może zrewitalizowaną ulicą

  12 0
 • ~rybnikus 2014-02-04 21:15:32

  Znowu źle, jęki i narzekania na kiełbasę wyborczą. Widać w roku wyborczym a dla pewności i w roku przedwyborczym, władza nie powinna nic robić!

  0 5
 • ~adamb 2014-02-04 22:27:16

  Ja nie mówię, że źle... ale trzeba być naprawdę mało inteligentnym i spostrzegawczym, by nie zauważyć jak w roku wyborczym obecna władza chce "przykryć" liczne wpadki z poprzednich lat ! ...oddamy Rudę, wszelkiej maści place wody, zadumy i park nad Nacyną i ludzie zapomną o Żorskiej, Wodzisławskiej czy wcześniej Wyzwolenia... Tak na marginesie: ciekawe ile zostanie z tej wizualizacji w odniesieniu do tej osoby leżącej na trawniku ? sądzę, że niewiele, bo w PL mamy takie tabliczki z napisem "Szanuj zieleń", "Nie deptać trawników"... bo jak wiadomo trawnik służy do załatwiania potrzeb fizjologicznych przez milusińskich czworonogów :) ...ciekawe czy przewidziano tam możliwość rozpalenia grilla dla tych co np. mieszkają w bloku ? jeśli nie to pewnie będzie to kolejny muzealny park ku chwale...

  9 0
 • ~THE Bill 2014-02-05 08:30:07

  Ten park jest Rybnikowi bardzo potrzebny! W naszym mieście nie ma parku z prawdziwego zdarzenia. Większość z nich jest zaniedbana i odwiedzana jest głównie przez osoby chcące w spokoju wypić wino, a nie przez dzieci. Mam nadzieje, że powstający będzie bezpieczny bo ogólnie okolice Nacyny nie uchodza za najbezpieczniejsze.

  0 2
 • ~monika676 2014-02-05 10:11:21

  Zgadzam się z wcześniejszą wypowiedzią , jeżeli w ofercie parku rodzinnego z kamienia są takie urządzenia są to po co budować dwa razy to samo w mieście?

  The Bill to prawda, że parki są zaniedbane, ale chyba nie myślisz, że z nowym parkiem nad Nacyną będzie inaczej? Tyle kasy zamiast wkładać w coś nowego można by było zainwestowć w poprawę starych miejsc. Każdy park beż konserwacji i opieki będzie straszył

  3 0
 • ~orient 2014-02-06 22:55:19

  Parki w Rybniku są bardzo zadbane - oświetlenie jest, ławki są, kosze na śmieci są, rośliny poobcinane, w wielu miejscach ciekawe kompozycje z kwiatów. Trochę można czepiać się jakości ciągów dla pieszych ale ja nie narzekam na miejską zieleń i trochę się wam dziwię. Natomiast przydałoby się ośrodek w Kamieniu odnowić, a także coś z lasem na Nowinach zrobić bo tam mógłby być w spaniały park ze ścieżkami dla uprawiających jogging - a przecież to teraz takie modne. Nowy park przy kampusie to dobry i mądry pomysł. Dziwi mnie trochę że ma kosztować tak dużo.

  0 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.