zamknij

Wiadomości

Rybnicka Platforma za Grzegorzem Schetyną

Wczoraj do Rybnika przyjechał Grzegorz Schetyna – jeden z liderów Platformy Obywatelskiej, największego ugrupowania opozycyjnego w nowym parlamencie, otrzymał on od lokalnych struktur naszego okręgu poparcie w wyborach na przewodniczącego partii.

Reklama

Po przegranych wyborach parlamentarnych członkowie największej partii opozycyjnej wybierają swojego przewodniczącego. O głosy walczą Grzegorz Schetyna i Tomasz Siemoniak. Ze startu na początku grudnia zrezygnował poseł ze Śląska, były minister sprawiedliwości Borys Budka, który poparł Schetynę. W poniedziałek członkowie PO z naszego miasta i okolic spotkali się z Grzegorzem Schetyną.

Schetyna zapowiedział odbudowę Platformy w oparciu o dwa skrzydła - konserwatywne i liberalne oraz szeroko rozumiane centrum. Zapowiedział walkę o utracony elektorat, który z powodu popełnionych przez PO błędów uciekł do Kukiza i Nowoczesnej. Chce także przeprowadzić audyt wewnętrzny, położyć nacisk na współpracę ze strukturami na szczeblu lokalnym oraz licznymi środowiskami eksperckimi i organizacjami pozarządowymi. Pierwszym sprawdzianem czy PO uda się odzyskać zaufanie wyborców będą wybory samorządowe, które zaplanowane są na 2018 rok.

Grzegorz Schetyna w wyborach na przewodniczącego PO może liczyć na poparcie działaczy z Rybnika i okolic. - Zorganizowałem to spotkanie ponieważ zawsze uważałem, że dyskusja i wymiana poglądów służy dobremu. Grzegorz Schetyna jest kandydatem, który ma szansę zmodernizować Platformę w oparciu o nasze korzenie i dzisiejsze realia polityczne. Rozmawialiśmy nie tylko o sprawach wewnętrznych, ale przede wszystkim o działaniach podejmowanych przez obecny rząd na początku obecnej kadencji. Przedsmak tego widzieliśmy wokół sporu o Trybunał Konstytucyjny. Według zapowiedzi wiele zmian czeka samorząd. Dla przykładu proponowane zwiększenie kwoty wolnej od podatku to znaczące uszczuplenie dochodów gmin. Tylko Rybnik na tym straci ok. 37 mln złotych – mówi poseł Marek Krząkała.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie, parlamentarzyści oraz samorządowcy (z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą na czele) wywodzący się z PO.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (19):
 • ~mamborambo 2015-12-29 16:06:06

  Może i tymczasowo wygra Schetyna, ale i tak wkrótce Petru przejmie stery. Córka zjada matkę.

  24 0
 • ~Maja_1 2015-12-29 18:05:27

  "Dla przykładu proponowane zwiększenie kwoty wolnej od podatku to znaczące uszczuplenie dochodów gmin. Tylko Rybnik na tym straci ok. 37 mln złotych - mówi poseł Marek Krząkała.
  Zakładając, że w Rybniku jakieś 70 tys. to osoby dorosłe, które podlegają opodatkowaniu, w rękach rybniczan pozostanie jakieś 60 mln złotych. Szkoda, że nie widzi Pan tej korzyści. Im więcej pieniędzy pozostaje w rękach rybniczan tym lepiej.

  46 0
 • ~karolVTEC 2015-12-29 19:37:00

  Jedna wielka organizacja złodziejska, nie ważne czy Tusk, Schetyna, Kopacz czy Petru (Nowoczesna PO), i tak ich głównym celem jest dorwać się do koryta i nażreć, aż im brzuchy wywali. Lewicowe rządy się nie sprawdziły (PiS to też lewica, żeby ktoś czasem nie dał się zmanipulować), czas dać szansę prawicy.

  12 0
 • ~tf2 2015-12-29 20:07:37

  Dla przykładu proponowane zwiększenie kwoty wolnej od podatku to znaczące uszczuplenie dochodów gmin.

  Masakra i ci eurokomuniści chcą udawać liberałów.

