RMKS Xbest Rybnik: debiut Oleksandry Hopkalo w Poznaniu

2023-02-19, Autor:

W 20. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik pewnie wygrały na wyjeździe z Eneą AZS II Poznań 72:51. Było to ich dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Mecz w Poznaniu RMKS rozpoczął od prowadzenia 11:0. Pierwsza kwarta zakończyła się jego wygraną 16:3.

Po remisowej drugiej kwarcie, trzecią RMKS ponownie rozpoczął od wysokiego prowadzenia, tym razem 10:0. Pomimo tego ta część gry padła łupem gospodyń. Rybniczanki przegrały 15:19.

Ostatnia partia to już absolutna dominacja koszykarek z Rybnika, które zwyciężyły 21:9 i cały mecz 72:51.

W Poznaniu debiut w pierwszoligowym zespole RMKS-u Xbest zaliczyła 17-letnia Ukrainka, Oleksandra Hopkalo. Na parkiecie spędziła ponad 4 minuty.

Następne spotkanie rybniczanki rozegrają już w najbliższą środę 22 lutego. Ich rywalem będzie ostatni w tabeli UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 w hali widowiskowo-sportowej w Rybniku-Boguszowicach.

RMKS Xbest Rybnik - Enea AZS II 72:51 (16:3, 20:20, 15:19, 21:9)

RMKS Xbest: B. Jurczyńska 21 (3x3), K. Keller 12 (1x3), M. Czyżewska 11 (1x3), N. Rudzinska 11 (3x3), D. Bednarek 8 (2x3), P. Majda 6, E. Bacik 3, P. Hnida, O. Hopkalo, N. Ferenc, P. Pendziałek