Resovia za mocna. Wysoka porażka MKKS-u Rybnik w fazie play-off

2023-04-05, Autor:

W pierwszym meczu fazy play-off koszykarze MKKS-u Rybnik przegrali przed własną publicznością z OPTeam Stolaro Resovią Rzeszów 55:89.

W rundzie zasadniczej II ligi MKKS Rybnik zajął piąte miejsce. Jego rywal w fazie play-off, OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów, był czwarty.

Obie drużyny ostatni raz spotkały się w połowie maca. Wtedy w hali rybnickiego „Ekonomika” górą byli gospodarze, którzy po zaciętym meczu wygrali 83:82. Tym razem przebieg spotkania był zupełnie inny. Już w pierwszej kwarcie Resovia prowadziła 20:9, a po kilku minutach drugiej – 45:19.

Rzeszów podszedł do nas bardziej poważnie niż w meczu, w którym wygraliśmy z nimi w rundzie zasadniczej. Byli zmobilizowani od początku i to zapunktowało – mówił po meczu trener Jakub Krakowczyk.

Ostatecznie rozpędzeni rzeszowianie rozbili MKKS 89:55.

Play-offy to nowe doświadczenie dla naszej drużyny. To nas może trochę przytłoczyło. Nie trafiliśmy dużo rzutów, które powinny były wpaść. Był taki moment, że drużyna z Rzeszowa trafiała prawie zamkniętymi oczami i z każdej pozycji. Szkoda, że tak wysoko przegraliśmy. Ciężko to będzie w rewanżu odrobić. Nie składamy jednak broni i będziemy próbowali odrobić straty – dodał trener rybniczan.

W meczu z Resovią tylko trzech zawodników MKKS-u zanotowało wynik dwucyfrowy. Byli to Adam Anduła (14), Piotr Kawczyński (13) i Marcin Kosiorowski (13).

Przeciwnicy postawili nam dzisiaj bardzo trudne warunki. Ich drużyna jest zbudowana na awans. My zbieramy dopiero doświadczenie w play-offach. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w przyszłości. Nie poddajemy się. Mamy jeszcze mecz rewanżowy i na pewno w nim powalczymy. Rywale byli przygotowani na nas. Dobrze odrobili lekcję i wyciągnęli wnioski z porażki, jaką ponieśli w Rybniku w rundzie zasadniczej – skomentował Adam Anduła.

Warto dodać, że rybnickich koszykarzy wspierał na trybunach komplet fanów.

Zyskaliśmy dużo od kibiców w tym sezonie. Z meczu na mecz było ich coraz więcej. Dziś w momencie kryzysu dostaliśmy spore wsparcie. A dla nas była to też lekcja grania przy pełnych trybunach.

Rewanż w Rzeszowie odbędzie się w środę 12 kwietnia.

MKKS Rybnik - OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów 55:89 (12:20, 16:27, 16:21, 11:21)

MKKS: Sebastian Kołowrot 6, Marcin Kosiorowski 13, Piotr Kawczyński 13, Adam Anduła 14, Kacper Wydra 4, Szymon Kukuczka 0, Igor Lewandowski 2, Adrian Ścieszka 3