Siatkówka. II liga: TS Volley Rybnik pnie się w górę tabeli

2023-11-14, Autor:

W 7. kolejce II ligi siatkarze TS Volley Rybnik odnieśli trzecie zwycięstwo.

Rybniccy siatkarze zmierzyli się we własnej hali z ostatnią w tabeli Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Miało być łatwe zwycięstwo, a skończyło się na tie-breaku.

Pierwszego seta wygrał TS Volley 25:20. Drugi skończył się takim samym wynikiem, ale na korzyść przyjezdnych. W kolejnej partii ponownie lepsi byli jastrzębianie, wygrywając 25:23. Taki obrót spraw mocno podrażnił gospodarzy, którzy w czwartym secie rozbili rywali 25:15.

W decydującym starciu walka trwała do samego końca. Ostatecznie wyszli z niej zwycięsko rybniczanie, którzy wygrali 16:14 i cały mecz 3:2.

Po słabym początku sezonu siatkarze trenera Wojciecha Kasperskiego pną się w górę tabeli. W tej chwili zajmują 6. miejsce.

W następnej kolejce TS Volley zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Andrychów.

7. kolejka II ligi (4. grupa):
Volley Rybnik – AT Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:20, 20:25, 23:25, 25:15, 16:14)
MKS MOSiR Jasło – Alukoncept Bobrowniki 3:2 (23:25, 25:23, 25:22, 21:25, 15:12)
Avia Solar Sędziszów Młp. – Tyski Klub Siatkarski 3:2 (25:18, 22:25, 25:19, 23:25, 15:11)
Hutnik Kraków – Kęczanin Kęty 3:0 (25:22, 25:21, 25:16)
Błękitni Ropczyce – MKS Andrychów 0:3 (15:25, 24:26, 21:25)
Karpaty Krosno – Sparta Kraków 3:0 (25:19, 25:20, 26:24)