Siatkówka. II liga: TS Volley Rybnik rozpoczął rok od wygranej za 3 punkty

2024-01-07, Autor:

W 14. kolejce II ligi siatkarze TS Volley Rybnik zmierzyli się we własnej hali z Błękitnymi Ropczyce.

Po trzytygodniowej przerwie na parkiety II ligi wrócili rybniccy siatkarze. W sobotę ich rywalem byli sąsiedzi z tabeli, czyli Błękitni Ropczyce.

W hali przy ul. Grunwaldzkiej w Rybniku mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy wygrali pierwszego seta 25:22. Kolejne trzy partie należały już do podopiecznych trenera Wojciecha Kasperskiego. Zwycięstwa w setach do 21, 17 i 20 dały im wygraną 3:1. Dzięki temu mogli dopisać do swojego konta 3 punkty i utrzymać 7. miejsce w ligowej tabeli.

W następnej kolejce TS Volley zmierzy się na wyjeździe z jedną ze słabszych drużyn tego sezonu, UKS-em VT Alukoncept Bobrowniki. Mecz odbędzie się 13 stycznia.

II liga, 4. grupa – 14. kolejka:

UKS VT Alukoncept Bobrowniki - UMKS Kęczanin Kęty 0:3 (19:25, 23:25, 21:25) MKS Andrychów - Tyski Klub Siatkarski 3:1 (17:25, 25:23, 25:22, 25:20) AT Jastrzębski Węgiel - MKS "Gamrat-MOSiR" Jasło 3:0 (26:24, 25:19, 25:19) AVIA Solar Sędziszów Małopolski - UKS Sparta Volleyball Kraków 3:1 (20:25, 25:23, 25:17, 25:12) Karpaty - PANS Krosno - KS Hutnik Kraków 0:3 (21:25, 15:25, 20:25) TS Volley Rybnik - Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce 3:1 (22:25, 25:21, 25:17, 25:20)