RMKS Xbest Rybnik wygrał z Liderem Swarzędz. „Dobra gra w obronie zdecydowała o zwycięstwie”

2024-01-13, Autor:

W 14. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik wygrały z Liderem Swarzędz. Było to ich szóste zwycięstwo w sezonie i drugie przed własną publicznością.

Pierwsza kwarta meczu RMKS-u Xbest z Liderem Swarzędz była bardzo wyrównana. Zakończyła się ona porażką rybniczanek 18:19. W drugiej zaznaczyła się lekka przewaga gospodyń. Wywalczoną w 6. minucie drugiej kwarty 6-punktową przewagę RMKS Xbest utrzymał do końca pierwszej połowy (36:30).

Pierwsze 4 minuty drugiej połowy miały decydujący wpływ na końcowy wynik meczu. Ten fragment RMKS Xbest wygrał 10:0. Na dodatek Lider stracił swoją kapitan Magdalenę Wojdalską, która z powodu kontuzji łokcia musiała przedwcześnie opuścić boisko w Rybniku.

Po trzech kwartach RMKS Xbest prowadził 58:41. W ostatniej części tempo meczu wyraźnie spadło, podobnie jak i skuteczność gry rybnickiego zespołu. RMKS Xbest zdobył w pierwszej minucie ostatniej kwarty 4 punkty, a kolejne dwa, a zarazem ostatnie dorzucił dopiero po 8 minutach. Niemoc rybniczanek trochę wykorzystał Lider, który zmniejszył rozmiary porażki do 11 punktów. Ostatecznie podopieczne trenera Adama Renera wygrała 64:53.

Było dobrze, bo wygraliśmy. Cieszymy się, bo spotkanie miało duże znaczenie w kontekście walki o awans do play-offów. Porażka mogłaby mocno skomplikować sytuację. Początek trzeciej kwarty ma duże znaczenie dla losów spotkania, szczególnie gdy mecz jest wyrównany, a tak było do przerwy. Chyba pierwszy raz w tym sezonie zagraliśmy tak, jakbym chciał. Pięć minut fajnej koszykówki i wysoko wygrany fragment. To nam pomogło odnieść zwycięstwo, a o końcówce będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć. Trochę chaosu się wkradło, ale najważniejsze, że wygraliśmy – powiedział po meczu Adam Rener.

Dla rybniczanek było to szóste zwycięstwo w tym sezonie i dopiero drugie przed własną publicznością.

Wygrana na własnym parkiecie była budująca dla nas. Poprzednie mecze nam nie wychodziły tutaj. Myślę, że teraz będzie już tylko lepiej. To był dla nas ważny mecz, dlatego od początku byłyśmy skupione na tym, żeby wygrać. Dobra gra w obronie zdecydowała, że wygrałyśmy ten mecz. Byłyśmy bardziej agresywne niż w poprzednim spotkaniu. Wpływ miała też nasza dobra skuteczność. Wiem, że w końcówce trochę się pogubiłyśmy, ale najważniejsze było to, że udało się wygrać – powiedziała najskuteczniejsza zawodniczka RMKS-u Xbest, Klaudia Keller, która wywalczyła 21 punktów.

Dobry mecz rozegrała także Dominika Bednarek, zdobywczyni 13 punktów:

Ciężko pracowałyśmy cały tydzień na dzisiejsze zwycięstwo. Przygotowywałyśmy się na każdym treningu. Szczególnie zwracałyśmy uwagę na obronę i to nam bardzo dzisiaj pomogło. To zwycięstwo przybliżyło nas do play-offów. Oby tak dalej.

Za tydzień I-ligowy RMKS Xbest będzie odpoczywał, a do gry wkroczą juniorki starsze, które w Wołominie w dniach 19-20 stycznia rozegrają ćwierćfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19.

RMKS Xbest Rybnik - Lider Swarzędz 64:53 (18:19, 18:11, 22:11, 6:12)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 21, D. Bednarek 13 (1x3), B. Jurczyńska 11 (2x3), O. Keller 6, Z. Piwkowska 5 (1x3), P. Pendziałek 4 (1x3), O. Węglarz 2, A. Ryng 2, O. Hopkalo, P. Rogalska