II liga: oczko rybnickich koszykarzy. W sobotę pokonali Wisłę Kraków

2024-03-10, Autor:

21 zwycięstw ma na swoim koncie MKKS Rybnik. Bilans wygranych do porażek wynosi 21-6. Wynik ten daje rybnickim koszykarzom na ten moment czwarte miejsce w II lidze.

Wygrana numer 21 w wykonaniu MKKS-u Rybnik przyszła w domowym meczu z TS Wisłą Kraków, a wynik meczu to 80:57. Choć przewaga na korzyść gospodarzy jest dość wyraźna, to rybniczanie chyba nie byliby sobą, gdyby nie mieli „drobnych” problemów na początku spotkania.

W pierwszej części meczu rywale niesamowicie wstrzelili się za 3 punkty (trafiając w tej części meczu aż 4 razy). Dodatkowo długo jedyną osobą w szeregach MKKS-u, która była w stanie zdobywać punkty, był Kacper Wydra, który zdobył 8 z pierwszych 8 punktów rybniczan. Pierwszą część przegrali oni 17:24.

W drugiej kwarcie wszystko zaczęło wracać na właściwą ścieżkę. A sygnał do ataku dał nie kto inny jak Adrian Ścieszka, otwierając serię rzutów za trzy punkty. Trafili po nim tylko w tej części meczu jeszcze: Piotr Kawczyński, dwukrotnie Sebastian Kołowrot i Marcin Kosiorowski. Bezcennym momentem był także przechwyt przy agresywnej obronie Piotrka Kawczyńskiego, w wyniku którego samodzielnie wykończył akcję, popisując się potężnym wsadem. W efekcie MKKS wygrał tę kwartę 25:11 i prowadził do przerwy 42:35.

I choć po przerwie jako pierwsi trafili krakowianie, to gospodarze nie stracili głowy. Podstawowi gracze MKKS-u zagrali w trzeciej i czwartej kwarcie ledwie kilka minut, a zmiennicy niesamowicie nakręcili tempo gry. I tak do końca meczu bez większych problemów powiększali przewagę. Pokazali tym samym siłę zespołu. Jednocześnie zaoszczędzili siły na zbliżające się wielkimi krokami prestiżowe środowe spotkanie z drużyną z Bielska-Białej.

Bardzo dobrze zafunkcjonowali Paweł Responek, a także Sebastian Kołowrot. Na wyróżnienie zasługuje Adrian Ścieszka, który był najlepiej punktującym graczem w szeregach rybniczan, zdobywając 13 oczek w tym 3/5 za 3 punkty. Warto także podkreślić dobrą postawę Tymoteusza Krok. Był to jak dotąd najlepszy mecz w jego wykonaniu na parkietach II ligi. Zdobycz 7 punktów, skuteczna obrona i energia, którą dał drużynie, to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami.

Po tym zwycięstwie MKKS wyrównał ilość zwycięstw, jaką osiągnął w poprzednim sezonie.

Kolejne spotkanie rybniczanie rozegrają z Basketem Hills Bielsko-Biała. Będzie to zaległy mecz 18. kolejki II ligi. W pierwszym spotkaniu w Bielsku-Białej górą byli rybniczanie. Teraz czas na rewanż w hali „Ekonomika”. Mecz rozpocznie się w środę 13 marca o godzinie 19:30.

MKKS Rybnik – TS Wisła Kraków 80 : 57 (17:24, 25:11, 22:10, 16:12)

MKKS Rybnik: Paweł Respondek 10 punktów, 7 asyst, 5 zbiórek; Sebastian Kołowrot 8 punktów (2/4 za 3 punkty); Marcin Kosiorowski 7 punktów; Piotr Kawczyński 9 punktów, 5 zbiórek; Adam Anduła 5 punktów, 10 zbiórek; Kacper Wydra 8 punktów; Jan Czorny 6 punktów; Karol Jagoda 7 punktów, 9 zbiórek; Tymoteusz Krok 7 punktów; Adrian Ścieszka 13 punktów; Dawid Biela 0 punktów

II liga, grupa C – 28. kolejka:

UJK Kielce - MKS II Dąbrowa Górnicza 94 : 100 KS Cracovia 1906 Yabimo - Niedźwiadki Chemart II Przemyśl 78 : 79 MKKS Rybnik - TS Wisła Kraków 80 : 57 Basket Hills Bielsko-Biała - KK UR BOZZA Kraków 95 : 86 MCKS Czeladź - BS Polonia Bytom 81 : 117 KS 27 Katowice - OPTeam Resovia Rzeszów, KKS Ragor Tarnowskie Góry - Inter-bud Oknoplast Kraków, GTK AZS Gliwice - AK Iskra Częstochowa