Koszykówka. II liga: 100 punktów MKKS-u Rybnik w Czeladzi

2024-03-03, Autor:

Koszykarze MKKS-u Rybnik zanotowali dwudzieste zwycięstwo w sezonie i zapewnili sobie co najmniej czwarte miejsce w rundzie zasadniczej II ligi.

W sobotę rybniccy koszykarze wybrali się do Czeladzi na spotkanie z miejscowym MCKS-em. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Choć to gospodarze jako pierwsi oddali cenny rzut, to rybniczanie narzucili swoje warunki i prowadziliśmy 10:2. Już w tym krótkim fragmencie dwukrotnie z dystansu trafił Marcin Kosiorowski (3/5 za 3 punkty w całym spotkaniu). Mimo dużych starań rywali MKKS wygrał pierwszą część meczu 28:21.

Druga odsłona to czas kiedy bardzo dobrze pokazują się rybniccy zmiennicy. Bardzo dobrą pracę wykonują Sebastian Kołowrot, trafiając 2 razy za 3 punkty (2/4 w całym meczu) oraz Paweł Respondek, który zagrał bardzo zespołowo i skutecznie, zdobywając 6 punktów i przerywając wiele kontr graczy z Czeladzi. Do przerwy na parkiecie pojawili się niemal wszyscy nasi koszykarze. Pierwsza połowa zakończyła się ich zwycięstwem 49:40.

Po zmianie stron z ogromnym impetem rozpoczęli miejscowi. Walcząca o utrzymanie w lidze drużyna prezentuje się w ostatnich meczach bardzo dobrze i to było widać także w tym spotkaniu. MCKS wygrał trzecią kwartę 28:18, wychodząc w pewnej chwili nawet na prowadzenie 62:60. Rybniczanie opanowali jednak sytuację. Doprowadzili do remisu, a po trójce swojego lidera Kacpra Wydry wyszli na prowadzenie 65:62. Po trzydziestu minutach prowadzili 67:64.

Ostatnia kwarta to czas, kiedy MKKS kontroluje sytuację, a jego prowadzenie cały czas waha się w granicach 10 punktów. W tej części rybniczanie zdobyli 33 punkty, tracąc 23. Finalnie wygrali 100:87. Ozdobą ostatniej kwarty był efektowny wsad w wykonaniu Piotra Kawczyńskiego.

Na wyróżnienie zasługują liderzy MKKS-u. Rozgrywający Kacper Wydra zanotował 13 asyst, 5 zbiórek oraz 13 punktów przy skuteczności za 3 punkty 2/3. Adam Anduła zdobył 23 punkty, trafiając 7/8 z osobistych i zbierając przy tym 13 piłek. Karol Jagoda zanotował 19 punktów przy skuteczności 9/10 z osobistych, zbierając 11 piłek dołożył także 4 asysty.

Kolejne spotkanie rybniczanie rozegrają w sobotę 9 marca o godz. 19:00. Tym razem do hali „Ekonomika” przyjedzie zespół Wisły Kraków.

MCKS Czeladź – MKKS Rybnik 87 : 100 (21:28, 19:21, 24:18, 23:33)

MKKS Rybnik: Paweł Respondek 6 punktów; Sebastian Kołowrot 6 punktów; Marcin Kosiorowski 11 punktów; Piotr Kawczyński 16 punktów; Adam Anduła 23 punkty, 13 zbiórek; Kacper Wydra 13 punktów, 13 asyst, 5 zbiórek; Jan Czorny 2 punkty; Karol Jagoda 19 punktów, 11 zbiórek; Tymoteusz Krok 0 punktów; Adrian Ścieszka 4 punkty; Dawid Biela

II liga, grupa C – 27. kolejka: KK UR BOZZA Kraków - KS Cracovia 1906 Yabimo 98 : 75 OPTeam Resovia Rzeszów - KKS Ragor Tarnowskie Góry 99 : 73 Inter-bud Oknoplast Kraków - GTK AZS Gliwice 80 : 67 TS Wisła Kraków - UJK Kielce 81 : 98 Niedźwiadki Chemart II Przemyśl - BS Polonia Bytom 70 : 117 AK Iskra Częstochowa - Basket Hills Bielsko-Biała 67 : 100 MKS II Dąbrowa Górnicza - KS 27 Katowice