RMKS xBest Rybnik - Contimax MOSiR Bochnia: „Cały mecz to była gonitwa”

2023-01-18, Autor:

RMKS xBest Rybnik był blisko sprawienia niespodzianki w meczu z faworyzowanym Contimaksem MOSiR Bochnia.

Dziś w hali w Boguszowicach rybnickie koszykarki postawiły trudne warunki trzeciemu w tabeli Contimaksowi MOSiR Bochnia. Co prawda pierwsza część meczu należała do przyjezdnych, które do przerwy prowadziły 36:24, ale drugie 20 minut to w wielu fragmentach przewaga RMKS-u xBest.

Dobra seria rybniczanek pozwoliła im objąć prowadzenie (52:50) na początku czwartej kwarty. Na 6,5 minuty przed końcową syreną RMKS xBest nadal wygrywał (55:54). Wtedy jednak rywalkom udało się odskoczyć na 8 oczek (57:65). Bardzo waleczna postawa RMKS-u xBest sprawiła, że po chwili gospodynie przegrywały już tylko 65:67. Ostatnie słowo należało jednak do Contimaksu MOSiR i mecz zakończył się porażką rybniczanek 65:68.

Pojawiły się szanse, choć w pewnych fragmentach mecz nam uciekał. Potrafiliśmy się jednak zebrać. Wychodziliśmy na prowadzenie. W takich sytuacjach nie można pozwalać na to, żeby wynik znowu uciekł. Miałem jakiś pomysł na to spotkanie, ale on mi uciekł z rąk. Te dziewczyny, które grały, to odrabiał straty, więc ciężko było zmieniać. Trochę fizyczności było więcej po stronie zespołu z Bochni. Mecz był trudny i to było widać. Zaczęliśmy go bardzo źle. Odrabianie strat przeciwko takiej drużynie jest bardzo trudne. Kosztuje to dużo sił. Mentalność też jest tutaj kluczowa. Z mocną drużyną ważna jest koncentracja przez całe 40 minut – powiedział po meczu trener RMKS-u xBest, Adam Rener.

Warto dodać, że w drugiej kwarcie z boiska została wyrzucona trenerka gości, po otrzymaniu drugiego przewinienia technicznego za krytykowanie sędziego.

Cały mecz to była gonitwa. Zabrakło skuteczności. Wpadały nam pojedyncze rzuty. Brakowało jednak serii. Dostaliśmy mały bonus w postaci wyrzucenia trenerki przyjezdnych. W końcówce była szansa na wyrównanie, ale nie ostatnią sytuacją wygrywa się mecz, tylko trzeba pracować całe 40 minut – dodała Beata Jurczyńska, która dziś zdobyła dla RMKS-u xBest 12 punktów.

Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była Martyna Czyżewska, która uzbierała 21 punktów.

Było to druga porażka rybniczanek z Contimaksem MOSiR. W pierwszej rundzie w Bochni gospodynie wygrały 73:67.

W następnej kolejce RMKS xBest zmierzy się przed własną publicznością z PZU Ślęzą II MOS Wrocław. Mecz odbędzie się w poniedziałek 23 stycznia o godzinie 19:00.

RMKS xBest Rybnik - Contimax MOSiR Bochnia 65:68 (11:18, 13:18, 20:12, 21:20)

RMKS xBest Rybnik: M. Czyżewska 21, N. Rudzińska 13 (3x3), B. Jurczyńska 12 (1x3), P. Majda. 12 (1x3), D. Bednarek 4, E. Bacik 3 (1x3), N. Ferenc 0

16. kolejka I ligi (grupa B):

Lider Swarzędz - Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 77 : 60 Enea AZS II Poznań - MUKS Poznań 51 : 64 Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - Isands Wichoś Jelenia Góra 69 : 58 RMKS Xbest Rybnik - Contimax MOSiR Bochnia 65 : 68 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - AZS Politechnika Korona Kraków 33 : 106 Grot Widzew Łódź - Wisła CanPack Kraków 48:89