Koszykówka. II liga: niespodziewana porażka MKKS-u Rybnik z KS-em 27 Katowice

2024-02-15, Autor:

W 24. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik dosyć niespodziewanie przegrali w hali „Ekonomika” z niżej notowanym KS-em 27 Katowice.

Mecz MKKS-u Rybnik z KS-em 27 Katowice rozpoczął się od niezwykle ofensywnej pierwszej kwarty, przegranej przez gospodarzy 21:29. W tej części gry katowiczanie aż 7 razy trafili za 3 punkty.

Druga kwarta to czas kiedy duże szanse od trenera Jakuba Krakowczyka dostali zmiennicy. W tym fragmencie, jak i w całym meczu, bardzo dobrze wypadli Paweł Respondek, Sebastian Kołowrot i Adrian Ścieszka. Dobre minuty rozegrał Jan Czorny, a także dający dużo energii Karol Rakszawa. W tej kwarcie rybniczanie zrobili dobrą pracę w obronie, zatrzymując gości na jedynie 11 oczkach, sami zdobywając 15. Do przerwy MKKS przegrywał 36:40.

Trzecia kwarta otworzyła się ponownie trójkami przyjezdnych. Rybniczanie musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, ale na nic to się zdało. Przegrali tę kwartę 19:22.

Przed ostatnią kwartą MKKS przegrywał 55:62. W pewnym momencie różnica dzieląca obydwa zespoły wzrosła do 10 punktów. Rybniczanie walczyli jednak dalej. Kilkukrotnie zmniejszali straty do 4 punktów. W końcówce zabrakło jednak konsekwencji w ataku, a rywale przypilnowali wygranej. Ostatecznie MKKS przegrał 72:77.

Warto dodać, że w rym sezonie było to dopiero trzecie wyjazdowe zwycięstwo katowiczan, którzy zajmują 13. miejsce w tabeli II ligi. Rybniczanie utrzymali 4. pozycję.

Kolejny mecz MKKS rozegra w Przemyślu z tamtejszymi Niedźwiadkami.

MKKS Rybnik – KS 27 Katowice 72:77 (21:29, 15:11, 19:22, 17:15)