Koszykówka. II liga: udany rewanż Basketu Hills w Rybniku

2024-03-13, Autor:

W zaległym meczu 18. kolejki II ligi MKKS Rybnik przegrał we własnej hali z Basketem Hills Bielsko-Biała.

Dziś w hali rybnickiego „Ekonomika” koszykarze Basketu Hills zrewanżowali się MKKS-owi za porażkę przed własną publicznością. W październiku rybniczanie wygrali 97:79. Dziś górą byli bielszczanie.

Mecz w Rybniku był bardzo wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się porażką gospodarzy 12:18. W drugiej MKKS zaczął odrabiać straty i w pewnym momencie wyszedł na prowadzenie 24:23, a potem 27:25. Ostatecznie pierwsza połowa padła jednak łupem bielszczan (27:31).

O trzeciej kwarcie rybniczanie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. W pewnym momencie przegrywali już 14 punktami – 33:47. W końcówce tej partii udało im się zmniejszyć straty do 11 oczek – 44:55.

W ostatniej części meczu przy stanie 54:67 rybniczanie zdobyli 9 punktów z rzędu (63:67). Zryw ten jednak po chwili został zatrzymany przez Basket Hills i mecz zakończył się porażką MKKS-u 65:70.

Przed rybniczanami jeszcze dwa mecze w rundzie zasadniczej – na wyjeździe z Polonią Bytom (20 marca) i u siebie z MKS-em II Dąbrowa Górnicza (23 marca).

MKKS Rybnik – Basket Hills Bielsko-Biała 65:70 (12:18, 15:13, 17:24, 21:15)

MKKS Rybnik (punkty i minuty na parkiecie):

Paweł Respondek 2 17:14, Sebastian Kołowrot 6 09:02, Marcin Kosiorowski 12 31:25, Piotr Kawczyński 12 31:21, Adam Anduła 8 22:15, Kacper Wydra 13 29:03, Jan Czorny 0 04:56, Karol Jagoda 12 35:04, Tymoteusz Krok 0 01:55, Adrian Ścieszka 0 17:45