Siatkówka: TS Volley Rybnik postawił się liderowi

2021-01-23, Autor:

W 15. kolejce II ligi siatkarze TS Volley Rybnik stoczyli zacięty bój z liderem Kęczaninem Kęty.

W tym spotkaniu TS Volley nie był faworytem, ale dzielnie postawił się Kęczaninowi Kęty. Lider 5. grupy II ligi musiał mocno się namęczyć, żeby wywieźć z Rybnika 3 punkty.

W sobotnim meczu rybnickich siatkarzy z Kęczaninem wszystkie sety były bardzo zacięte. Pierwszy z nich padł łupem gospodarzy, którzy wygrali 25:23. W takim samym stosunku, ale na korzyść Kęczanina, zakończył się drugi set. Pomimo dużych chęci ze strony rybniczan, nie udało im się powstrzymać siatkarzy z Kęt, którzy zwyciężyli kolejne sety do 21 i 23. Ostatecznie TS Volley przegrał 1:3.

Po tym spotkaniu rybnicki zespół nadal zajmuje 6. miejsce w tabeli.

W następnej kolejce rywalem naszych siatkarzy będzie TS Volley Miasteczko Śląskie.

15. kolejka 5. grupy II ligi: MKS II Będzin - Volley Miasteczko Śląskie 3:0 (25:15, 25:15, 25:18) AZS Politechnika Opolska - Start Namysłów AZS Częstochowa - TKS Tychy 3:2 (14:25, 25:19, 25:27, 25:17, 15:8) AT Jastrzębski Węgiel - MKS Andrychów 0:3 (17:25, 26:28, 18:25) Volley Rybnik - Kęczanin Kęty 1:3 (25:23, 23:25, 21:25, 23:25)