RMKS xBest Rybnik przegrał w Krakowie. Kontuzja Pauliny Majdy

2022-12-10, Autor:

W 12. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u xBest Rybnik przegrały na wyjeździe z AZS-em Politechnika Korona Kraków 60:70 i przerwały bardzo dobrą serię czterech meczów bez porażki.

Dziś w Krakowie rybnickie koszykarki zmierzyły się z sąsiadem w tabeli I ligi, AZS-em Politechnika Korona. Mecz lepiej rozpoczął RMKS xBest, który po kilku minutach prowadził 14:4, a po pierwszej kwarcie – 19:13.

Na początku drugiej kwarty znakomitą serię 19 punktów z rzędu zanotowały gospodynie (32:19 dla AZS-u). Rybniczanki po chwili zmniejszyły straty, ale krakowianki ponownie odskoczyły. Po trzeciej kwarcie Korona wygrywała 59:41.

Ostatnie 10 minut to lekka przewaga RMKS-u xBest, który jednak nie był w stanie dogonić AZS-u. Mecz zakończył się zwycięstwem krakowianek 70:60.

W spotkaniu tym tylko 6 minut na parkiecie spędziła jedna z liderek rybnickiej drużyny, Paulina Majda. Zawodniczka ta w pierwszej kwarcie musiała opuścić plac gry z powodu kontuzji. Jej brak miał duży wpływ na postawę RMKS-u xBest. Trener Adam Rener pokusił się nawet o stwierdzenie, że gdyby Majda pozostała na parkiecie, jego drużyna by wygrała.

Jechaliśmy do Krakowa po zwycięstwo. Dużo rzeczy jednak złożyło się na porażkę. Kompletnie nie rozumiem takiego sędziowania. Brak Pauliny również nie był bez znaczenia. Martwimy się, co będzie dalej. Gdyby ona była w grze, to byśmy wygrali. Decydowało tempo gry, które w 90% zależy od niej. Szkoda, że w drugiej kwarcie graliśmy tak długo bez punktu, gdzie były pozycje i spod kosza i z dystansu. Gra szybkim atakiem też nam nie wychodziła. Była walka, nie mam pretensji do dziewczyn. Błędy zawsze jakieś się wkradają. Nasza gra troszeczkę nas samych zaskoczyła. Musimy wyciągnąć wnioski i zrehabilitować się w następnym meczu. Tabela pokazuje, że trzeba być czujnym – skomentował Adam Rener.

W podobnym tonie wypowiadała się kapitan rybnickiej drużyny, Beata Jurczyńska:

Dobrze zaczęłyśmy mecz i nic nie wskazywało na to, że później będzie taki długofalowy przestój. Zabrakło trochę Pauliny. Dopiero pod koniec znowu zaczęło nam wpadać. Gdyby była jeszcze jedna kwarta, to wynik meczu mógłby być inny. Przykro nam, bo grałyśmy dziś z sąsiadem w tabeli. Dwa punkty zrobiłyby nam przewagę.

Następnym rywalem RMKS-u xBest będzie MUKS Poznań. Mecz odbędzie się w hali w Boguszowicach w niedzielę 18 grudnia o godzinie 16:00.

AZS Politechnika Korona Kraków - RMKS xBest Rybnik 70:60 (13:19, 24:9, 22:13, 11:19)

RMKS xBest Rybnik: Hnida 0, Ferenc 0, Jurczyńska 9, Bacik 0, Majda 5, Rudzińska 25, Czyżewska 10, Bednarek 11

12. kolejka I ligi (grupa B): Grot Widzew Łódź - Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 49 : 72 Isands Wichoś Jelenia Góra - Lider Swarzędz 66 : 44 AZS Politechnika Korona Kraków - RMKS Xbest Rybnik 70 : 60 Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - Enea AZS II Poznań, MUKS Poznań - Contimax MOSiR Bochnia, PZU Ślęza II MOS Wrocław - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki