Siatkówka. II liga: TS Volley Rybnik przegrał z Hutnikiem Kraków

2023-10-08, Autor:

Siatkarze TS Volley Rybnik rozegrali pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością.

Tydzień temu TS Volley rozpoczął sezon w 4. grupie II ligi od wyjazdowej porażki z AVIĄ Solar Sędziszów Małopolski 1:3. W sobotę rybniczanie rozegrali pierwszy mecz u siebie.

W hali przy ul. Grunwaldzkiej nasi siatkarze zmierzyli się z Hutnikiem Kraków. Pierwszy set był bardzo wyrównany i zakończył się wygraną rybniczan 29:27. Druga partia dostarczyła jeszcze większych emocji. Tym razem więcej szczęścia dopisało przyjezdnym, którzy zwyciężyli 35:33.

W kolejnych dwóch setach ponownie lepszy był Hutnik (do 16 i 21). Mecz zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść krakowian.

W następnej kolejce TS Volley zagra na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce, którzy w tym sezonie podobnie jak rybniczanie nie zdobyli jeszcze punktów.

2. kolejki 4. grupy II ligi:

UKS VT Alukoncept Bobrowniki - Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce 3:0 (25:21, 25:22, 25:20) TS Volley Rybnik - KS Hutnik Kraków 1:3 (29:27, 33:35, 16:25, 21:25) Karpaty - PANS Krosno - AVIA Solar Sędziszów Małopolski 1:3 (23:25, 17:25, 25:17, 13:25) UKS Sparta Volleyball Kraków - MKS "Gamrat-MOSiR" Jasło 3:2 (25:23, 21:25, 25:19, 23:25, 15:9) AT Jastrzębski Węgiel - Tyski Klub Siatkarski 2:3 (25:17, 26:28, 25:20, 22:25, 13:15) MKS Andrychów - UMKS Kęczanin Kęty 3:1 (19:25, 25:16, 25:23, 25:17)