zamknij

Sport i rekreacja

ROW odwołał się od decyzji Ekstraligi Żużlowej

2017-09-18, Autor: ad

Władze rybnickiego klubu przesłały do Ekstraligi Żużlowej odwołanie od jej decyzji weryfikacyjnej. Organ zarządzający rozgrywkami powinien przekazać je Trybunałowi PZMot.

Reklama

Przypomnijmy, że 15 września pojawił się komunikat weryfikacyjny Ekstraligi Żużlowej, w którym rybnickim „Rekinom” zostały odjęte 3 punkty wywalczone w wygranym 49:41 meczu z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Był to efekt afery dopingowej z Grigorijem Łagutą w roli głównej. Rosjanin został przyłapany na stosowaniu meldonium, za co został zawieszony na dwa lata.

Po odjęciu 3 punktów ROW Rybnik spadł na ostatnie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Oznacza to degradację do niższej klasy rozgrywkowej. Władze rybnickiego klubu nie składają jednak broni i twierdzą, że nie było podstaw do zabierania punktów.

ROW Rybnik wysłał odwołanie od komunikatu weryfikacyjnego. Ekstraliga Żużlowa powinna je przekazać do Trybunału Polskiego Związku Motorowego. Może jednak tego nie robić, ale wówczas musiałaby oddać „Rekinom” zabrane 3 punkty.

Więcej na ten temat dowiemy się z pewnością podczas czwartkowego spotkania zarządu z kibicami.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 29 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~Extraliga_1 2017-09-18 21:37:00

  Znalezione w sieci:"W klubie tłumaczą, że po zmianie ustawy, czyli od 1 kwietnia 2017 roku, wszelkie decyzje związane z dopingowiczami podejmuje POLADA, która ukarała Łagutę 2-letnim zawieszeniem, ale punktów mu nie zabrała. Zrobiła to Ekstraliga. ROW upiera się, że uczyniła to na podstawie zapisu, który dotyczy igrzysk olimpijskich, paraolimpiady oraz igrzysk panamerykańskich.

  Przy okazji sprawy w Trybunale PZM może wyjść sprawa odszkodowania. ROW zatrudnił biegłego rewidenta sądowego, który liczy straty, jakie klub poniesie w związku z degradacją, na którą, zdaniem rybnickich działaczy, nie zasłużył."

  POLADA punktów nie zabrała bo ogłosiła wyrok. A jakby taki mądry prezes poczytał te przepisy to tam stoi czarno na białym, że zawodnik złapany na dopingu po zawodach traci wszystkie punkty, nagrody itd. zdobyte w tych zawodach. Więc POLADA nie musi powielać tego co wynika z przepisów po uznaniu Łaguty winnym. Również odniesienie do komentarza do art. 11.3 jest słabe bo to są przepisy dotyczące sportów zespołowych, a dodam, że art. 11.3 brzmi:
  "11.3
  Organ zarządzający wydarzeniem sportowym może wprowadzić surowsze konsekwencje w sportach zespołowych

  Organ zarządzający wydarzeniem sportowym może zdecydować
  o stosowaniu w związku z wydarzeniem sportowym kar dla sportów zespołowych surowszych niż określone w Artykule 11.2."

  A odszkodowanie za spadek z ligi to już odlot totalny.

  Podpowiem Prezydentowi, że w przepisach antydopingowych jest też taki zapis:
  "12.1
  POLADA może wnioskować , aby właściwe władze publiczne wstrzymały część lub całe finansowanie lub inną
  pomoc niefinansową kierowaną doPolskich Związków
  Sportowych, które nie przestrzegają niniejszych Przepisów antydopingowych."
  Warto go przemysleć

  32 19

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1046