  23 0
 • ~templariusz 2015-12-29 20:53:02

  Kiedyś Tusk, teraz Schetyna. Ale to akurat nie jest żadną tajemnicą. ps. mogliście poprzeć panią Kluzik. ;)

  0 4
 • ~Eberhard Mock 2015-12-29 22:33:51

  @Maja_1: Kwotę z Twoich wyliczeń trzeba znacznie uszczuplić. Po pierwsze bezrobocie wynosi około 10%, ile jest dokładnie u nas - nie wiem. Po drugie spora część rodaków pracuje w szarej strefie i nie płaci de facto żadnych podatków (poza VATem w biedrze...). Na każdym kroku słyszę, że rachunku czy fakturki nie będzie, nie ważne czy kupuję choinkę na stoisku w tesco, czy korzystam z usług rybnickich "pośredników" na rynku nieruchomości, o usługach w szeroko rozumianej budowlance nawet nie wspominam. Po trzecie: sporo pracujących rybniczan to pracownicy kopalni, które to, ze względu na tragiczną sytuację finansową podatków i składek ZUS nie odprowadzają, a państwo co jakiś czas po cichu je umarza. Obniżenie kwoty wolnej od podatku nie spowoduje gwałtownego wzrostu ilości kasy na rynku, bo mało kto uczciwie te podatki płaci. Pińcet złotych na dziecko każdy chętnie przyjmie, ale jak trzeba zapłacić podatek to każdy kombinuje na wszelkie sposoby, żeby tego nie robić. Zastanów się sama ile codziennie widzisz sytuacji dających się zakwalifikować pod pojęcie szara strefa. Tu nie trzeba szukać jakiś mitycznych złodzei z PO, jakich tam uprzywilejowanych elit itp., którym trzeba odebrać i dać potrzebującym, bo takim złodziejem jest praktycznie każdy z nas. Jest to smutna refleksja, ale prawdziwa.

  0 2
 • ~Eberhard Mock 2015-12-29 22:39:36

  Aha, żeby nie było wątpliwości: zwiększenie kwoty wolnej od podatku popieram w całej rozciągłości. Płacę podatki uczciwie i będę zadowolony jeśli legalnie i bez kombinowania zapłacę ich mniej. Mam tylko nadzieję, że zaoszczędzona kwota nie będzie automatycznie przelewana na konto ojca derektora na podobnej zasadzie jak 1% ;)

  0 6
 • ~cige 2015-12-30 00:32:13

  Od Chicago PO Wodzisław - na prezesa tylko Zdzisław. Zdzisiek, musisz !!! ;)

  0 3
 • ~czorcik 2015-12-30 05:36:27

  Panie posle Krząkała.....a posprzątał pan juz po sobie....plakaty wyborcze??? Chyba, że mają jeszcze powisieć aż do następnych wyborów? Bo że jeszcze gdzie niegdzie szpecą otoczenie to niestety prawda

  28 0
 • ~ 2015-12-30 12:20:19

  Szanowny Panie... jeśli faktycznie to prawda to proszę o podanie konkretnych lokalizacji pod numerem 509900116. Nie wykluczamy, że mogło coś zostać pominięte, ale wedle naszej wiedzy wszystkie materiały z wizerunkiem posła zostały usuniętę z terenu Rybnika w przeciągu 1 tygodnia od wyborów.

  0 2
 • ~Maja_1 2015-12-30 12:25:51

  @~Eberhard Mock
  Czy chodzi o kasę w budżecie, czy w naszych kieszeniach. Jeżeli Tobie zależy na kasie w budżecie - oddaj wszystko, co masz.Nikt Ci nie broni. Dla mojej rodziny zwiększenie kwoty wolnej oznacza realnie jakieś 1900 złotych rocznie. To oznacza zapłacony prąd oraz abonament na internet za cały rok. W skali 10 lat - oznacza wakacje marzeń w Meksyku. Gdyby nie przedsiębiorczość Polaków, umiejętność wykorzystywania luk prawa nędza i bida pleniłyby się bardziej niż chwasty. Zamożność kraju mierzy się zamożnością obywateli, a nie ilością kasy w budżecie. Polecam do przeanalizowania poglądy Miltona Friedmana na temat czterech sposobów wydawania pieniędzy.

  5 0
 • ~Maja_1 2015-12-30 12:30:52

  @~Eberhard Mock
  Napisałaś: "Aha, żeby nie było wątpliwości: zwiększenie kwoty wolnej od podatku popieram w całej rozciągłości. Płacę podatki uczciwie i będę zadowolony jeśli legalnie i bez kombinowania zapłacę ich mniej. Mam tylko nadzieję, że zaoszczędzona kwota nie będzie automatycznie przelewana na konto ojca derektora na podobnej zasadzie jak 1% ;)"
  Co zechcesz zrobić z zaoszczędzoną kwotą - Twoja wola. Co z tą kwotą zrobią inni - nie Twój biznes. To się nazywa wolność. Termin zdaje się obcy komuś, kto cierpi na chorobę czerwonych oczu.

