RMKS Xbest Rybnik: porażka w Bochni i spadek na 9. miejsce

2024-01-08, Autor:

Rybnickie koszykarki po raz drugi w tym sezonie przegrały z Contimaksem MOSiR Bochnia. Po tej porażce spadły na 9. miejsce w tabeli I ligi.

Koszykarkom RMKS-u Xbest Rybnik nie udało się zrewanżować Contimaksowi MOSiR Bochnia za październikową porażkę 62:79 w Boguszowicach. Tym razem przegrały na wyjeździe.

W Bochni po 4 minutach wyrównanego spotkania (9:8) gospodynie zaczęły systematycznie budować przewagę nad rybniczankami i z końcem pierwszej kwarty wynosiła ona już 15 punktów (31:16).

Po 4 minutach drugiej kwarty przewaga Contimaksu urosła do 20 punktów (44:24) i wtedy nastąpił zryw RMKS-u Xbest. Ostatnie 5 minut drugiej partii rybniczanki wygrały 14:2 i po pierwszej połowie przegrywały 38:46.

Trzecia kwarta ponownie należała do gospodyń, które z minuty na minutę powiększały przewagę. Przed czwartą kwartą Contimax prowadził 70:54.

Przez 3 minuty ostatniej kwarty utrzymywała się 16-punktowa przewaga gospodyń (76:60), które w kolejnych akcjach zdobyły z rzędu 8 punktów. W ostatnich minutach podopiecznym Adama Renera udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki do 19 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 89:70.

Po tej porażce rybniczanki spadły na 9. miejsce w tabeli I ligi.

W sobotę 13 stycznia RMKS Xbest Rybnik zagra z Liderem Swarzędz. Początek meczu o godzinie 17:00 w hali w Boguszowicach.

Contimax MOSIR Bochnia- RMKS Xbest Rybnik 89:70 (31:16, 15:22, 24:16, 19:16)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 26, B. Jurczyńska 15 (1x3), O. Węglarz 11 (3x3), P. Rogalska 8, D. Bednarek 6, Z. Piwkowska 2, O. Hopkalo 2, N. Rudzińska, P. Pendziałek, O. Keller