Rybniccy koszykarze przegrali z MKS-em II Dąbrowa Górnicza

2021-01-17, Autor:

W 16. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik zmierzyli się na wyjeździe z MKS-em II Dąbrowa Górnicza.

Mecz w Dąbrowie Górniczej znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy po kilku minutach prowadzili 11:2. Taki obrót spraw nie załamał rybniczan, którzy szybko odrobili straty i nawet wygrali pierwszą kwartę 26:24. W drugiej trwała zacięta walka, w której minimalnie lepszy był MKS II. Pierwsza połowa zakończyła się porażką MKKS-u 47:49.

W połowie trzeciej kwarty gospodarze wyszli na prowadzenie 58:57 i nie oddali go już do końca spotkania. Ostatecznie MKS II Dąbrowa Górnicza pokonał MKKS Rybnik 86:73.

Najlepszym strzelcem rybnickiej drużyny był Adam Anduła, który zdobył 28 punktów.

W następnej kolejce MKKS Rybnik podejmie AZS PWSTE Jarosław. Mecz odbędzie się w sobotę 23 stycznia o godzinie 17:30 w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

MKS II Dąbrowa Górnicza - MKKS Rybnik 86:73 (24:26, 25:21, 21:16, 16:10)

Punkty dla MKKS-u: Anduła 28, Czajkowski 19, Stachowicz 13, Tomanek 6, Czorny 2, Kosiorowski 2, Kukuczka 2, Kawczyński 1, Koczy 0, Ścieszka 0, Białdyga 0, Ośliźlok 0

16. kolejka II ligi (grupa C): GTK Sordrew Gliwice - AZS Częstochowa 64:75 MKS II Dąbrowa Górnicza - MKKS Rybnik 86:73 KŚ AZS Politechnika Śląska - Daas BH Bielsko-Biała 81:96 BS Polonia Bytom - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 105:72 AZS AGH Kraków - KKS Ragor Tarnowskie Góry 123:71 AZS PWSTE Jarosław - KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 92:71