RMKS Xbest Rybnik przegrał z MUKS-em Poznań. Pierwsza kwarta ustawiła mecz

2023-10-31, Autor:

W meczu 4. kolejki I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik przegrały we własnej hali z MUKS-em Poznań 55:69.

Losy meczu RMKS-u Xbest z MUKS-em rozstrzygnęły się w pierwszej kwarcie. Rybniczanki przy stanie 8:11 straciły 10 punktów z rzędu, dzięki czemu poznanianki odskoczyły na 13 oczek (8:21). Ostatecznie tę część spotkania gospodynie przegrały 13:28.

Kolejne trzy kwarty stały na wyrównanym poziomie. Rybniczanki dwukrotnie zmniejszyły straty do 6 punktów (41:47 i 48:54). To jednak wszystko, na co tego dnia pozwoliły rywalki. Mecz zakończył się wynikiem 55:69.

W następnej kolejce RMKS Xbest zmierzy się z Widzewem Łódź. Mecz odbędzie się 15 listopada o godz. 17:00 w Boguszowicach.

RMKS Xbest Rybnik - MUKS Poznań 55 : 69 (13:28, 16:13, 14:13, 12:15)

RMKS: K. Keller 18, D. Bednarek 14 (2x3), B. Jurczyńska 9 (1x3) Z. Piwkowska 4, O. Hopkalo 3 (1x3), P. Pendziałek 3, P. Rogalska 2, O. Keller

4. kolejka I ligi: Enea AZS II Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków 60 : 72 Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - Isands Wichoś Jelenia Góra 65 : 64 Wisła Orlen Południe Kraków - Lider Swarzędz 71 : 38 KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. - Contimax MOSiR Bochnia 67 : 53 Widzew Łódź - PZU Ślęza II MOS Wrocław 64 : 57 RMKS Xbest Rybnik - MUKS Poznań 55 : 69