  0 0
 • ~Arteks 2015-12-30 12:34:43

  Posprzątaliście, posprzątali co trzeba przyznać z szacunkiem... Czorcikowi się pomylił jakiś banner reklamowy z wyborczym, a po kilku piwach można pomylić Antigę z Krząkałą. ;) A co do PO to ciężko będzie pozbierać partię do kupy. Wprawdzie ludzie szybko zniechęcą się do PiS ale czy zwrócą się z powrotem do PO? Wątpliwe. Ci którym nie podobała się niekompetencja gospodarcza poprzedniego rządu raczej będą szli w kierunku wywrotowców albo banksterów.

  0 14
 • ~Maja_1 2015-12-30 12:42:59

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~czorcik 2015-12-30 14:10:08

  Paniu Łukaszu....okręg wyborczy nie obejmował tylko Rybnika....może czasem, a nie tylko w czasie kampanii wyborczej, warto pooglądać 'włości"....poza Rybnikiem. Podałbym linka, ale niestety usuwają. Zatem tyle podpowiedzi:"Trasa nr 291
  przebieg: Ornontowice - Dębieńsko Wielkie - Bełk - Palowice - Woszczyce
  długość na terenie gminy: 12,6 km"

  12 0
 • ~czorcik 2015-12-30 14:21:25

  arteks ja rozumiem, że ci tu wszystko wolno, ale wmawianie komuś, że:" a po kilku piwach można pomylić Antigę z Krząkałą."...jest sporym nadużyciem. Nie wszystkich należy mierzyć swoją miarą....

  13 1
 • ~Eberhard Mock 2015-12-30 14:53:23

  @Maja_1: Nie naskakuj tak na mnie, ja się z Tobą zgadzam. Też jestem zdania, że kasa w kieszeni obywatela jest znacznie więcej warta niż kasa oddana budżetowi. Mnie też przyda się zaoszczędzona kwota i z pewnością dobrze ją wydam. Ja tylko mam wątpliwości co do tego ile realnie tej kasy pojawi się w obrocie, bo nadal podtrzymuję swoją tezę, że istnieje spora grupa rodaków, która podatków nie płaci. Może dzięki temu zabiegowi wyjdą z szarej strefy? Nie sądzę, ale pożyjemy - zobaczymy :) ps. Za co te minusy? Prawda boli? Jak Sikorski jadł ośmiorniczki za nie swoją kasę, to jest złodziej, a jak tokarz zrobi szwagrowi fuchę na materiale z zakładu to jest ok, co? Inna skala, ale przewinienie takie samo. W Biblii napisano: "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień". Dziwię się, że naszym "katolickim" kraju jest tylu chętnych do rzucania :) Sami święci i uczciwi obywatele :)

  3 0
 • ~Demos e Totalis 2015-12-31 13:35:39

  Pewne "rzeczy" - jak tzw. opcja, jakiś tam program, techniki "przekonywania" itd., ulegają z czasem deaktualizacji, przedawnieniu. Warto o tym pamiętać. To wyrabia poczucie samokontroli, przewidywalności, oby pokory. Nie znaczy tym samym, że należy błyskawicznie, trywialnie zmieniać barwy i dokooptowywać się do tych co mają (w danym sezonie) wysokie słupki etc....Ot, kwiestia tego, czego potrzebuje dany polityk/opcja....a czego potrzebuje, można łatwo zaobserwować. Po to by budować wnioski nie "z mediów", tylko z rozsądku i wiedzy...

  0 1
 • ~bronekk 2016-01-02 14:13:14

  a czy kogoś normalnego w ogóle jeszcze obchodzi, co robi skompromitowana rybnicka Platforma? zawsze działali na szkodę Rybnika (w szczególności p. Krząkała) i odmawiali poparcia korzystnych dla naszego miasta poprawek budżetowych głosując zawsze wiernie według korzystnych dla Warszawy wytycznych z centrali tuska i kopacz i nie wierzę że to się nagle zmieni. Teraz POpierają Schetynę więc jak zwykle płyną jak zawsze z prądem i z głównym nurtem Tratewki Obłudy według odgórnych wytycznych jak za panią matką, więc jak na razie nic się nie zmieniło i podejrzewam nic na plus nie zmieni

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 1088