RMKS Xbest Rybnik pokonał AZS Politechnika Korona Kraków. „Robota została zrobiona”

2023-03-18, Autor:

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik zrewanżowały się AZS-owi za porażkę w Krakowie i nadal zajmują 4. miejsce w tabeli.

Dziś na parkiecie w Boguszowicach spotkały się drużyny, które sąsiadują ze sobą w tabeli I ligi. RMKS Xbest podejmował AZS Politechnika Korona Kraków, z którą przegrał na wyjeździe 60:70.

Rewanż był bardzo wyrównanym meczem, w który lepiej weszły przyjezdne. Po kilku minutach rybniczanki przegrywały 11:20. Szybko jednak było 20:20, po jednej „trójce” Beaty Jurczyńskiej i dwóch Natalii Rudzińskiej. Skuteczna końcówka pierwszej partii dała naszym koszykarkom zwycięstwo 25:22. W drugiej kwarcie RMKS Xbest kontynuował dobrą grę i na przerwę schodził wygrywając 38:30.

Po zmianie stron nastąpił paraliż w szeregach rybniczanek, które przez blisko 5 minut nie potrafiły zdobyć punktu. AZS wykorzystał szansę i zdobył 7 oczek z rzędu (38:37), a po kilku minutach objął nawet prowadzenie 51:50. Przed czwartą kwartą to jednak RMKS Xbest wygrywał 54:51.

Ostatnia partia dostarczyła kibicom sporo emocji. Na 3 minuty i 27 sekund przed końcem gospodynie przegrywały 60:63. Wtedy przyszła bardzo dobra seria rybniczanek, które zdobyły 8 punktów (68:63). Mądra i skuteczna gra pozwoliła im utrzymać prowadzenie i ostatecznie wygrać 73:67.

Jest mały niedosyt, bo mówiliśmy o odrobieniu strat z pierwszego meczu, żeby być w pełni szczęścia. Pomimo tego jestem bardzo zadowolony i dumny z tej drużyny, że wyszarpała zwycięstwo. Ambicji i woli walki nie można dziewczynom odmówić – mówił po meczu trener Adam Rener.

Wśród rybniczanek najskuteczniejsza była Natalia Rudzińska, która zdobyła 22 punkty. Godna uwagi jest jej postawa z pierwszej kwarty, w której zanotowała aż 16 punktów, trafiając cztery „trójki”.

Sama siebie miło zaskoczyłam. Byłam bardzo skupiona i wszystko się fajnie udało w pierwszej kwarcie. Od początku trener mówił, że mecz będzie ciężki i wyrównany. Dałyśmy z siebie 100 procent – powiedziała Natalia Rudzińska.

W tabeli I ligi RMKS Xbest zajmuje czwarte miejsce. To duży sukces na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej.

Celem była faza play-off. A to czwarte miejsce to szok. Mamy nadzieję, że zagramy jak najdłużej w tym sezonie – dodała Natalia Rudzińska.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej rybniczanki zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem, MUKS-em Poznań.

Musimy tam wygrać. Nie oglądając się na nikogo zwycięstwo w Poznaniu daje nam czwarte miejsce. Podsumowując rundę zasadniczą robota została zrobiona – zakończył Adam Rener.

Do fazy play-off I ligi awansują drużyny z miejsc 1-8.

RMKS Xbest Rybnik - AZS Politechnika Korona Kraków 73:67 (25:22, 13:8, 16:21, 19:16)

RMKS Xbest: N. Rudzińska 22 (4x3), P Majda 17 (2x3), B. Jurczyńska 12 (2x3), D. Bednarek 12 (2x3), M. Czyżewska 10 (1x3), E. Bacik 0

AZS Politechnika: Kuras 23, Woźniak 20, Popiół 12, Mazur 6, Ławicka 4, Rogalska 2, Dolenc 0, Kopiec 0