Wiadomości
Rybnicki deptak najlepiej zagospodarowaną przestrzenią? Przekonamy się już wkrótce
Deptak w Rybniku znalazł się na liście 25. miejsc nominowanych w konkursie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce. Wyniki tegorocznej edycji poznamy jeszcze w kwietniu.
- Organizujący konkurs urbaniści dostrzegli wyjątkowość zagospodarowania w przestrzeni publicznej na obszarze pomiędzy kościołem pw. Matki Boskiej Bolesnej, Bazyliką Mniejszą pw. św. Antoniego Padewskiego i Rynkiem – mówi Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu.
Do konkursu nominowano w sumie 25 realizacji z całego kraju. Jest to już dwunasta edycja konkursu organizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich - w poprzednim roku Grand Prix przyznano Urzędowi Miasta Sopot i Bałtyckiej Grupie Inwestycyjnej S.A.za zagospodarowanie terenów dworca PKP S.A. w Sopocie.
Zobacz także
Wyniki edycji 2018 poznamy podczas Kongresu Urbanistyki Polskiej w dniach 20-22 czerwca w Gdyni.
Lista wszystkich nominowanych:
- Białystok – Ogrody Opery
- Bydgoszcz – Wyspa Młyńska
- Głowno – Teren rekreacyjny nad Zalewem Mrożyczka
- Gniezno – Park im. Tadeusza Kościuszki
- Horyniec-Zdrój – Park Zdrojowy z amfiteatrem i pijalnią wód
- Jaworzno – Rynek Od.Nowa. Rewitalizacja śródmiejskiej przestrzeni publicznej
- Konstantynów Łódzki – Park miejski na pl. Wolności
- Kraków – Park Stacja-Wisła przy ul. Zabłocie
- Lublin – Plac Litewski
- Łódź – Zrealizowane Woonerfy Łódzkie
- Ornontowice – Świątynia Dumania – tematyczny park Archanioła w Ornontowicach
- Piekary Śląskie – Przebudowa istniejącego dworca autobusowego przy ul. Jana Pawła II
- Pruszków – Park Żwirowisko
- Racibórz – Plaża Miejska
- Rybnik – Przestrzeń publiczna na obszarze pomiędzy kościołem pw. Matki Boskiej Bolesnej, Bazyliką Mniejszą pw. św. Antoniego Padewskiego i Rynkiem
- Sieradz – Park im. Adama Mickiewicza
- Sośnicowice – Gminne Centrum Społeczno-Kulturalne i Biblioteka w Sośnicowicach
- Warszawa – Bulwary Wiślane od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do mostu Świętokrzyskiego
- Warszawa – Skwer im. Grzegorza Ciechowskiego
- Warszawa – Służewski Dom Kultury
- Włocławek – Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
- Wrocław – Bulwar Xawerego Dunikowskiego/Bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich
- Zabrze – Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego w Muzeum Górnictwa Węglowego
- Zakopane – Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
- Zielonki Parcela, gm. Stare Babice – Kompleks kulturalno-oświatowo-sportowy w Zielonkach-Parceli wraz z najbliższym otoczeniem
Zobacz także
Komentarze (10):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
Najwyżej oceniane
-
Tyle dalekobieżnych pociągów z Rybnika jeszcze nie było. Sprawdź, gdzie dojedziesz
+621 / -19 -
Nowy ordynator chirurgii: pacjenci z nowotworem nie mogą czekać
+271 / -14 -
Maluszek silnie krwawił. Mundurowi eskortowali go do szpitala
+215 / -11 -
Paweł Rek leci do Bangkoku na przeszczep komórek macierzystych!
+206 / -4 -
„Koniaczek” przy Miejskiej straci koncesję na alkohol
+350 / -182
Najczęściej komentowane
-
Nie ma 110 mln złotych w miejskiej kasie! Będą cięcia w budżecie
124 -
Akcja Karny Kopciuch. Lawina zgłoszeń i nowi partnerzy!
112 -
Karny Kopciuch poruszył internautów. W tydzień 120 zgłoszeń trucicieli
100 -
Rybnik. Konferencja „Tęczowa zaraza...” nie doszła do skutku
61 -
Rusza akcja społeczna Karny Kopciuch
46
Alert Rybnik.com.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alertSonda
Czy to dobrze, że konferencja "Tęczowa zaraza - antychrześcijańska rewolucja w Polsce” nie odbyła się?
Oddanych głosów: 2198
~Lateks 2018-04-05 09:46:46
Jeżeli urbaniści chcą nagrodzić wyłożenie kostką 3 ulic i usunięcie wszelkiej zieleni to kiepsko widzę przyszłość w naszym kraju.
Swoją drogą mogła by redakcja coś napisać o sprzedaży lasu przy ul Sybiraków. To świetny przykład że planowanie przestrzenne nie istnieje.
~marys76 2018-04-05 10:22:48
Nie ma najmniejszych szans na spektakularny sukces w tym zakresie !
~Abisall 2018-04-05 10:38:55
Jak mawiały starożyne hanysy - wery interesting..
Wyciąg z regulaminu tego konkursu
"2. Do konkursu zgłaszane mogą być realizacje oddane do użytkowania do końca roku poprzedzającego daną edycję konkursu"
Jakim cudem w takim razie rybnicki deptak się załapał?
~Arteks 2018-04-05 10:54:39
Popatrzcie jak mało projektów zmieniających przestrzeń miejską jest ze Śląska? A potem się niektórzy dziwią, że Śląsk nadal kojarzy się w Polsce jedynie z kominami, przemysłem, szkodami górniczymi i dzielnicami industrialnymi... Więc raczej powinniśmy się cieszyć, że coś z Rybnika będzie reprezentowało region. I to w dobrym kontekście bo o ile Sobieskiego i Powstańców to zawsze był jakiś ważny "trakt" dla miasta to już zamiana ruchliwego skrzyżowania przed bazyliką w plac z fontanną który polubili chyba wszyscy - jest świetnym przykładem na wprowadzanie do Polski światowych tendencji urbanistycznych.
~Tomek_81 2018-04-05 13:00:56
Proponuje nagrodę dla tego kto wymyślił obsypanie kamyczkami nowych drzew koło bazyliki. Do końca maja wszystkie będą w fontannie i na całym placu. Dodam że żeby te drzewa posadzić nasi urzędnicy za nasze pieniądze zlecili wykonanie........ projektu architektom krajobrazu. Czyli nikt nie myśli i nikt nie liczy się z publicznymi pieniędzmi. Nie takiej zmiany oczekiwali rybniczanie 4 lata temu. Podsumowanie już jesienią..
~ 2018-04-05 14:30:30
niestety ten deptak to porażka nie ma najmniejszych szans na wygraną zero zieleni i jeszcze rynsztok na środku
~anonson 2018-04-05 18:20:36
Z fontanną która jest uważana przez niektórych za basen może być ciężko :)
~2018 2018-04-06 09:03:33
Dobrze by było, gdyby fachowcy z RSK najpierw uzupełnili
walające się kostki brukowe.
~marys76 2018-04-06 10:07:26
A dlaczego RSK ma uzupełniać brakujące kostki ??? Wykonawca spieprzył robotę i powinien to być jego zasrany obowiązek !!!
~Abisall 2018-04-06 10:21:55
Ale RSK mógłby je zbierać bo sobie można krzywdę zrobić jak się rozjedziesz po nastąpieniu na taką "wylecianą" kostkę. Te małe to ciągle wypadają