II liga. MKKS Rybnik: misja Bytom bez powodzenia

2024-03-22, Autor:

Polonia Bytom pozostała jedynym zespołem w II lidze, którego w bieżących rozgrywkach nie udało się pokonać koszykarzom MKKS-u Rybnik.

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej II ligi MKKS Rybnik przegrał na wyjeździe z liderem Polonią Bytom 64:104.

Przed meczem rybniczanie mieli chrapkę na sprawienie niespodzianki, ale rzeczywistość szybko zweryfikowała ich zamiary. Rywale szybko osiągnęli przewagę 19:8, która tylko wzrastała, a na koniec pierwszej kwarty wynik brzmiał 28:13.

W kolejnych częściach gry przewaga miejscowych wzrastała, a rekordowa pod względem zdobyczy punktowych była druga kwarta, w której nasi koszykarze stracili 35 punktów, sami rzucając 24. Do szatni schodzili z wynikiem 63:37.

Zaraz po zmianie stron rybniczanom udało się częściowo zmniejszyć straty, jednak odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa i kwarta zakończyła się ich serią punktową. Ostatnia część spotkania to sprawdzanie innych pomysłów taktycznych oraz szeroka rotacja składem po obydwu stronach.

Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje Karol Jagoda, który był skuteczny zwłaszcza w trzeciej kwarcie, a w całym meczu zaliczył 19 oczek. Warto także wspomnieć o występie Marcina Kosiorowskiego, który trafił w tym spotkaniu 5/6 za 3 punkty.

MKKS zakończy sezon zasadniczy na 4. miejscu, bez względu na wynik ostatniego meczu, w którym zmierzy się z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza. Spotkanie odbędzie się w rybnickim „Ekonomiku” w sobotę 23 marca o godz. 18:00.

W kolejnym tygodniu rozpocznie się faza play-off, do której rybniczanie przystąpią z czwartego miejsca. Ich przeciwnikiem w dwumeczu będzie KK UR BOZZA Kraków. Pierwszy mecz tej rywalizacji zostanie rozegrany w Krakowie w środę 27 marca. Rewanż w Rybniku zaplanowano w środę 3 kwietnia o godz. 19:00.

Polonia Bytom – MKKS Rybnik 104 : 64 (28:13, 35:24, 20:13, 21:14)

MKKS Rybnik: Paweł Respondek 9 punktów; Sebastian Kołowrot 3 punkty; Marcin Kosiorowski 15 punktów; Piotr Kawczyński 10 punktów, 6 zbiórek; Adam Anduła 2 punkty; Kacper Wydra 0 punktów; Jan Czorny 6 punktów; Karol Jagoda 19 punktów; Tymoteusz Krok 0 punktów; Adrian Ścieszka 0 punktów; Dawid Biela